logo_eet

ایلان ماسک: کسی که دستگاه متن رسان بایدن را کنترل می‌کند، رئیس جمهور واقعی است

متن رسان نام دستگاهی است که متن را فقط به گوینده تلویزیون نشان می‌دهد نه به حضار و مخاطب. بایدن درباره دستور اجرایی مبنی بر لغو حکم «رو دربرا
جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا (سمت چپ) در کاخ سفید در واشنگتن، در 8 ژوئیه 2022؛ ایلان ماسک (سمت راست)، رئیس تسلا در 03 سپتامبر 2020 در نزدیکی برلین (Alex Wong/Getty Images; Maja Hitij/Getty Images)

ایلان ماسک نسبت به ویدیوی زنده اطلاعیه روز جمعه رئیس جمهور جو بایدن که وی ظاهرا در آن بخش‌های راهنمای دستگاه متن رسان را می‌خواند واکنش نشان داد.

متن‌رسان: نام دستگاهی است که متن را فقط به گوینده تلویزیون نشان می‌دهد نه به حضار و مخاطب.

بایدن درباره دستور اجرایی مبنی بر لغو حکم «رو دربرابر وید» درحال صحبت با ملت بود که ظاهرا اشتباها دیالوگ‌های راهنمایی «پایان جمله» و «جمله را تکرار کن» متن رسان را نیز خواند.

ماسک در پاسخ به این گاف توییت زد: مسئول دستگاه متن رسان رئیس جمهور واقعی است! و تصویر دیالوگ فیلم «مجری خبر» سال ۲۰۰۴ ویل فرل را بدان افزود که فرل در آن نقش گوینده خبر تلویزیونی «ران برگندی» را بازی می‌کند.

در تصویر توییت ماسک این دیالوگ فیلم نوشته شده که: کی تو متن رسان علامت سوال گذاشته؟ واسه بار آخر میگم، هرچی اون‌جا بنویسی «برگندی» اونو می‌خونه.

ماسک درحقیقت با این توییت خود به پست استراتژیست دیجیتالی به نام «گرگ پرایس» واکنش نشان داد. پرای» در پست خود به بخشی از اخبار شبکه سی‌بی‌اس اشاره داشت که ظاهرا بایدن در آن نوشته روی متن رسان را به اشتباه می‌خواند. او در متن پست خود نوشت: لعنتی! جو بایدن اشتباها به جای تکرار جمله‌ای که گفته بود راهنمای متن رسان را خواند و گفت: جمله را تکرار کن. امیلی سیمونز دستیار دبیر مطبوعاتی کاخ سفید نیز به نظرات پرایس پاسخ داد.

«سیمونز» خواندن بخش راهنمایی متن رسان توسط «بایدن» را تکذیب کرد و گفت: خیر. او گفت: بگذارید جمله را تکرار کنم.

رئیس جمهور فقط به اسم؟

این نخستین باری نیست که ثروتمندترین فرد جهان رئیس جمهور آمریکا را رئیس جمهور ظاهری خطاب کرده است.

ماسک طی تماس ویدیویی ماه مه خود در رویدادی به میزبانی «پادکست آل‌این» به مخاطبین گفت: «مسئول دستگاه متن رسان رئیس جمهور واقعی است. راه رسیدن به قدرت از راه به دست گرفتن متن رسان محقق می‌شود.»

توییت روز جمعه ماسک بخشی از مجموعه انتقادات او به رئیس جمهور و حزب دموکرات است.

اگرچه این میلیاردر امریکایی مشخص نکرده زمام امور در دست کیست اما او درباره نفوذ آشکار اتحادیه‌های کارگری در حزب حاکم نظراتی ارائه داد.

ماسک طی نشست ماه ژوئن با صاحبان تسلا در منطقه «دره سیلیکون» به مصاحبه‌کنندگان گفت: مردم از میزان نفود اتحادیه‌ها در حزب دموکرات ناآگاه‌اند. دیگر نیاز به گمانه زنی نیست. استدلال وی این بود که چرا اتحادیه کارگران بخش خودرو برند «تسلا» را از نشست باموضوع خودروهای برقی در کاخ سفید حذف کرده بودند؟

مطالب دیگر:

جمهوری‌خواهان: بایدن به‌‎خاطر فروش ذخایر نفت استراتژیک  آمریکا به شرکت چینی مرتبط با پسرش «قابل استیضاح» است

دیدگاه: واکسن فایزر به باروری مردان آسیب می‌زند؛ حق با نظریه‌پردازان توطئه بود

ادعای یک هکر مبنی بر داشتن اطلاعات یک میلیارد شهروند چینی از طریق پرونده‌های پلیس

اخبار مرتبط