Search
Asset 2

ترامپ ضمن حمایت از مردم معترض در ایران شجاعت آنها را ستود

مردم معترض در ایران و شجاعت آنها در برابر جمهوری اسلامی مورد تحسین دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا قرار گرفت او گفت این مردم با آنکه با
(Allison Joyce/Getty Images)

 دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا، شنبه ۸ اکتبر در سخنرانی خود در جمع هوادارانش در ایالت نوادا از مردم معترض در ایران حمایت کرد و  شجاعت آنها را ستود.

او به هواداران خود گفت مردم ایران با شجاعت در برابر رژیم فاسد و بی‌رحم خود ایستاده‌اند در حالی که با خطر «خشونت، محاکمه، شکنجه، زندان و حتی مرگ» مواجه هستند.

او در ادامه خطاب به مردم معترض در ایران گفت: «ما با شما هستیم و همیشه با شما خواهیم بود.»

جرقه این اعتراضات بیش از سه هفته پیش پس از کشته شدن مهسا امینی در بازداشت پلیس گشت ارشاد به‌دلیل حجاب نامناسب زده شد و به سرعت به اعتراضات سراسری مردم ایران علیه حاکمیت جمهوری اسلامی تبدیل شد.

روز شنبه ۸ اکتبر مردم در تهران، شیراز، کرج، مشهد، اراک، شاهین‌شهر، سنندج،  رفسنجان، و سایر شهرهای ایران به خیابان‌ها آمدند و شعارهایی علیه حکومت سر دادند. علاوه بر این، دانشجویان دانشگاه‌های شهرهای مختلف هم دست به اعتراض زدند.

از طرفی مقامات جمهوری اسلامی مدعی شده‌اند که آمریکا و اسرائیل عامل نارضایتی‌های مردم ایران از جمهوری اسلامی هستند.

در همین رابطه مایک پمپئو، وزیر خارجه پیشین آمریکا در اظهاراتی تصریح کرد، رژیم ایران به‌جای ملامت کردن آمریکا یا اسرائیل برای یافتن علت اعتراضات، باید در آینه نگاهی به خود بیاندازد.

دونالد ترامپ، شنبه شب در نوادا تجمعی برگزار کرد تا از آدام لاکسالت، نامزد سنای آمریکا و جو لومباردو، نامزد فرمانداری، و همچنین دیگر نامزدهای جمهوری خواه حمایت کند.

دونالد ترامپ، در سخنرانی خود همچنین دولت بایدن را متهم کرد که «مخالفان سیاسی خود را زندانی، و از رقبای سیاسی خود جاسوسی می‌کند.»

او گفت که دموکرات‌ها در حال ویران کردن آمریکا هستند – با تورم بی‌سابقه و ادامه بحران در مرزهای جنوبی و مسائل دیگر – و زمان ایستادن رای دهندگان در برابر آنها «در این انتخابات است.»

ترامپ گفت: «دموکرات‌ها مخالفان سیاسی خود را زندانی می‌کنند، از رقبای سیاسی خود جاسوسی می‌‌کنند، مخالفان را ساکت می‌کنند و از تمام نیروی مجری قانون دولتی و رسانه‌ها، رسانه‌های جعلی، برای سرکوب جنبش ما استفاده می‌کنند…هر آمریکایی آزادی‌خواه باید درک کند که زمان ایستادن در برابر این ظلم فزاینده اکنون در این انتخابات است.»

مطالب دیگر:

خیزش سراسری مردم ایران در شهرهای مختلف علیه جمهوری اسلامی

حزب کمونیست چین با خرید میلیون‌ها بشکه نفت از ایران، ناجی جمهوری اسلامی است

دولت بایدن در لفافه می‌گوید که نمی‌خواهد اشتباه اوباما در عدم حمایت از اعتراضات مردم ایران را تکرار کند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی