Search
Asset 2

مایکل پنس: کاروان مهاجران را سازمان‌‏های چپ‌‏گرا به راه انداخته‌‏اند

(Pedro Pardo/AFP/Getty Images)
(Pedro Pardo/AFP/Getty Images)
(Pedro Pardo/AFP/Getty Images)

مایکل پنس، معاون رییس جمهور آمریکا اعلام کرد که به گزارش سرویس‌‏های اطلاعاتی، کاروان مهاجران که هم اکنون در مکزیک به سمت ایالات متحده در حرکت است را فعالان و سازمان‌‏های چپ‌‏گرا به راه انداخته‌‏اند.

پنس در تماسی تلفنی از «یوآن اورلاندو هرناندز»، رییس‌‏جمهور هندوراس شنیده است که این کاروان را سازمان‌‏ها و فعالان چپ‌‏گرا در داخل هندوراس حمایت می‌‏کنند و از گروه‌‏های خارجی و ونزوئلا حمایت مالی می‌‏شوند.

وی در مصاحبه‌‏ای با فاکس نیوز به آمریکایی‌‏ها هشدار داد که این کاروانی حامل مردم نیازمند و سرکوب شده نیست.

پنس پیشتر در روز ۲۳ اکتبر در کاخ سفید به خبرنگاران اعلام کرده بود که مخارج این کاروان ۱۴ هزار نفره را ونزوئلا تامین کرده است و شامل مجرمین و اعضای باند‌‏های جنایتکار می‌‏شود.

«چارلز فدیس»، از مقامات سابق سیا نیز معتقد است که این کاروان را گروه‌‏های مخالف در هندوراس شامل حزب لیبره که به دولت‌‏های سوسیالیست منطقه از جمله کوبا و ونزوئلا نزدیک است به راه انداخته‌‏اند.

به گفته فدیس، «از تمام جنبه‌‏های این توطئه آگاه نیستیم؛ اما مشخص شده که این حرکتی از پیش برنامه‌‏ریزی شده از طرف دشمن‌‏های سوسیالیستی آمریکا است و کاروان شامل افرادی که حقوقشان پایمال شده نمی‌‏شود.»

کاروانی شامل هزاران مهاجر در حال حاضر از خاک مکزیک عبور می‌کند تا وارد آمریکا شود. دونالد ترامپ پیشتر در توییتی نوشته بود: «این کاروان‌ها مایه شرم حزب دموکرات است. فورا قوانین مهاجرت را تغییر دهید.»

مطالب دیگر:

داستان مهاجرت من در کودکی در فرار از کمونیسم

فصل یک : استراتژی‌های شیطان برای نابودی بشریت

چین در حال نابود کردن جنگل‌های باارزش اقیانوسیه است

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی