Search
Asset 2

گزارش سناتور ایالت جورجیا ویلیام لیگون: تلاش برای ایجاد بی‌نظمی و تقلب در انتخابات سال ۲۰۲۰

(Spencer Platt/Getty Images)
(Spencer Platt/Getty Images)

سناتور ایالت جورجیا، ویلیام لیگون، جمهوری خواه، روز چهارشنبه گفت که گزارشی که وی در تاریخ ۱۹ دسامبر منتشر کرده نشان می‌دهد که تلاش برای ایجاد اخلال در انتخابات سال ۲۰۲۰ و ایجاد بی نظمی و تقلب وجود دارد.

لیگون به ان‌تی‌دی نیوز یک شرکت خواهر رسانه‌ای برای اپک تایمز گفت «[این گزارش] به‌طور واضح بر بعضی از مناطق اطراف آتلانتا در برخی از مناطق بزرگ  متمرکز شده است. اما فقط هنگامی که آن را به عنوان یک کل می‌خوانید، به نظر می رسد که این فقط یک تلاش متمرکز برای ایجاد اخلال در انتخابات و ایجاد بی‌نظمی و تقلب بوده است.

لیگون خلاصه‌ای از گزارش را در وب سایت رسمی منطقه خود منتشر کرد و مجدداً از فرماندار و وزیر امور داخلی خواست که به این مسائل رسیدگی کنند.

لیگون گفت که شهادت سوزان وویلز، شاهدی که ۲۰ سال کارمند نظرسنجی بوده، اخلال و هرج و مرج در انتخابات را تأیید کرد. او گفت که به دلیل شهادت اخراج شده است.

لیگون: «سوزان وویلز گفته که تا بحال هرگز چنین چیزی را ندیده است.»

لیگون گفت وزیر امور داخلی «به فیلم افرادی که ناظران و مطبوعات را بیرون [از محل شمارش آرا] می‌فرستند و سپس جعبه‌ها را بیرون می‌کشند و می شمارند، پاسخ دهد.» او گفت که وزیر امور داخلی و تیمش با بیان اینکه هیچ بی‌نظمی در آنجا وجود نداشته است، این موضوع را نادیده می‌گیرند.

لیگون گفت: «من این کار را غیرعادی می‌دانم زیرا مطابق قانون، مطبوعات و دو طرف حق دارند در آنجا ناظر داشته باشند. آنها چشم مردم هستند. و اگر نماینده‌ای در آنجا داشتند که می‌دید مسئولان انتخابات می‌روند و ناظران را بیرون می‌فرستد، او باید همان لحظه شمارش را متوقف می‌کرد و اجازه نمی‌داد که این کار از سر گرفته شود تا زمانی که به مطبوعات و ناظران اطلاع داده می‌شد که دوباره برگردند و بتوانند آنچه را که اتفاق می افتد مشاهده کنند.»

به‌طور خلاصه، قانونگذاران نوشتند که انتخابات سراسری «پر هرج و مرج بود و هر نتیجه گزارش شده را باید غیرقابل اعتماد دانست».

لیگون گفت که آنها چند هفته پیش تلاش کردند تا قانونگذاران مجلس قانونگذاری را برای حضوردر جلسه ویژه‌ای ترغیب کنند اما موفق نشدند.

مطالب دیگر:

شباهت‌هایی در تاریخ: ایالات متحده در سال ۲۰۲۰ و چین در سال ۱۹۴۹

دیوان عالی در رابطه با درخواست ستاد ترامپ برای تسریع در روند رسیدگی پرونده دادگاه پنسیلوانیا، اقدامی نکرد

دستور چین به تست شهروندان در پی افزایش موارد ابتلا به کووید-۱۹

 

 

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی