logo_eet

ترامپ در جمع هوادارانش در اوهایو: بچه‌های بی‌گناه به‌خاطر سیاست‌های مرزی «احمقانه» به‌خطر می‌افتند

مرزی ترامپ در جمع هوادارانش در اوهایو: بچه‌های بی‌گناه به‌خاطر سیاست‌های مرزی «احمقانه» به‌خطر می‌افتند ممکن است بخواهیم برای بار سوم در
(Scott Olson/Getty Images)

دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده، در اولین گردهمایی طرفدارانش پس از انتخابات ریاست جمهوری در روز شنبه، از تأثیر سیاست‌های مرزی دولت بایدن انتقاد کرد.

در میان سایر اظهارات، ترامپ از بحران «غیرقابل تصور» در مرزهای جنوبی صحبت کرد و گفت: «بچه‌ها تحت نظر هستند که دست به خودکشی نزنند.»

او افزود: «شاید بعد از انتخابات کشور ما، شدیدترین تهدید به بحران در مرزهای جنوبی‌مان مرتبط می‌شود.»

هزاران نفر در محل برگزاری نمایشگاه‌های شهرستان لورین ایالت اوهایو گرد هم آمدند تا به سخنان ترامپ در گردهمایی‌های موسوم به «نجات آمریکا» گوش فرادهند.

ترامپ متعهد شد به جمهوری‌خواهان کمک کند تا «مجلس سنا و نمایندگان» را پس بگیرند. او بارها در سخنرانی‌اش تکرار کرد که تمرکز امروزش معطوف به برگزیده شدن جمهوری‌خواهان طرفدار سیاست «اول آمریکا» در انتخابات کنگره ۲۰۲۲ است، نه جمهوری‌خواهانی که فقط اسم جمهوری‌خواه روی آنهاست.»

ترامپ درباره آنچه سیاست‌‌های «عاری از مسئولیت‌پذیری» دولت بایدن نامید، گفت: «بایدن کاری کرده آمریکا آخر باشد، نه اول.»

ترامپ بر این باور بود که سیاست‌های اعمال‌شده در مرزهای جنوب توسط خود بایدن اداره نمی‌شود، بلکه «دموکرات‌های رادیکال‌» سکان هدایت را در دست گرفته‌اند و به جلو می‌رانند.

ترامپ به حضار گفت: «جو بایدن بلافاصله بعد از روی کار آمدن، عمداً و به طور گسترده – از طریق آدم‌هایی که داشت، چون فکر نمی‌کنم خودش از این کارها بلد باشد- دفاع مرزی آمریکا را متلاشی کرد و سیلی از مهاجران غیر قانونی به راه انداخت که این کشور تابه‌حال ندیده بود.»

«آنها قوانین ما را از هر گوشه جهان نقض کردند، از آنها دعوت شده است و ما نمی‌توانیم این کار را انجام دهیم، توانایی پرداخت بهای آن را نداریم.»

ترامپ گفت که او معتقد است بایدن با تسلیم «حق حاکمیت» آمریکا در مرزها، سوگندش به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده را نقض کرده است.

ترامپ در میان هوادارانی که فریادهای «چهار سال دیگر» را به گوش همه می‌رساندند، گفت: «ما به کنگره‌ای جمهوری‌خواه برای لغو دستورالعمل‌های غیرقانونی بایدن نیاز داریم… باید بودجه سیاست‌‌های مهاجرتی لغو شوند و به داد مرزهای جنوب برسیم.»

او درباره اقدامات جمهوری‌خواهان افزود: «ما یک بار برای همیشه، مهاجرت غیر قانونی، این عبارت وحشتناک را برای همیشه پایان خواهیم داد.»

ترامپ در ادامه سخنرانی‌اش افزود که شنیده است خردسالان پس از عبور از مرز و ورود به حبس موقت سازمان‌های فدرالی که منابع کافی ندارند،تحت نظارت دیده‌بان خودکشی قرار گرفته‌اند تا دست به خودکشی نزنند.

ترامپ گفت: «در این سه ماه گذشته… خردسالان مهاجر غیر قانونی به مرز ما رسیده‌اند. در بسیاری از موارد، آن‌ها کودکان فوق‌العاده‌ای هستند و از جاهایی می‌آیند که برایمان غیر قابل تصور است و بعد از آن، در کل کشور پخش می‌شوند. برای اولین بار شنیدم که بسیاری از کودکان تحت نظارت دیده‌بان خودکشی هستند. همه این‌ها به خاطر سیاست‌های احمقانه‌ای است که شما در این چند ماه ترتیب داده‌اید.»

برای پاسخ به این اظهارات ترامپ، اپک تایمز با وزارت بهداشت و خدمات انسانی تماس برقرار کرد.

ترامپ چند موضوع دیگر مثل مجوز دادن به بازرسان مستقل برای حفاظت از اعتماد آمریکایی‌ها به سیستم انتخاباتی، ضرورت ممنوعیت نظریه انتقادی نژاد در ارتش، مسلح کردن نیروهای مجری قانون تحت نظر بایدن برای تعقیب قانونی جمهوری‌خواهان و عملکرد ضعیف رسانه‌های قدیمی از زمان روی کار آمدن بایدن صحبت کرد.

او هم‌‌چنین ادعا کرد حزب دموکرات از بحران «کووید» به نفع خودش در انتخابات سال ۲۰۲۰ استفاده کرد و به اقدامات گسترده رأی‌گیری از طریق پست به بهانه بحران همه‌گیری کووید۱۹ اشاره داشت. ترامپ هم‌چنین به این موضوع اشاره کرد که رسانه‌ها اخیراً به ادعای او مبنی بر منشأ کووید۱۹ از آزمایشگاهی از ووهان چین پی برده‌اند که این موضوع نشان می‌داد ترامپ چگونه بحران سلامتی کشور را کنترل کرد.

او پیش از این، درمورد شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ با طعنه پاسخ داد: «ممکن است بخواهیم برای بار سوم در انتخابات پیروز شویم.»

مطالب دیگر:

دیدگاه: جنگ بر سر قانون اساسی باعث دوقطبی شدن کشور می‌شود

افزایش عوارض التهاب عضلات قلب و اختلال قاعدگی پس از تزریق واکسن کووید۱۹

ترامپ دومین گردهمایی خود را پس از خروج از کاخ سفید برگزار خواهد کرد

اخبار مرتبط