Search
Asset 2

مرسدس بنز ۱۰ هزار نفر از نیروهای خود را اخراج می‌کند

مرسدس بنز
(Thomas Kienzle/AFP/Getty Images)
مرسدس بنز
(Thomas Kienzle/AFP/Getty Images)

شرکت آلمانی دایملر، مالک مرسدس بنز که قصد تغییر سیاست به تولید خودروهای الکتریکی دارد، اعلام کرد ۱۰ هزار نفر از نیروهای خود را به تدریج اخراج می‌کند.

شرکت دایملر مالک مرسدس بنز که در ۱۷ کشور حدود ۳۰۰ هزار نیرو دارد، اعلام کرد که در بزرگترین دگرگونی در تاریخ این شرکت قصد دارد دست‌کم ۱۰ هزار نفر از نیروهای خود را اخراج کند.

دایملر گفت که بخشی از این تغییر برای آن است که هزینه‌های نیروی انسانی تا پایان سال ۲۰۲۲ حدود یک میلیارد و چهارصد میلیون یورو کاهش یافته و ۱۰ درصد از مناصب مدیریتی اش در  سطح جهان کاسته شود.

اعلام این سیاست در حالی است که دایملر به دنبال تولید خودروهای الکتریکی و توسعه تولید عاری از دی‌اکسید کربن است و گفته که چنین تغییری نیازمند سرمایه‌گذاری هنگفت است.

همچنین شرکت آئودی نیز چند روز پیش اعلام کرد که ۹ هزار و ۵۰۰ نفر از نیروهای خود را اخراج می‌کند. این شرکت ۶۱ هزار نفر نیروی انسانی در آلمان دارد.

شرکت دایملر گفته که فرایند کاهش هزینه‌ها و استخدام به صورت مسوولانه انجام خواهد شد و این طرح مورد موافقت شورای کار این شرکت قرار گرفته که اتحادیه‌های کارگری نیز در آن نماینده دارند.

خودروسازهای آلمانی در تطبیق خود با فناوری‌های جدید از جمله خودروهای خودران و وسایل نقلیه الکتریکی کندتر از رقیبان خود عمل کرده‌اند.

این شرکت‌ها به دلیل کاهش تقاضا در چین در پی بروز جنگ تجاری میان پکن و واشنگتن، با مشکلاتی مواجه شده‌اند.

مطالب دیگر:

چین با هدف ریشه‌کنی هویت دینی مسلمانان، مساجدشان را هدف قرار داده است

انتشار اسناد آزار و اذیت مسلمانان توسط حزب کمونیست چین

چگونه با وجود افکار منفی در آرامش زندگی کنیم

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی