Search
Asset 2

لغو تمام پروازهای فرودگاه هنگ کنگ در نتیجه حضور معترضان

(Manan Vatsyayana/AFP/Getty Images )
(Manan Vatsyayana/AFP/Getty Images )
(Manan Vatsyayana/AFP/Getty Images )

فعالیت فرودگاه هنگ کنگ، یکی از شلوغ ترین فرودگاه‌های جهان پس از تجمع بزرگ تظاهرکنندگان طرفدار دموکراسی در روز دوشنبه، ۱۲ اوت به طور کامل متوقف شد و معترضان در اعترض به خشونت پلیس اقدام به بستن ترمینال اصلی آن کردند.

شب قبل از این تجمع، پلیس هنگ کنگ در ایستگاه مترو اقدام به شلیک گاز اشک آور و گلوله‌های پلاستیکی و فلفل از فاصله نزدیک به سمت معترضین کرد که در نتیجه شماری از آنان مجروح شدند که حال برخی از آنان وخیم است. چشم یک زن نیز در این میان آسیب دید.

رسانه‌های محلی به نقل از مقام‌های بیمارستانی می‌گوید تا پیش از نیمه‌شب روز یک‌شنبه، ۱۳ تن، ۹ مرد و ۴ زن، زخمی شده و به بیمارستان انتقال پیدا کرده‌اند.

معترضین در فرودگاه با سر دادن شعارهایی خشونت پلیس را محکوم کردند و تابلوهایی با مضمون « پلیس درحال کشتن ما است »، « چشم برای یک چشم » و « ما می خواهیم رئیس اجرایی هنگ کنگ را انتخاب کنیم » در دست داشتند. آنها باز هم درخواست لغو کامل لایحه استرداد مظنونان به چین را مطرح کردند.

هدف معترضین از حضور در فرودگاه، بازگو کردن واقعیت برای مردمی است که از خارج وارد هنگ کنگ می‌شود. آنها در اعترضات خود بر دو اصل « درگیر نشدن » و « تخریب نکردن » تاکید دارند.

دوشنبه گذشته نیز پیوستن کارکنان فرودگاه هنگ‌کنگ به اعتراضات سراسری ضد دولتی باعث لغو بسیاری از پروازها شد.

برخی از معترضین همچنین با همبستگی با زن مصدوم ، چشمان راست خود را پوشاندند.

اعتراضات ضد دولتی در هنگ‌کنگ اکنون وارد دهمین هفته خود شده است. این اعتراضات ابتدا علیه لایحه استرداد مظنونان به چین بود اما با وجود عقب‌نشینی دولت از این لایحه، معترضان همچنان در خیابان‌ها ماندند.

آنها به نزدیکی بیش از حد اداره‌کنندگان هنک کنگ به دولت مرکزی چین و به این شکل از بین رفتن استقلال هنگ کنگ معترض هستند.

مطالب دیگر:

شبح کمونیسم در حال حکمرانی بر جهان ما : فصل ۸ : کمونیسم چگونه بذر هرج و مرج را در سیاست می‌کارد (قسمت اول)

ده‌ها کشته و مفقود در نتیجه طوفان سهمگین در شرق چین

دولت آمریکا : چین در مسئله هنگ کنگ مانند « رژیم اوباش » عمل می‌کند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی