logo_eet

بیش از ۶۶هزار مرد اوکراینی مقیم خارج برای دفاع از کشور خود بازگشته‌اند

مرد اوکراینی ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در یک سخنرانی در تاریخ ۳ مارس که در رسانه‌های اجتماعی منتشر شد، گفت که حداقل ۱۶۰۰۰ «داوطل
رومن، 35 ساله، یک اوکراینی ساکن لهستان، در گذرگاه مرزی مدیکا، لهستان، در 4مارس 2022منتظر است به اوکراین برای دفاع در برابر تهاجم روسیه بپیوندد. (Sean Gallup/Getty Images)

الکسی رزنیکوف، وزیر دفاع اوکراین روز شنبه گفت ۶۶هزار و ۲۲۴ مرد اوکراینی از خارج کشور بازگشتند تا به نبرد علیه آنچه روسیه «عملیات نظامی ویژه» در این کشور می‌خواند بپیوندند.

رزنیکوف در بیانیه‌ای در رسانه‌های اجتماعی گفت: «در این لحظه تعداد زیادی مرد از خارج بازگشتند تا از کشور خود در برابر روسیه دفاع کنند…. ما اوکراینی‌ها، شکست ناپذیریم.»

هفته گذشته، مردان اوکراینی ۱۸ تا ۶۰ ساله از خروج از کشور منع شدند. مقامات همچنین از داوطلبان خارجی خواسته بودند به نیروهای دفاعی بپیوندند.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در یک سخنرانی در تاریخ ۳ مارس که در رسانه‌های اجتماعی منتشر شد، گفت که حداقل ۱۶۰۰۰ «داوطلب خارجی» برای کمک به مبارزه با روسیه وارد کشور شده‌اند.

واسیک دیدیک، ساکن نیویورک، نجار ۲۶ ساله که اصالتاً اهل اوکراین است، به CNN گفت: «این سرزمین مادری ما است. ما نمی‌توانستیم در زندگی راحت خود در آمریکا بمانیم و ببینیم اینجا چه اتفاقی می‌افتد.»

جیک دیل از بریتانیا نیز گفت که از درخواست زلنسکی برای کمک الهام گرفته است و به همراه پیتر هرست، سرباز پیاده نظام ۳۶ ساله سابق ارتش بریتانیا، پروازی به لهستان را در روز جمعه رزرو کرده است.

دیل گفت: «به محض اینکه درخواست او [زلنسکی] را شنیدم، به این فکر افتادم که او به کمک نیاز دارد. فکر می‌کنم دلیل شایسته‌ای برای به خطر انداختن زندگی‌ام است و دوست دخترم نیز همین احساس را دارد. بدیهی است که او مانند هر کسی ناراحت می‌شود، اما از آن حمایت می‌کند زیرا می‌بیند که می‌خواهم کمک کنم.»

مطالب دیگر:

اوکراین، روسیه را به ادامه حملات در مناطقی که آتش‌بس اعلام شده متهم کرد

نماینده جمهوری‌خواه فلوریدا: آمریکا به سیاست‌های اقتصادی نیاز دارد که به نفع آمریکا باشد نه چین

نفوذ تبلیغات چین در مورد اوکراین به رسانه‌های اصلی غربی

اخبار مرتبط