Search
Asset 2

مطالعه‌ای نشان داد: گیاه‌خواران از سلامت کمتر و کیفیت زندگی پایین‌تری نسبت به گوشتخواران برخوردارند

گیاهخواران
(tvirbickis/iStock)

نتیجه مطالعات بر روی گیاه‌خواران نشان می‌دهد که این افراد از سلامت کمتری در مقایسه با افرادی که در رژیم غذایی خود گوشت مصرف می‌کنند برخوردارند، حتی اگر الکل مصرف نکنند و سیگار نکشند.

این مطالعه‌ در دانشگاه گراتس اتریش بر روی ۱۳۲۰ نفر و مطابق با سن، جنسیت و موقعیت اقتصادی و اجتماعی افراد انجام شد.

اگر چه گیاه‌خوارانی ممکن است در موقعیت اقتصادی و اجتماعی بالا، با مصرف الکل کمتر و دود کمتر باشند و فعالیت بدنی زیادی داشته باشند، اما رژیم غذایی‌‏شان آنقدر‌‏ها هم سالم نیست.

این تحقیق نشان داد بزرگسالانی که رژیم غذایی گیاهی خوبی ندارند، در مقایسه با سایر افراد بیشتر در معرض سرطان، آلرژی و اختلالات روانی قرار دارند. همچنین مشخص شد که گیاه‌خواران از کیفیت زندگی پایین‌تری برخوردارند و به درمان پزشکی بیشتری نیاز دارند.

در این مطالعه گفته شده : «هنگام تجزیه و تحلیل فرکانس بیماری‌های مزمن، دریافتیم که میزان شیوع سرطان در گیاهخواران به طور قابل توجهی نسبت به افرادی با عادات غذایی دیگر بالاتر است.»

محققان خاطرنشان کردند که گیاه‌خواران در حوزه سلامت جسمی و زیست محیطی، دارای کیفیت زندگی پایین‌تری هستند و در رابطه با روابط اجتماعی نسبت به سایر افراد که دارای رژیم غذایی گوشت، میوه و سیزیجات و یا افرادی که کمتر گوشت مصرف می‌کنند، از ملاحظه کمتری برخوردارند.

در نتیجه این مطالعه آمده است: «به طور کلی یافته‌های ما نشان می‌دهد که گیاه‌خواران دارای سلامت کمتر، نیازمند مراجعه برای درمان پزشکی بیشتر و سطح کیفیت پایین زندگی از نظر سلامت بدنی هستند.»

اطلاعات این پژوهش از «Austrian Health Interview Surveyمنتشر شده است.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی