logo_eet

فرماندار تگزاس: از اقدامات دولت بایدن که منجر به نابودی مشاغل می‌شود شکایت می‌کنیم

مشاغل ابوت طی یک کنفرانس مطبوعاتی در اودسا یک دستور اجرایی را امضا کرد، که به همه سازمان‌های ایالتی دستور می‌دهد از دولت بایدن برای هرگونه
گرِگ ابوت، فرماندار تگزاس (Lynda M. Gonzalez/Pool/Getty Images)

گِرِگ ابوت، فرماندار جمهوری‌خواه تگزاس، روز پنجشنبه قول داد که با اقداماتی که صنعت نفت و گاز را هدف قرار داده است و موجب از دست رفتن مشاغل می‌شود مقابله کند.

ابوت طی یک کنفرانس مطبوعاتی در اودسا یک دستور اجرایی را امضا کرد، که به همه سازمان‌های ایالتی دستور می‌دهد از دولت بایدن برای هرگونه اقدام فدرال که بخش انرژی ایالت را تهدید کند شکایت کنند.

ابوت گفت «تگزاس در حال محافظت از صنعت نفت و گاز در برابر هر نوع حمله خصمانه‌ای است که از واشنگتن آغاز شده است.» وی افزود «پیوستن جو بایدن به “توافق‌نامه جدید سبز” قتل مشاغل در تگزاس است و همچنین یک آسیب مخرب به استقلال انرژی است که تگزاس توانسته است به ایالات متحده آمریکا ارائه دهد، و تگزاس نمی‌خواهد دست روی دست بگذارد و تماشا کند که دولت بایدن به مشاغل منطقه آسیب بزند.»

فرمان ابوت در پی یک سری اقدامات اجرایی انجام شده توسط جو بایدن به نام مبارزه با «تغییرات آب و هوایی» صادر شد. این موارد شامل تصمیم برای لغو مجوز برای خط لوله کیستون، تصمیم برای پیوستن مجدد به توافق نامه آب و هوایی پاریس و توقف در صدور اجاره‌نامه‌های جدید نفت و گاز در زمین‌ها و آب‌های فدرال است.

در حالی که اقدامات بایدن باعث واکنش جمهوری‌خواهان، گروه‌های صنعتی و حتی برخی از دموکرات‌ها شده است، جان کری، فرستاده ویژه رئیس جمهور در امور اقلیم، در جلسه مطبوعاتی روز چهارشنبه در کاخ سفید گفت که بایدن می‌خواهد مطمئن شود کارگران صنعت انرژی «گزینه‌های بهتری در مشاغلی بهتر و تمیزتر» داشته باشند. به عنوان مثال، یک تکنسین برق خورشیدی در معدن کار نکند. کری همچنین ادعا کرد که این تصور غلطی است که «توافق‌نامه آب و هوا» به خرج کارگران انرژی انجام می‌شود و افزود که «مقدار زیادی پول برای ایجاد مشاغل جدید سالم در بخشهایی مانند هیدروژن سبز، انرژی زمین گرمایی و سایر انرژی‌های تجدیدپذیر در نظر گرفته شده است.»

رهبر اقلیت سنا، میچ مک کانل روز پنجشنبه از اقدامات دولت بایدن در مورد سیاست‌های انرژی انتقاد کرد و در مجموع آن را «توافق‌نامه جدید سبز خرد شده» خواند.

مک کانل در سنا گفت که این توافق‌نامه جدید سبز و قطعه قطعه، نسخه غلطی است. این برای محیط زیست اشتباه است، برای امنیت ملی نادرست است و بیش از همه برای کارکنان آمریکایی زیان بار است.

مک کانل افزود «مردم‌مان را آگاهانه از کار اخراج می‌کنیم، امنیت انرژی داخلی را کاهش می‌دهیم، هزینه‌ها را برای خانواده‌های کارگر افزایش می‌دهیم. بدون اینکه همه اینها تاثیر معنی‌داری بر دمای جهان داشته باشد.»

مک کانل همچنین به مطالعه  شرکت مشاور انرژی آن‌لوکیشن استناد کرد که نتیجه گرفته است ممنوعیت اجاره نفت و گاز بایدن به معنای از دست دادن نزدیک به یک میلیون شغل تا سال ۲۰۲۲ است.

مک کانل در صحن سنا گفت «این تصمیم در مورد زمین‌های فدرال، تا سال آینده تقریباً یک میلیون شغل آمریکایی را کاهش می‌دهد.»

ابوت، فرماندار تگزاس گفت «تگزاس آماده مقابله است، تا با دستورالعمل اجرایی خود هر سازمان ایالتی را به این سمت سوق دهد که از تمام اختیارات و ابزارهای قانونی برای به چالش کشیدن هرگونه اقدام فدرال که ادامه قدرت و نشاط صنعت انرژی را تهدید می‌کند، استفاده کند. هر یک از سازمان‌های ایالتی باید برای شناسایی دعاوی احتمالی، اطلاع رسانی و اظهارنظر در مورد فرصت‌ها و سایر روش‌های جلوگیری از تجاوز فدرال در قانون تلاش کند.»

ابوت همچنین گفت که از قانونی که ممنوعیت استفاده از وسایل گازسوز در شهرها را منع می‌کند، حمایت خواهد کرد، اقدامی که وی گفت اخیراً در سانفرانسیسکو انجام شده است.

وی افزود «در تگزاس، ما اجازه نخواهیم داد که از طرق سیاسی بهره‌‍برداری شود برای تعیین اینکه در شهرها چه منبع انرژی استفاده شود.»

مطالب دیگر:

ویدئو: پرواز تا اوج

سناتور کروز از همکاران خود در سنا می‌خواهد که مایورکاس را به‌عنوان وزیر امنیت داخلی تأیید نکنند

مدیر سابق دفتر مدیریت و بودجه برای پیشبرد برنامه «آمریکا در اولویت باشد» دست ‌به‌کار می‌شود

اخبار مرتبط