Asset 2

مارک میدوز: بیش از ۱۰۰ تن از اعضای مجلس نمایندگان قصد دارند با آرای کالج الکترال مخالفت کنند

مجلس نمایندگان میدوز در توئیت دیگری نوشت: «زنان و مردان فراموش شده، زبان به اعتراض گشوده‌اند و واشنگتن دی‌سی در حال بیدار شدن است.»
مارک میدوز، رئیس ستاد کاخ سفید (Joshua Roberts/Getty Images)

به گفته مارک میدوز، رئیس ستاد کاخ سفید، بیش از ۱۰۰ تن از اعضای مجلس نمایندگان قصد دارند در جلسه مشترک کنگره در ۶ ژانویه، به آرای کالج الکترال اعتراض کنند.

میدوز اواخر شنبه در توییتی نوشت: «ما در حال حاضر بیش از ۱۰۰ عضو مجلس و بیش از ده سناتور داریم که حاضرند برای حفظ درستی انتخابات ایستادگی کرده و به گواهی [تأیید آرای کالج الکترال] اعتراض کنند. وقت جنگیدن است.

مطابق با آمار شمارش شده توسط اپک تایمز ۴۵ نماینده علناً به اعتراض در جلسه مشترک متعهد شده‌اند. یازده سناتور در اوایل روز شنبه اعلام کردند که اعتراض خواهند کرد و به سناتور جاش هالی پیوستند.

میدوز در توئیت دیگری نوشت: «زنان و مردان فراموش شده، زبان به اعتراض گشوده‌اند و واشنگتن دی‌سی در حال بیدار شدن است.»

تعداد اعضای کنگره که قصد داردند با آرای الکترال مخالفت ‌کنند مدام در حال افزایش است، اما تعداد دقیق افرادی که تاکنون متعهد به اعترض شده‌اند مشخص نیست.

نماینده لویی گومرت (نماینده-تگزاس) اواخر هفته گذشته ادعا کرد که ۱۴۱ عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان قصد دارند با آرای کالج الکترال مخالفت کنند.

نماینده آدام کینزینگر که مخالف رئیس جمهور دونالد ترامپ است، در طی پادکستی گفت که معتقد است بیش از ۱۰۰ تن از اعضای مجلس نمایندگان در نهایت مخالفت خواهند کرد.

نماینده برایان بابین (تگزاس) روز شنبه گفت که وی با رهبر اقلیت مجلس نمایندگان کوین مک کارتی (کالیفرنیا)، ترامپ و «تعداد بسیار زیادی از مخالفان انتخابات ۶ ژانویه» در تماس بوده است.

او با استفاده از هشتگ «دزدی را متوقف کنید» اضافه کرد:«این یک لحظه مهم است. کسانی که با ما نیستند مخالف ما هستند – تاریخ بخشنده نخواهد بود.»

مطالب دیگر:

سیدنی پاول: پنس باید نتایج آرای الکترال ایالت‌های مورد مناقشه را رد کند

تحلیل داده‌ها در جورجیا نشان می‌دهد ۱۷۶۵۰ رأی ترامپ به نام بایدن ثبت شده است

پنس از تلاش قانونگذاران برای اعتراض به آرای کالج الکترال در تاریخ ۶ ژانویه استقبال می‌کند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی