Search
Asset 2

 مدیر اطلاعات ملی آمریکا: گزارش‌ درباره دخالت خارجی در انتخابات با تأخیر ارائه می‌شود

 مدیر اطلاعات ملی چین یک تهدید اقتصادی و یک تهدید تکنولوژیکی است و این چیزی است که ایالات متحده قبلاً مجبور نبوده است با آن مقابله کند.»
«جان راتکلیف» مدیر اطلاعات ملی آمریکا (Gabriella Demczuk-Pool/Getty Images)

«جان راتکلیف» مدیر اطلاعات ملی آمریکا، از طرف رئیس جمهور مأمور شده است که دخالت خارجی در انتخابات سوم نوامبر آمریکا را بررسی کرده، و نتیجه آن را گزارش دهد.

تا روز هجدهم دسامبر، یعنی ۴۵ روز پس از روز برگزاری انتخابات، به نهاد تحت مدیریت وی، فرصت داده شده است که گزارش مربوطه را تهیه نماید. با این حال جان راتکلیف گفته است که این گزارش‌دهی با تأخیر همراه خواهد بود.

 این در حالی است که شبکه سی‌بی‌اس گزارش داده است که وی پیش از این موعد، دخالت چند کشور، به خصوص چین در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را تأیید کرده است.

«سیدنی پاول» وکیل پیشین رئیس‌جمهور آمریکا گفته بود در صورت تایید شدن دخالت خارجی در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور، ترامپ می‌تواند به فرمان اجرایی سال ۲۰۱۸ متوسل شود.

این فرمان که در ۱۲ سپتامبر ۲۰۱۸ توسط ترامپ امضا شد تصریح می کند که پس از ارزیابی درباره دخالت احتمالی در انتخابات، دادستان کل و وزیر امنیت داخلی ۴۵ روز دیگر فرصت دارند گزارش را ارزیابی کنند و تصمیم گیری کنند.

در صورت مشاهده مداخله در انتخابات، تحریم‌ها و اقدامات مختلف در مورد افراد درگیر اعمال می‌شود که این می‌تواند شامل توقیف دستگاه‌های اخذ رای، نتیجه شمارش آرا و نیز به جریان افتادن روند‌های حقوقی جدید باشد.

پس از آن وزیر امور خارجه و وزیر خزانه داری ملزم می‌شوند در صورت لزوم، نیاز به تحریم‌های اضافی را اعلام کنند. به موجب این دستورالعمل، رئیس جمهور در این شرایط اعلام  وضعیت اضطراری ملی می‌کند.

راتکلیف، مدیر اطلاعات ملی آمریکا، بارها چین را به عنوان یک تهدید برای امنیت ملی معرفی کرده است. وی در سوم دسامبر به وال استریت ژورنال گفت «جمهوری خلق چین امروز بیشترین تهدید را برای آمریکا دارد و از زمان جنگ جهانی دوم بزرگترین تهدید برای دموکراسی و آزادی در سراسر جهان بوده است.»

وی به سی‌بی‌اس نیز گفت «چین یک تهدید اقتصادی و یک تهدید تکنولوژیکی است و این چیزی است که ایالات متحده قبلاً مجبور نبوده است با آن مقابله کند.»

مطالب دیگر:

سناتور ایالت ویرجینیا از ترامپ می‌خواهد تا حکومت نظامی اعلام کند

بررسی کارشناسان نشان داد نرم‌افزار دومینیون برای دستکاری نتیجه انتخابات طراحی شده است

ترامپ خطاب به میچ مک کانل: «خیلی زود است که در مبارزه انتخاباتی تسلیم شوم»

قانونگذاران ایالت آریزونا از کنگره می‌خواهند که آراء مجمع برگزینندگان جایگزین به نفع ترامپ را مورد شمارش قرار دهد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی