Asset 2

پزشکی می‌گوید به‌خاطر تجویز آیورمکتین برای درمان بیماران مبتلا به کووید۱۹ اخراج شده است

مبتلا به کووید۱۹ بیمارستان می‌گوید «برای پیشگیری و درمان کووید۱۹ از استاندارهایی پیروی می‌کند که مورد تأیید جامعه پزشکی و تیم پزشکی
کارکنان مراقبت‌های بهداشتی در یک عکس پرونده اخیر دیده می‌شوند (ARIANA DREHSLER/AFP via Getty Images)

پزشکی در ایالات می‌سی‌سی‌پی می‌گوید به‌خاطر تجویز آیورمکتین برای درمان بیماران مبتلا به کووید۱۹ اخراج شده است. گرچه بیمارستان می‌گوید او کارمند استخدامی نبوده و به‌صورت پیمانی برای بیمارستان کار می‌کرده است. این دارو برای درمان بیماری‌های انگلی، به تأیید سازمان غذا و دارو رسیده است.

دکتر جان ویچر، پزشک اورژانس بیمارستان باپتیست ‌مموریال در شهر یازو، می‌گوید پس از آن‌که داروی رمدسیویر چند بیمار مبتلا به کووید۱۹ را قطع کرده و بهشان اجازه استفاده از آیورمکتین را داده است، به او گفته‌اند دیگر برنگردد. رمدسیویر دارویی است که سازمان غذاودارو برای درمان کووید۱۹ تأیید کرده است.

ویچر در پادکست استیو پیترز می‌گوید: «از این‌که آخر روز بهم گفتند اصلاً دیگر نیایم، خیلی جا خوردم. این بیماران تحت درمان مستقیم من بودند و من احساس می‌کردم در آن زمان قطع داروی رمدسیویر و شروع آیورمکتین کار درستی بود.»

باپتیست مموریال به خبرگزاری‌ها اعلام کرد ویچر «دیگر به عنوان یک پزشک مستقل» در این مرکز درمانی شهر یازو طبابت نمی‌کند و افزود او کارمند استخدامی نبوده و به‌صورت پیمانی برای بیمارستان کار می‌کرده است.

بیمارستان می‌گوید «برای پیشگیری و درمان کووید۱۹ از استاندارهایی پیروی می‌کند که مورد تأیید جامعه پزشکی و تیم پزشکی درمان  کووید۱۹ در بیمارستان باشند»، مانند واکسیناسیون و درمان با استفاده از آنتی‌بادی‌ مونوکلونال.

اما ویچر می‌گوید دهم دسامبر که در اورژانس بیمارستان باپتیست مموریال کار می‌کرده است، سه بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ به بیمارستان آمدند. برای آنان رمدسیویر تجویز شد اما ویچر گفت نگرانی‌هایی در مورد این دارو دارد.

ویچر می‌گورد: «سه روز متوالی در اورژانس آن بیمارستان بودم. بنابراین، احساس کردم زمان مناسبی است که آیورمکتین را روی این بیماران بستری که بسیار پیگیرشان بودم، امتحان کنم و ببینم چگونه جواب می‌دهد.»

او می‌گوید بیمارستان نمی‌توانست آیورمکتین تجویز کند و مجبور شد با داروخانه محلی تماس بگیرد. پس از آن داروخانه دارو را به بیمارستان تحویل داد و ویچر هم نسخه بیماران را از رمدسیویر به آیورمکتین تغییر داد.

با این حال، می‌گوید قبل از آن‌که بتواند دارو را به بیمار بدهد، بابتیست مموریال اخراجش کرد.

او می‌گوید: «هر چیزی اولین باری دارد، اما نمی‌توانم بگویم آن کارم آزمایشی بوده است. شواهد زیادی وجود دارند که نشان می‌دهند بیماران می‌سی‌سی‌پی با دریافت آیورمکتین نتیجه خوبی گرفته‌اند.

گزارش‌هایی هستند که نشان می‌دهند افراد مبتلا به موارد حاد کووید۱۹ بعد از دریافت آیورمکتین بهبود یافته‌اند که نسبت به رمدسیویر، دارویی نسبتاً ارزان است. وکیلی از اعضای خانواده یک مرد ۷۱ ساله مبتلا به کووید ۱۹ به نام سون انگ، اوایل ماه به اپوک‌تایمز گفت «به‌طور قطع» آیورمکتین زندگیش را نجات داده است «زیرا وضعیت او بلافاصله پس از مصرف دارو تغییر کرد.»

باپتیست مموریال فوراً به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

مطالب دیگر:

دیگاه: معامله ۲۷۵ میلیارد دلاری شرکت اپل با حزب کمونیست چین

آمار ابتلا به HIV در چین به ۱ میلیون رسیده و بیشتر در بین جوانان شایع است

کشورهای گروه هفت به روسیه در مورد «عواقب عظیم» تهاجم به اوکراین هشدار دادند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی