Search
Asset 2

 سناتور پاول: «نمایش» ماسک زدن مقامات کاخ سفید، مردم را از واکسن زدن دلسرد می‌کند

پال با دریافت بسته‌ای مشکوک حاوی پودری سفید تهدید به مرگ شد توییتر اجازه می‌دهد سلبریتی‌های رده پایین، مردم را علیه من به پرخاشگری دعوت کنن
رند پال، سناتور جمهوری‌خواه ایالت کنتاکی (Greg Nash-Pool/Getty Images)

رند پاول، سناتور جمهوری‌خواه و پزشک آمریکایی از ایالت کنتاکی، می‌گوید که اصرار مقامات دولت فدرال برای استفاده از ماسک در اماکن عمومی، مردم را نسبت به تزریق واکسن کووید۱۹ دلسرد و منصرف می‌کند. او می‌گوید برای افراد کاملاً واکسینه شده ضروری نیست که در اماکن عمومی از ماسک استفاده کنند.

پاول این اقدام را «نمایشی» توصیف کرد و گفت، اگر مردم باور نکنند که واکسیناسیون در مهار شیوع ویروس تأثیر دارد، به تلاش برای واکسیناسیون مردم آسیب می‌رسد. اشاره او به جلسه آنلاین رهبران جهان بود که در آن جو بایدن تنها مقامی بود که ماسک به صورت داشت.

پاول به فاکس نیوز گفت که هفته گذشته، بسیاری سوال کردند که چرا رئیس جمهور در چنین شرایطی ماسک می‌زند؟ سایر رهبران جهان، از جمله آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا ماسک نداشتند.

او افزود «گفته شده است که برای رفتن به کاخ سفید ماسک‌های N95 زده شود، حتی اگر واکسن کامل زده شده باشد. این کار پشتوانه علمی ندارد. ترس‌آور است. این یک اثر مضر دارد، از این جهت که مردم از گرفتن واکسن منصرف می‌شوند، زیرا آنها می گویند، خوب اگر واکسن معنایی نداشته باشد، و هیچ مزیت محافظتی نداشته باشد، تزریق آن هیچ فایده‌ای ندارد.»

پاول گفت، اگر افراد نتوانند «ماسک خود را کنار بگذارند، مردم می‌پرسند که چرا باید واکسیناسیون کامل انجام دهند.»

این در حالی است که دکتر روچل والنسکی، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا (CDC) می‌گوید که این آژانس در حال بررسی تجدیدنظرهایی در الزامات مربوط به استفاده از ماسک است.

کووید۱۹ بیماری ناشی از ویروس حزب کمونیست چین (کرونا ویروس) است. دستورالعمل‌های فعلی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا  می‌گوید، چنانچه خارج از خانه، به دور از افراد دیگر باشید، و یا در خانه با افرادی که همیشه زندگی می‌کنید هستید، نیاز به ماسک نیست.

مقامات کاخ سفید تاکنون به درخواست اپک‌تایمز برای اظهار نظر پاسخی نداده است.

مطالب دیگر:

گزارش حقوق بشر: تمرین‌کنندگان فالون گونگ هنوز به‌دلیل ایمانشان در چین تحت آزار و شکنجه قرار دارند

پس از اینکه بایدن کشتار ارامنه را نسل‌کشی نامید، ترکیه سفیر ایالات متحده را احضار کرد

ترامپ از فرماندار آریزونا خواست برای بررسی جرایم انتخابات ۲۰۲۰ «فورا امنیت را در مقیاسی وسیع تامین کند»

ترامپ: هیچ کس نباید مجبور به تزریق واکسن شود

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی