logo_eet

بیل گیتس پیش از اتمام رسیگی به رابطه او و کارمند زنش از هیئت مدیره مایکروسافت خارج شد

(Mike Cohen/Getty Images for The New York Times)
(Mike Cohen/Getty Images for The New York Times)

اعضای هیئت مدیره مایکروسافت در سال ۲۰۲۰، در حالی که مشغول تحقیق درباره رابطه ناشایست میان بیل گیتس و یک کارمند زن مایکروسافت بودند، خواستار کناره‌گیری این میلیاردر از هیئت مدیره شرکت شدند.

روزنامه وال‌استریت ژورنال با استناد به افراد نزدیک به این موضوع گزارش داد که پس از آنکه یک مهندس زن در شرکت مایکروسافت ادعا کرد که چندین سال با بیل گیتس رابطه جنسی داشته‌است، اعضای هیئت مدیره در سال ۲۰۱۹ یک شرکت حقوقی را برای تحقیق درباره این رابطه استخدام کردند.

سخنگویی از شرکت مایکروسافت در بیانیه‌ای به اپک‌تایمز اظهار داشت: «مایکروسافت در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ از این مسئله که بیل گیتس در سال ۲۰۰۰ خواستار شروع یک رابطه نزدیک با یکی از کارمندان بوده‌است، دچار نگرانی شد. سپس کمیته‌ای از سوی هیئت مدیره تشکیل شد و با کمک یک شرکت حقوقی به بررسی کامل ماجرا پرداخت. در طول تحقیقات نیز، مایکروسافت حمایت گسترده‌ای را از کارمند مدعی فراهم کرد».

گیتس در تاریخ ۱۳ مارس ۲۰۲۰، پیش از نهایی شدن تحقیقات و اندکی پس از انتخاب مجدد او در هئیت مدیره، استعفا داد.

 نماینده‌ای از سوی این میلیاردر به وال‌استریت ژورنال گفت: «حدودا ۲۰ سال پیش رابطه‌ای وجود داشته که به طور دوستانه پایان پذیرفته‌است. تصمیم به خروج از هیئت مدیره هیچ ارتباطی به این ماجرا نداشته‌است. در حقیقت، گیتس پیش‌تر بیان کرده بود که علاقه دارد زمان بیشتری را به کارهای انسان‌دوستانه خود که سال‌ها قبل از آن آغاز شده بود، اختصاص دهد».

این موضوع پس از آن رخ داد که بیل گیتس در تاریخ ۳ مارس در توییتی اعلام کرد که او و همسرش، ملیندا گیتس، پس از ۲۷ سال زندگی مشترک در حال جدایی‌اند.

در بیانیه‌ای از سوی آن دو گفته شده: «پس از فکرهای بسیار و تلاش‌های زیاد برای سر و سامان دادن به  رابطه‌مان، تصمیم گرفتیم که به ازدواج خود پایان دهیم. ما در طول ۲۷ سال سه فرزند فوق‌العاده را پرورش دادیم و همچنین سازمانی را تاسیس کردیم که در سراسر دنیا فعالیت می‌کند تا امکان یک زندگی سالم و سازنده را به تمام مردم ارزانی کند».

آن‌ها هیچ جزئیاتی دیگری را درباره این جدایی ارائه نکردند.

به گزارش وال‌استریت ژورنال، برنامه این جدایی از سال‌ها پیش وجود داشته و بخشی از آن مربوط به نگرانی‌های ملیندا درباره مراودات شوهرش با جفری اپستین بوده‌است؛ کسی که به تجاوز جنسی محکوم شد و در آگوست ۲۰۱۹ در حالی که منتظر دادگاه خود درباره اتهامات دولتی مرتبط با دلالی جنسی بود، در یک زندان فدرال در نیویورک درگذشت.

گیتس و همسرش در سال ۱۹۸۷ پس از ملاقاتی در یک نمایشگاه تجاری در نیویورک رابطه خود را شروع کرده بودند. آن‌ها در سال ۱۹۹۴، در روز سال نو ازدواج کردند. ملیندا گیتس برای دوره کوتاهی در مایکروسافت کار کرد و پیش از خروج خود از این شرکت در سال ۱۹۹۶ به منصب مدیر عمومی تولیدات اطلاعاتی نیز رسید.

این زوج سابق، موسسه بیل و ملیندا گیتس را در سال ۲۰۰۰ تاسیس کردند و تاکنون ده‌ها میلیارد دلار در زمینه‌های مختلف [انسان‌دوستانه] اهدا کرده‌اند.

به گزارش مجله فوربس، بیل گیتس چهارمین فرد ثروتمند دنیا است و ملیندا گیتس در فهرست قدرتمندترین زنان جهان که در سال ۲۰۲۰ گردآوری شده، رتبه پنجم را دارد.

مطالب دیگر:

سرهنگ نیروی فضایی به دنبال انتقاد از گسترش مارکسیسم و نظریه انتقادی نژاد در ارتش از سمت خود برکنار شد

سوءاستفاده کمونیست‌های چین از کمک‌های آمریکایی

بایدن اقدام به لغو دستور ترامپ در خصوص «جلوگیری از سانسور آنلاین» کرد

ویدئو: ماهیگیری جهانی چین، تباهی اقیانوس‌ها و اقتصادها

اخبار مرتبط