Search
Asset 2

مرگ زن چینی سه سال پس از تزریق داروی ناشناخته

اجرای نمایشی آزار و شکنجه تمرین کنندگان فالون گونگ (Minghui screenshot)
اجرای نمایشی آزار و شکنجه تمرین کنندگان فالون گونگ (Minghui screenshot)
اجرای نمایشی آزار و شکنجه تمرین کنندگان فالون گونگ (Minghui)

یک زندانی چینی سه سال پس از آنکه دارویی ناشناخته توسط عوامل حزب کمونیست به او تزریق شد درگذشت.

یانگ فنگ جیلان سال ۲۰۱۱ پس از اینکه از توقف تمرین فالون گونگ امتناع کرد بازداشت شد. فالون گونگ نوعی از تمرین مدیتیشن است که از سال ۱۹۹۹ در چین به شدت مورد آزار و شکنجه قرار گرفته است.

فالون گونگ که فالون دافا نیز نامیده می‌شود یک تمرین سنتی برای پرورش جسم و روان است که در سال ۱۹۹۲ به طور گسترده‌ای در چین رواج پیدا کرد. ریشه این تمرین اصول فلسفی چین باستان است که مبتنی بر سه اصل حقیقت، نیکخواهی و بردباری است.

به گزارش وب سایت مینگهویی، زمانی که یانگ پس از حبس غیرقانونی دست به اعتصاب غذا زد، مسئولان زندان به وی دارویی ناشناخته تزریق کردند.

: یانگ فنگ جیلان سال ۲۰۱۱ پس از اینکه از توقف تمرین فالون گونگ امتناع کرد بازداشت شد. فالون گونگ نوعی از تمرین مدیتیشن است که از سال ۱۹۹۹ در چین توسط حزب کمونیست به شدت مورد آزار و شکنجه قرار گرفته است. (Minghui screenshot)

بنا بر این گزارش، زمانی که پسر یانگ به مرکز بازداشت رسید، وی را در حالی دید که روی زمین افتاده بود و هیچ کسی مراقبش نبود. او با تاکسی مادرش را به بیمارستان جی‌شی کولماین رساند؛ اما بیمارستان به دلیل شرایط حاد وانگ از پذیرش وی خودداری کرد.

یانگ در بیمارستان دیگری پذیرش شد و پزشکان تشخیص دادند که خونریزی مغزی دارد. پس از آنکه علایمی از بهبود در وی دیده شد به بیمارستان مغز و اعصاب منتقل شد.

پس از انتقال به بیمارستان مغز و اعصاب یانگ را به تخت خواب بستند. دو روز بعد زمانی که همسرش به او سر زد، هیچ پرونده و سابقه‌ای در خصوص مشکلات مغزی برای یانگ وجود نداشت. خانواده یانگ مبلغ زیادی برای درمان وی پرداخت کردند و به علت اینکه پول بیشتری نداشتند نتوانستند او را به بیمارستان دیگری ببرند.

یانگ مشکل خوردن و آشامیدن داشت. محل تزریق پر از خون‌آبه بود. یانگ سه سال را با دردی جانکاه سپری کرد. وی سه سال پس از بازداشت در گذشت.

جداسازی اعضای بدن

پروفسور مایا چی‌یونگ، استاد دانشگاه مانیتوبا، طی مصاحبه‌ای با اپک‌تایمز می‌گوید که مبارزه حزب کمونیست چین علیه فالون گونگ می‌تواند یک نسل کشی در نظر گرفته شود. وی اخیراً تحقیقی را تحت عنوان «قتل عام بی‌سر و صدا: فالون گونگ در چین» انجام داده است که توسط مجله علمی مطالعات و جلوگیری از نسل کشی را منتشر کرده است.

این استاد دانشگاه در ادامه می‌گوید در مورد فالون گونگ این نسل کشی تنها فیزیکی نیست. جنبه روانی نیز در کنار فیزیکی وجود دارد. جنبه ذهنی و همینطور اجتماعی.

دکتر گیلکریست، استاد دانشکده پزشکی دانشگاه یوتا، در گفتگو با اپک تایمز گفت که در برداشت اجباری اعضای بدن زندانیان عقیدتی گمنام، هدف اصلی فالون گونگ است. وی افزود این عمل تنها در چین انجام می‌‌‏شود.

سال گذشته، خانه آزادی گزارش جامعی را در مورد آزار و شکنجه تمرین‌کنندگان فالون گونگ در چین منتشر کرد.

بیشتر بدانید: تفاوت میان قتل عام سرد و قتل عام گرم چیست؟

این نهاد حقوق بشری شدت آزار و شکنجه فالون گونگ را «بسیار شدید» توصیف کرد اما یادآور شد که تلاش‌های حزب کمونیست چین برای ریشه کن کردن فالون گونگ، ناموفق بوده است و میلیون‌ها چینی همچنان در این کشور این تمرین را انجام می‌دهند و عمدتاً به صورت پنهان به تمرینات خود مشغول هستند.

جیانگ زمین، دیکتاتور سابق چین در سال ۱۹۹۹ دستور داد که فالون گونگ ریشه کن شود. از آن پس میلیون‌ها تمرین کننده فالون گونگ مورد آزار و اذیت بسیار شدید قرار گرفتند، شغل خود را از دست دادند، به اردوگاه های کار اجباری فرستاده شدند، و تلاش شد که به این شکل تمرین را رها کنند. حتی زنان در سنین ۶۰ الی ۸۰ سال  از این آزار و اذیت مستثنی نبودند.

مطالب دیگر:

منبع این اجساد از کجاست؟

فالون دافا، تمرینی معجزه‌‏آسا برای سلامتی جسم و ذهن

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی