Asset 2

پنس: کارزار ترامپ تا «شمارش تمام آرای قانونی» مبارزه خواهد کرد

مبارزه کارزار ترامپ تا «شمارش تمام آرای قانونی» مبارزه خواهد کرد او اضافه کرد: «اگر در انتخابات پیروز نشویم، شاهد ورود اولین مارکسیست
(Elijah Nouvelage/Getty Images)

مایک پنس، معاون رئیس جمهور روز پنجشنبه وعده داد که کارزار پرزیدنت دونالد ترامپ همچنان در انتخابات چالش برانگیز «به مبارزه ادامه می‌‏دهد».

پنس در راهپیمایی شهر کلمبوس (جورجیا) در کنار کلی لوفر و دیوید پردو، سناتورهای جمهوری‌‏خواه ایالت جورجیا گفت: «ما برای تمام آرای قانونی در آمریکا به مبارزه ادامه می‌‏دهیم. ما همچنین به نبرد برای حفظ اکثریت در سنای ایالات متحده ادامه خواهیم داد. ما در جورجیا پیروز می‌‏شویم و آمریکا را نجات خواهیم داد».

پنس اضافه کرد: «من واقعا از اینکه امروز اینجا هستید سپاسگزارم، واقعا همین طور است. من به تمام شما این وعده را می‌‏دهم که مبارزات انتخاباتی در دادگاه‌‏های سراسر کشور ادامه خواهد داشت، و ما تا شمارش تمام آرای قانونی و حذف تمام آرای غیرقانونی مبارزه می‌‏کنیم، و ما هیچ‌‏گاه برای بازگشت آمریکا به عظمت خود از مبارزه دست نمی‌‏کشیم».

ترامپ با استناد به موارد تقلب و بی‌‏نظمی احتمالی و تایید شده، نتایج انتخابات را به چالش کشیده است. جو بایدن، نامزد دموکرات ریاست جمهوری می‌‏گوید که نتیجه انتخابات با تقلب تغییر نکرده و بارها ادعای پیروزی داشته است.

اپک تایمز همچنان نتیجه انتخابات را اعلام نکرده است.

لوفر و پردو پس از عدم کسب اکثریت آرا در انتخابات ۳ نوامبر باید ماه آینده در مرحله دوم شرکت کنند. لوفر و پردو به ترتیب دربرابر رافائل وارنک، کشیش اهل آتلانتا و جان آزوف، فیلمساز قرار گرفته‌‏اند. در صورتی که هردو نامزد دموکرات به کاخ سفید راه پیدا کنند، کنترل سنا به وسیله رای تعیین کننده رئیس جمهور به دموکرات‌‏ها واگذار خواهد شد.

لوفر در راهپیمایی اشاره کرد که آزوف یک «سپرده‌‏گذار سوسیالیست» و وارنک یک «لیبرال تندرو» و «مارکسیست» است.

او اضافه کرد: «اگر در انتخابات پیروز نشویم، شاهد ورود اولین مارکسیست به سنا خواهیم بود».

مطالب دیگر:

توبرویل، سناتور منتخب جمهوری‌خواه اشاره کرد که به اعتراض به آرای انتخاباتی خواهد پیوست

رند پاول: دادگاه‌ها برای رد شکایات مربوط به تقلب دنبال بهانه‌جویی بودند

وزیر پیشین امور خارجه (آسیا و اقیانوسیه): اقدامات وحشیانه حزب کمونیست چین باید متوقف شود

جنا الیس: نقش کلیدی قانون‌‏گذاران ایالتی در مسیر ترامپ به سمت پیروزی

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی