Asset 2

سناتور کروز از همکاران خود در سنا می‌خواهد که مایورکاس را به‌عنوان وزیر امنیت داخلی تأیید نکنند

مایورکاس سناتور کروز از همکاران خود در سنا می‌خواهد که مایورکاس را به‌عنوان مدیر وزارت امنیت داخلی تأیید نکنند بی‌توجهی مکرر نسبت به حاکمیت
الهاندرو مایورکاس (Joshua Roberts-Pool/Getty Images)

سناتور تد کروز (نماینده تگزاس) روز پنجشنبه از همکاران خود در سنا خواست تا با فرد منتخب رئیس جمهور جوبایدن برای مدیریت وزارت امنیت داخلی، یعنی الهاندرو مایورکاس، به دلیل «بی‌توجهی به قانون و در آغوش گرفتن چین مخالفت کنند.»

در حالی که مایورکاس به سمت تأیید نهایی سنا می‌رود، کروز در توئیتر نامه‌ای (pdf) را خطاب به همکاران خود در کنگره به اشتراک گذاشت، و آنچه که وی به‌عنوان «لیست بلند بالای شکست‌های اخلاقی، قانونی و سیاسی» مایورکاس در دوره تصدی‌اش  توصیف کرده بود، مشخص کرد.

مایورکاس پیش از این به عنوان معاون وزیر امنیت داخلی در دولت اوباما، و به عنوان مدیر خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) خدمت کرده بود.

دفتر تدکروز گفت: «ازجمله این خرابکاری‌ها «سواستفاده از قدرت است که مزایای ویژه دولت را به نفع دموکرات‌های وابسته به هم فراهم کرد، مانند تأمین ویزای EB-5 برای یک مقام عالی رتبه در هوآوی، یک شرکت در ظاهر مبدل تکنولوژی، که با هدف عملیات جاسوسی جهانی برای حزب کمونیست چین فعالیت می‌کند.»

آقای تدکروز در نامه خود ادعا می‌کند که مایورکاس بی‌توجهی مکرر نسبت به حاکمیت قانون نشان داده است، و به گزارش  بازرس کل درسال ۲۰۱۵ درباره اقدامات قبلی مایورکاس در طول دوره تصدی‌اش به عنوان مدیر خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده اشاره کرده است.

کروز گفت که این گزارش «اقدامات ناشایست وی را به عنوان مدیر خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده آشکار کرد.»

این گزارش نحوه مداخله این پیرمرد ۶۱ ساله در روند برنامه ویزای EB-5 برای سرمایه‌گذاران ثروتمند را  مشکوک  ارزیابی کرد. واشنگتن پست گزارش داد که در نهایت نتیجه گیری شد که مایورکاس هیچ قانونی را زیر پا نگذاشته است، اما «دسترسی ویژه»  ایجاد کرده است.

در نامه کروز آمده است: «مایورکاس روند طبیعی را نادیده گرفت تا بتواند از طریق برنامه ویزای EB-5 به ذینفعان دموکرات وصل شود – از جمله یک شرکت که توسط برادر هیلاری کلینتون وزیر خارجه سابق اداره می‌شد و به دنبال گرفتن ویزا برای معاون  شرکت فناوری‌‌های هوآوی بود؛ شرکتی که پسر سناتور هری رید در آن نقش داشت.»

«مداخله نادرست مایورکاس عامل تعیین کننده اعطای ویزا به شرکتها و افراد مورد علاقه سیاسی بود و منجر به «کینه قابل توجه» نه تنها از سوی کارمندان بلکه «مدیران ارشد و وکیل مسئول مأموریت و برنامه‌های خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده شد. همانطور که ​​بازرس  صراحتاً در این نامه بیان کرد، مداخله آقای مایورکاس «تباه‌کننده و بی‌ثبات‌کننده بود.»

کروز همچنین تأکید کرد که وقتی مایورکاس در سال ۲۰۱۳ تأیید شد، هیچ رایی از سمت جمهوری‌خواهان در سنا کسب نکرد.

نامه کروز در پایان می‌گوید: «همانطور که در سال ۲۰۱۳ این کار را کردیم، باید محکم بایستیم و از تأیید آقای مایورکاس خودداری کنیم.»

مطالب دیگر:

ویدئو: اپک تایمز، رسانه‌ای به دور از تأثیر عوامل کمونیسم

مدیر سابق دفتر مدیریت و بودجه برای پیشبرد برنامه «آمریکا در اولویت باشد» دست ‌به‌کار می‌شود

 پزشکان و شهروندان چینی، واکسن‌های کووید۱۹ ساخت این کشور را رد می‌کنند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی