(Saul Loeb/AFP via Getty Images)
(Saul Loeb/AFP via Getty Images)

بایدن قوانین سختگیرانه جدیدی را برای کارمندان فدرال واکسینه نشده اعلام کرد

تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۵/۰۸

نویسنده: اپک تایمز

تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۵/۰۸

نویسنده: اپک تایمز

اشتراک‌گذاری مطلب:

دولت بایدن روز ۲۹ جولای اعلام کرد کارمندان و پیمانکاران فدرال باید مدرکی مبنی بر دریافت واکسن کووید۱۹ از خود ارائه دهند یا از ماسک استفاده کرده و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند و به طور منظم آزمایش کووید۱۹ بدهند.

جو بایدن در اتاق شرقی کاخ سفید گفت: «هم‌اکنون بسیاری از مردم در حال مرگ هستند یا مرگ عزیزانشان را به چشم می‌بینند و با خود می‌گویند ای کاش واکسن زده بودم. این یک تراژدی برای آمریکاست. مردمی که نیاز نیست بمیرند در حال مردن هستند».

دولت در بیانیه‌ای که کاخ سفید آن را منتشر کرد گفت قوانین جدید به علت سویه دلتا کووید۱۹ تصویب شده‌اند.

کاخ سفید در گزاره‌برگی گفت: «هر کس که حاضر به دریافت کامل واکسن نباشد ملزم است فارغ از محل جغرافیایی سکونتش، سر کار از ماسک استفاده کند، فاصله خود از سایر کارکنان و بازدیدکنندگان را رعایت کند و با شرط آزمایش غربالگری به صورت یک یا دو بار در هفته و محدودیت سفرهای رسمی موافقت کند».

به گفته کاخ سفید، این قوانین همچنین پیمانکاران محلی را که با دولت فدرال کار می‌کنند نیز شامل می‌شود. دولت بایدن بکارگیری این شیوه را به کارفرمایان سراسر ایالات متحده توصیه می‌کند.

کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید روز ۲۹ جولای به خبرنگاران گفت: «ما در جایگاه یک کارفرمای بزرگ، در واقع بزرگترین کارفرما در کشور که برای افرادی که چرخ‌های دولت را به حرکت درمی‌آورند ارزش قائلیم، موظف هستیم از نیروی کار خود مراقبت کرده و سلامت و امنیت‌شان را تضمین کنیم».

هفته جاری اتحادیه کارگران پست آمریکا اعلام کرد این کار با اختیارات واکسیناسیون دولت مغایرت دارد و گفت اجباری کردن واکسیناسیون یا سایر روش‌های آزمایش جزو وظایف دولت فدرال نیست.

در بیانیه این اتحادیه آمده است: «حفاظت از سلامت و امنیت اعضای ما اهمیت والایی دارد. رهبری اتحادیه کارگران پست آمریکا به تشویق کارگران پست به دریافت داوطلبانه واکسن ادامه خواهد داد اما اجباری کردن واکسیناسیون برای کارگرانی که ما نمایندگی‌شان را عهده‌دار هستیم جزو وظایف دولت فدرال نیست».

بیانیه دولت بایدن در پی دستورالعمل هفته جاری مرکز کنترل و پیشگیری بیماری (سی‌دی‌سی) آمده است که توصیه می‌کند افراد واکسینه شده و واکسینه نشده در اماکنی با احتمال سرایت بالا از ماسک استفاده کنند. مرکز سی‌دی‌سی همواره در دوران همه‌گیری گفته است مردم باید از ماسک استفاده کنند اما در ماه می اعلام کرد افراد واکسینه نشده نیازی به ماسک ندارند و چند روز پس از این اعلامیه، نظر خود را تغییر داد.

برخی از بزرگترین شرکت‌های آمریکا واکسیناسیون را برای کارکنان خود اجباری کرده‌اند. شرکت‌های بیگ تک همچون فیس‌بوک و گوگل اعلام کرده‌اند کارکنان باید برای بازگشت به کار مدرکی مبنی بر دریافت کامل واکسن از خود ارائه دهند.

مطالب دیگر:

جریان چپ چگونه از کووید ۱۹ برای ورشکسته کردن آمریکا استفاده کرد

زلزله‌ای به بزرگی ۸.۲ ریشتر در نزدیکی آلاسکا رخ داد؛ کارشناسان هشدار سونامی داده‌اند

علیرغم افزایش جرایم، جورج سوروس به گرو‌هی که خواستار قطع بودجه پلیس هستند، ۱ میلیون دلار اهدا کرد