مدیتیشن آرامش‌بخش فالون دافا یا فالون گونگ تمرینی باستانی برای پالایش و پرورش جسم و ذهن است که توسط رژیم چین تحت آزار و شکنجه قرار گرفته است
(minghui.org)

 ۲۳سال پیش، حکومت چین تلاش کرد تا از شر ۱۰۰ میلیون شهروند بی‌گناه خلاص شود. چرا؟

تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۴/۲۸

نویسنده: اپک تایمز

تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۴/۲۸

نویسنده: اپک تایمز

اشتراک‌گذاری مطلب:

در طول دو دهه گذشته، تعداد بی‌شماری از افرادی که مدیتیشن آرامش‌بخش و صلح آمیزی با نام فالون گونگ را انجام می‌دهند، به‌خاطر پیروی از آموزه‌های این تمرین که بر اساس اصول حقیقت، نیک‌خواهی، بردباری است، در چین مورد آزار و شکنجه قرارگرفته‌اند و هزاران تن از تمرین‌کنندگان این روش به‌خاطر نشان دادن شجاعت اخلاقی و مقاومت مسالمت‌‌آمیز در برابر ظلم و ستم رژیم کمونیستی، جان خود را از دست داده‌اند و ده‌ها هزار تن از آنها هنوز در چین، هر روز دستگیر، زندانی و مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند.

فالون گونگ که با نام فالون دافا نیز شناخته می‌شود، یک تمرین تزکیه جسم و ذهن است که شامل تمرین‌های مدیتیشن آرامش‌بخش و آموزه‌های اخلاقی است که  ریشه در فرهنگ باستانی چین دارد. ۳۰ سال پیش، در سال ۱۹۹۲ در چین معرفی شد و به دلیل جذابیت اخلاقی و مزایای سلامتی آن، در پایان دهه ۹۰ میلادی بسیار محبوب شد. طبق برآوردهای رسمی در آن زمان، ۷۰ میلیون تا ۱۰۰ میلیون نفر در چین فالون گونگ را تمرین می‌کردند. امروزه، فالون گونگ در خارج از چین گسترش یافته است و در بیش از ۸۰ کشور جهان تمرین می‌شود.

تمرین‌کنندگان فالون گونگ در دهه ۱۹۹۰، قبل از شروع آزار و شکنجه علیه این تمرین مدیتیشن، در پارکی در شهر چنگدو، چین، برای تمرینات صبحگاهی جمع شده‌اند (Faluninfo.net)

جیانگ زمین، رئیس سابق حزب کمونیست چین از ترس افزایش محبوبیت فالون گونگ، تصمیم گرفت در ۲۰ ژوئیه ۱۹۹۹ یک کارزار بی‌سابقه آزار و شکنجه را برای ریشه‌کن کردن این تمرین مدیتیشن آرامش‌بخش و مسالمت‌آمیز آغاز کند. رژیم کمونیستی چین حضور فالون گونگ را برای حکومت مستبد حزب بسیار ترسناک می‌دانست. به‌ویژه به این دلیل که این تمرین باعث افزایش ملموس معنویت و بازیابی فرهنگ باستانی  چین می‌شود، و این دقیقاً همان چیزی که حزب از زمان به قدرت رسیدن پیوسته در حال نابودی آن است.

تمرین‌کنندگان فالون‌گونگ برای بزرگداشت بیست و دومین سالگرد آزار و شکنجه در چین در ۱۶ ژوئیه ۲۰۲۱ در واشنگتن گرد آمدند. (Li Sha/The Epoch Times)

در اینجا یادی می‌کنیم از ده تن از این مردم شجاعی که از اقشار مختلف جامعه هستند و به خاطر ایمان‌شان کشته شدند.

۱- سوزاندن بدن ۱۱ سال پس از مرگ

«چین یوئمینگ» اهل شهر یی‌چان در استان هیلونگ‌جیانگ در سال ۲۰۰۲ به‌دلیل امتناع از رها کردن ایمان خود به ۱۰ سال زندان محکوم شد. در ۲۵ فوریه ۲۰۱۱، مقامات زندان جیاموسی به اجبار به او غذا دادند و لوله تغذیه در ریه او قرار گرفت. او را به یک اتاق منزوی منتقل کردند و روز بعد درگذشت. خانواده‌اش وقتی جسد او را دیدند، خون در دهان و بینی او یافتند و حالت چهره‌اش طوری بود که گویی درد شدیدی کشیده است. همسر و دخترش به دلیل تلاش‌های چند ساله‌شان برای عدالت‌خواهی برای مرگ او تحت تعقیب قرار گرفتند. در نهایت، مقامات زندان توانستند پدر هشتاد ساله‌اش را تحت فشار قرار دهند تا رضایت‌نامه‌ای را برای سوزاندن جسد پسرش امضا کند؛ جسدی که بیش از یک دهه پس از مرگش در زندان نگهداری می‌شد.

«چین یوئمینگ» که جسدش ۱۱ سال پس از مرگش سوزانده شد. (Minghui.org)

۲- سرهنگ بازنشسته‌ای که تحت آزار و شکنجه قرارگرفت

«گونگ پیچی»، یک سرهنگ بازنشسته ۶۶ ساله و معاون سابق ستاد در تیپ توپخانه ذخیره استان شاندونگ، از شهر چینگدائو، استان شاندونگ، گزارش شد که در آوریل ۲۰۲۱ در زندان جینان درگذشت. او به‌دلیل امتناع از کنارگذاشتن تمرین فالون گونگ به ۷ سال و ۶ ماه حبس محکوم شده بود. مسئولان زندان به خانواده وی اطلاع دادند که او بر اثر سکته مغزی فوت کرده است. اما وقتی اعضای خانواده جسد او را دیدند در گوش‌هایش خون جاری شده بود و سرش زخمی و متورم بود.

گونگ پیچی، سرهنگ بازنشسته (Minghui.org)

۳- بانوی سالخورده ۲ ساعت پس از دستگیری درگذشت

کوی جینشی، ۸۸ ساله، از شهر هاربین، استان هیلونگ جیانگ، به دلیل مطالعه آموزه‌های فالون گونگ با دیگر تمرین‌کنندگان در ۱۳ آوریل امسال دستگیر شد. او تنها دو ساعت پس از دستگیری درگذشت. وقتی پسرش برای اولین بار جسد او را دید، متوجه شد که گلوی او بریده شده است. پلیس به بقیه اعضای خانواده اجازه دیدن جسد او را نداد، اما پلیس پیش‌قدم شده است تا یک تشییع جنازه محلی برگزار کند. از آنجایی که پلیس گواهی فوت او را مخفی کرده است، برای خانواده‌اش سخت است که اجازه کالبد شکافی مستقلی را کسب کنند. در زمان نگارش این مقاله، جسد او هنوز در محل تشییع جنازه نگهداری می‌شود.

کوی جینشی (Minghui.org)
۴- رئیس بیمارستان و همسر انکولوژیست وی

لی یانچون، رئیس بیمارستان ۶۸ ساله بازنشسته از شهر چین‌هوانگدوا، در استان هبی، در آگوست ۲۰۲۱، علیرغم فشار خون «خطرناک بالا» به مدت ۷ سال و شش ماه زندانی شد. همسر او که یک سرطان‌شناس برنده جایزه بود، به دلیل ایمانش به فالون گونگ در سال ۲۰۱۹ زندانی شد. این زوج به دلیل توزیع مطالب اطلاع‌رسانی درباره افشای آزار و شکنجه فالون گونگ توسط حزب کمونیست محکوم شدند.

لی یانچون، رئیس بازنشسته بیمارستان (Minghui.org)
۵- مهندس بازنشسته

خانم وانگ لیوجن، مهندس متالورژی بازنشسته در کارخانه شماره ۲ چانگ‌آن در چونگ چینگ، در ۸۰ سالگی، پس از یک دهه آزار و شکنجه در ۱ ژانویه درگذشت. پس از اینکه مقامات یک کانکس نگهبانی درست بیرون درب خانه او ساختند، او با نظارت شبانه روزی روبرو شد. پرسنل امنیتی اغلب او را مورد آزار و اذیت قرار می‌دادند و کتک می زدند. یک بار به زور به او مواد مخدر تزریق شد که به کبدش آسیب رساند و نابینا شود. این آزار و اذیت مداوم و ضرب و شتم، او را قبل از مرگ، پوست و استخوان کرده بود.

وانگ لیوجن اغلب توسط پرسنلی که او را تحت نظر داشتند مورد آزار و ضرب و شتم قرار می‌گرفت.
 ۶- مردی پس از ۱۲ سال شکنجه درگذشت

«جه ژی‌جون» ۴۲ ساله، از شهر ژو ژو، استان هبی، پس از تحمل شکنجه‌های هولناک به‌مدت ۱۲ سال جان خود را از دست داد و دختر ۹ ساله، همسر و پدری فلج را تنها گذاشت. او مورد آزار شدید قرار گرفت که منجر به فروپاشی روانی‌اش شد. او یکبار با دستبند و غل و زنجیر در یک سلول کوچک به طول ۳ فوت و عرض ۱ فوت به‌مدت ۱۵ روز حبس شد. زندانیانی که می‌خواستند مجازاتشان کاهش یابد به نگهبانان در شکنجه او «کمک کردند.» اغلب او را روی زمین می‌انداختند و سپس روی پاهایش می‌ایستادند، سینه‌اش را چنان فشار می دادند که نمی‌توانست نفس بکشد و بدنش را با سیگار می‌سوزاندند.

در مواجهه با شکنجه‌های طولانی، حافظه او کاهش یافت و به مشکلات سلامتی زیادی از جمله فشار خون بالا و مشکلات قلبی و کبدی مبتلا شد. او آخرین بار در سال ۲۰۱۹ از زندان آزاد شد. زمانی که به خانه بازگشت، بیشتر سکوت می‌کرد و خود را در یک اتاق حبس می‌کرد، و در نهایت در ۲۹ نوامبر ۲۰۲۰ درگذشت.

۷- مدیر اداره جنگل‌ها

ما شوفانگ، ۶۹ ساله، مدیر سابق بخش امور خانوار تحت اداره جنگل‌های شهرستان تانگ بی، چند روز پس از اینکه دادگاه تجدید نظر حکم سه سال حبس او را در اوایل ژوئن سال جاری تایید کرد، بر اثر خونریزی مغزی درگذشت. او در آگوست ۲۰۲۰ دستگیر شد، اما بعداً به دلیل فشار خون بالا به قید وثیقه آزاد شد. او در آگوست ۲۰۲۱ متهم شد و در یک محاکمه مجازی در دسامبر ۲۰۲۱ به سه سال حبس محکوم شد. پس از رد درخواست تجدیدنظر، او در ۴ژوئن دچار خونریزی مغزی شد و شش روز بعد درگذشت.

۸- پروفسوری که به کما می‌رود و می‌میرد

شینگ ونژن، ۷۹ ساله، استاد دانشگاه پلی‌تکنیک شمال غربی در شهر شیان، استان شانشی، پیش از مرگش در اکتبر ۲۰۲۱، بیش از ۲۰ سال تحت آزار و اذیت قرار گرفت. او مجبور به بازنشستگی زودهنگام شد و به مدت ۱۰۲ روز در یک مرکز شستشوی مغزی نگهداری شد. از بازی‌های المپیک ۲۰۰۸ پکن، دوربین‌های نظارتی بیرون از خانه او نصب شده بود تا او را زیر نظر بگیرند. در سپتامبر ۲۰۲۱، آزار و اذیت پلیس دوباره آغاز شد و بانوی سالخورده دیگر نتوانست با بدن ضعیفش تحمل کند. او به کما رفت و در اکتبر همان سال درگذشت.

۹- یک معلم بازنشسته مدرسه راهنمایی

لی جینگ شیا، ۸۵ ساله، یک معلم بازنشسته مدرسه راهنمایی از شهر چی‌چی‌هار استان هیلونگ‌جیانگ، پس از نظارت پلیس بر تماس‌های تلفنی وی بازداشت شد و سه ماه بعد در ژوئیه ۲۰۲۰ درگذشت. قبل از آخرین دستگیری، او سال‌ها با آزار و شکنجه وحشیانه‌ای مواجه شده بود: پلیس گوش‌هایش را با فندک سوزاند، با کمربند او را کتک زد تا جایی که کمربند ترک خورد، موهایش را کشید، او را تهدید به تجاوز کرد و در حالی که سرش را با یک کیسه پلاستیکی پوشانده بود با چماق ضخیم به او ضربه زد. در سال ۲۰۲۰، پلیس بار دیگر شروع به آزار و اذیت او کرد. در مواجهه با فشار روانی مداوم، سلامتی وی رو به وخامت گذاشت و در اکتبر همان سال درگذشت.

لی جینگ شیا (Minghui.org)
۱۰- گفته می‌شود که مرده است، در حالی که شاید هنوز زنده باشد

لیو چینگفی، ۷۴ ساله، اهل شهر شنیانگ، استان لیائونینگ، در ۲۸ آگوست ۲۰۲۱، پس از اینکه پلیس به خانه او حمله کرد و ادعا کرد که برای تزریق واکسن کووید۱۹ در آنجا حضور داشته، دستگیر شد. او به مدت هشت ماه در بازداشت و تحت آزار و شکنجه قرار گرفت، تا اینکه در ۲۴ آوریل امسال اعلام شد که مرده است. وقتی خانواده جسد او را دیدند، احساس کردند که او شبیه یک مرده نیست. پلیس به آنها گفت که او پس از ابتلا به یک «وضعیت ناگهانی و حاد» درگذشت. خانواده گمان می‌کنند که ممکن است لیو هنوز زنده باشد. جسد لیو در حال حاضر در یک محل تشییع جنازه است، و خانواده‌‌‌اش دنبال دادخواهی هستند.

لیو چینگفی (Minghui.org)

مطالب دیگر:

شاهد عینی: رژیم چین، یک تمرین کننده فالون گونگ را برای برداشت کبدش به‌قتل رساند

هشدار پزشکان درباره جنایات رژیم چین در برداشت اعضای بدن انسان‌های زنده برای پیوند عضو

عضو پارلمان اروپا: تمرین‌کنندگان فالون گونگ اصلی‌ترین قربانیان برداشت اعضای بدن به‌دست رژیم چین هستند