Search
Asset 2

ترامپ خواستار تحریم کوکاکولا، دلتا و لیگ برتر بیس‌بال شد

لیگ برتر بیس‌بال دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا، روز دوم آوریل مردم را ترغیب کرد شرکت‌های کوکاکولا، دلتا، لیگ برتر بیس‌بال و سایر
(Charlotte Cuthbertson/The Epoch Times)

دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا، روز دوم آوریل مردم را ترغیب کرد شرکت‌های کوکاکولا، دلتا، لیگ برتر بیس‌بال و سایر شرکت‌هایی که علناً با اصلاحات انتخاباتی که توسط جمهوری‌خواهان در جورجیا تصویب شده مخالف هستند، تحریم کنند.

او در بیانیه‌ای گفت «لیگ برتر بیس‌بال تعداد زیادی از طرفداران خود را از دست می‌دهد، آنها با بازی آل‌استار خود آتلانتا را ترک می‌کنند زیرا از دموکرات‌های رادیکال می‌ترسند. دموکرات‌هایی که الزامات دریافت و ثبت اطلاعات کارت شناسایی و ‌شناسه هویت رأی‌دهندگان را نمی‌خواهند، و این چیزی است که آنها به شدت نیاز دارند، تا هر کاری بخواهند با انتخابات ما انجام دهند.»

ترامپ در بیانیه‌ای که توسط کمیته اقدامات سیاسی خود، به نام «آمریکا را نجات دهید» منتشر شد، افزود «بیس‌بال را تحریم کنید و همه شرکت‌هایی که در انتخابات آزاد و عادلانه دخالت می‌کنند را نیز همین‌طور.»

دونالد ترامپ، پیش از ارسال پیام تحریم، بیانیه‌ای درباره تقلب در انتخابات منتشر کرد و گفت «چرا این طور است که هر بار تقلب انتخاباتی ۲۰۲۰ مورد بحث قرار می‌گیرد، رسانه‌های جعلی مرتباً اظهار می‌دارند که چنین اتهاماتی بی‌اساس، بی‌دلیل و غیره است؟ متأسفانه، در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ تقلب گسترده‌ای صورت گرفت و بسیاری از افراد بسیار خشمگین از این اتفاق، این موضوع را درک می‌کنند، و هر روز که می‌گذرد، واقعیت‌های بیشتری منتشر می‌شود.»

روز جمعه، لیگ برتر بیس‌بال (ام‌ال‌بی) گفت در اعتراض به بسته اصلاحات انتخابات جورجیا مصوب ماه گذشته توسط جمهوری‌خواهان ایالتی، بازی آل‌استار خود را از آتلانتا منتقل خواهد کرد.

بایدن در تاریخ ۳۱مارس گفت که در واکنش به قانون اصلاحات انتخابات جورجیا از لیگ برتر بیس‌بال، برای انتقال بازی  آل‌استار از آتلانتا حمایت خواهد کرد. شرکت‌هایی از جمله شرکت هواپیمایی دلتا و شرکت کوکاکولا به این اقدامات پیوستند و با صدور بیانیه‌هایی به انتقاد از این لایحه پرداختند.

لیگ برتر بیس‌بال، کوکاکولا و دلتا به درخواست‌های اظهار نظر اپک تایمز پاسخ ندادند.

دولت جورجیا، به رهبری برایان کمپ که یک جمهوری‌خواه است، ماه گذشته یک بسته اصلاحات قانون انتخاباتی را تصویب کرد که «قانون یکپارچگی انتخابات ۲۰۲۱» نامیده شد، و به موجب آن افرادی که تمایل دارند آرای خود را از طریق پُست ارسال کنند می‌بایست گواهینامه رانندگی ایالت جورجیا  یا کارت شناسایی مورد تایید مقامات این ایالت را در اختیار داشته باشند.

همچنین مطابق قانون جدید، تدابیر امنیتی صندوق‌های آرا افزایش یافته است. یکی از این تدابیر، نظارت مداوم بر صندوق‌های رای توسط احزاب منتخب است، و مطابق این قانون، حوزه‌های انتخاباتی موظف هستند صندوق‌های آرا را در داخل این اماکن قرار داده، بطور مداوم بر آن‌ها نظارت صورت بگیرد و همچنین، امکانات را جهت رای‌گیری پیش از موعد، بطور کامل فراهم کنند.

ضمناً این قانون همچنین بازه مجاز برای ارسال آرا را از ۹ هفته به ۴ هفته کاهش داده و رای‌دهندگان را موظف می‌کند رای خود را یک هفته زودتر از آغاز روز انتخابات، ارسال کنند. افرادی که علاقه‌مند به ارسال رای خود به صورت غیابی هستند نیز با شروط جدیدی مواجه هستند.

جورجیا یکی از شش ایالتی بود که ترامپ نتیجه انتخابات ۲۰۲۰ را در آن به چالش کشید. این ایالت در نهایت جو بایدن را پس از بازشماری‌های متعدد به عنوان برنده تایید کرد. ترامپ ادعا کرد که انتخابات در جورجیا آلوده به تقلب بود و با قوانینی که طی یک فرآیند ضد قانون اساسی وضع شده بود، انجام شد.

برایان کمپ فرماندار جورجیا، در تاریخ ۲۷ مارس از طریق ایمیل به اپک‌تایمز گفت که بدیهی است که نه بایدن و نه مشاورانش از محتوای لایحه چیزی نمی‌دانند و آن را نخوانده‌اند. او افزود «این لایحه دسترسی به رای‌گیری را گسترش می‌دهد، روند شمارش آرا را ساده می‌کند و از این طریق می‌توان از صحت انتخابات اطمینان حاصل کرد.»

مطالب دیگر:

تست کرونای بیش از ۱۰۰ شهروند واکسینه شده در ایالت واشنگتن آمریکا مثبت شد

رژیم چین طی یک عملیات جاسوسی، خارجی‌ها را هنگام سفر به چین تحت نظر قرارداده است

فیس‌بوک مصاحبه ترامپ را از صفحه فیس‌بوک عروسش حذف کرد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی