Asset 2

ترامپ: بایدن با سیاست‌های ناموفق مرزی در حال نابودی کشور ماست

مرزی دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، روز شنبه در مصاحبه با نیوزمکس، جو بایدن را به «نابودی» ایالات متحده از طریق «سیاست‌های ناموفق
(Getty Images; AP Photo)

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، روز شنبه در مصاحبه با نیوزمکس، جو بایدن را به «نابودی» ایالات متحده از طریق «سیاست‌های ناموفق مرزی» دولتش متهم کرد، و همچنین از رویکرد او در مسائل خاورمیانه و چین انتقاد کرد.

جو بایدن از زمان تصدی مسئولیت در ۲۰ ژانویه، تعدادی از سیاست‌های مهاجرتی و مرزی ترامپ را لغو کرده است.

قانون‌گذاران جمهوری‌خواه معتقدند که بحران رو به رشد مرزی، نتیجه اقدام بایدن در لغو سیاست‌های مهاجرتی دوران ترامپ است که به جلوگیری از عبور غیرقانونی مرزها کمک کرده است. به طوری که سیاست‌های ترامپ موجب شد به‌طور قابل توجهی تعداد مهاجران غیرقانونی در مرزهای جنوبی در سال ۲۰۱۹ متوقف شود.

اما بایدن با بازگشت به سیاست‌های دوران اوباما، بار دیگر در حال آزاد سازی خردسالان مهاجر غیرقانونی بی‌سرپرست است. قانون‌گذاران استدلال می‌کنند که این اقدام بایدن سیگنالی را به مهاجران احتمالی ارسال کرده باشد تا بار دیگر به ایالات متحده سفر کنند، و این شامل مهاجران فاقد اسناد و مدارک نیز می‌شود.

در همین حال، دولت بایدن تلاش کرده است تا تقصیر را به گردن دولت قبلی بیندازد. به‌طوری که الهاندرو مایورکاس، وزیر امنیت داخلی می‌گوید که دولت قبلی «روش منظم، انسانی و کارآمدی که موجب می‌شود کودکان بتوانند ادعاهای خود را طبق قوانین ایالات متحده در کشور خود مطرح کنند را از بین برده است.»

ترامپ در این گفتگو تصریح کرد که در دوره دولت خود، در مورد مهاجران دیگر کشورها، خواه گواتمالا، هندوراس، السالوادور یا مکزیک، اقدام بر این اساس بود که آنان در کشور خود بمانند و وارد آمریکا نشوند، و در آنجا درخواست‌های مهاجرتی خود را طرح کنند.

او گفت که اکنون «زندانیان آنها، قاتلان، معتادانشان و فروشندگان مواد مخدر وارد می‌شوند، و قاچاقچیان انسان در حال ورود هستند، و ما آنها را می‌پذیریم، زیرا آنها مرزها را باز کرده‌اند.» «آیا آنها این کار را از روی بی‌کفایتی انجام می‌دهند، یا آنها این کار را می کنند زیرا واقعاً معتقدند مرزهای باز برای این کشور مفید است؟» او افزود «ما دیگر کشوری نخواهیم داشت. آنها کشور ما را نابود می‌کنند.»

بر اساس داده‌های گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده که در ۱۱ می منتشر شد، ماه گذشته دستگیری و بازداشت در مرز ایالات متحده و مکزیک به بالاترین سطح رسید.

اطلاعات این نهاد نشان می‌دهد که ماه گذشته دستگیری و بازداشت مهاجران غیرقانونی در مرزهای جنوبی با ۳ درصد افزایش نسبت به ماه مارس به بیش از ۶۲۲ هزار مورد رسید که بالاترین میزان یک ماهه در ۲۰ سال گذشته است.

هرچند که دولت بایدن افزایش بی‌سابقه این تعداد را یک «چالش» خوانده است، اما نه رئیس جمهور و نه معاون رئیس جمهور از مرز بازدید نکرده‌اند.

دبیر مطبوعاتی کاخ سفید، در تاریخ چهار می گفت «پس از روی کار آمدن، دولت ما بلافاصله برای مقابله با هجوم مهاجران در مرز وارد عمل شد، چیزی که در دوران دولت ترامپ آغاز و تشدید شد.»

مطالب دیگر:

شکایت ۱۱۷ کارمند از بیمارستان به‌‌علت الزامی کردن واکسن کووید۱۹

بیش از دویست نماینده جمهوری‌خواه، خواستار تحقیق درباره منشأ اصلی کووید۱۹ شدند

بایدن پیشنهاد کرد که ممنوعیت بودجه فدرال برای سقط جنین برداشته شود

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی