Search
Asset 2

کاوش مالیاتی هانتر بایدن با نگرشی بر معاملات تجاری با چین

معاملات تجاری با چین بنابر گزارش اسوشیتدپرس در روز چهارشنبه و با استناد به فردی آگاه به مسائل مالی و حقوقی، تحقیقات و کاوش‌های وزارت دادگستری
(Alex Wong/Getty Images)

بنابر گزارش اسوشیتدپرس در روز چهارشنبه و با استناد به فردی آگاه به مسائل مالی و حقوقی، تحقیقات و کاوش‌های وزارت دادگستری بر روی منابع مالی هانتر بایدن شامل معاملات تجاری با چین نیز می‌شود.

بایدن جوان طی بیانیه‌ای می‌گوید: «دیروز برای اولین بار بود که متوجه شدم دفتر دادستانی ایالات متحده در دلاور، مشاور حقوقی من را از انجام گرفتن تحقیقات بر روی امور مالیاتی‌ام مطلع کرده است. من این مسئله را بسیار مهم و جدی تلقی می‌کنم ولی در عین‌حال اطمینان دارم که بازبینی عینی و موردی این‌گونه مسائل توام با بکارگیری و بهره‌مندی از مشاوران مالیاتی حرفه‌ای، صحت و قانونی بودن معاملات مرا نمایان خواهد ساخت».

این تحقیقات در سال ۲۰۱۸، یک سال پیش از اینکه معاون اسبق رئیس جمهور، جو بایدن پدر هانتر بایدن، برای ریاست جمهوری ایالات متحده اعلام کاندیداتوری کند، شروع به‌کار کرد.

فردی آگاه از روند تحقیقات بیان کرد که طرح استیضاح هانتر بایدن در روز سه‌شنبه به جریان می‌افتد. یکی از منابع ناشناس به اسوشیتدپرس اطلاع داد که به دلیل رویه‌ وزارت دادگستری در برابر اقدامات تحقیقاتی آشکار در آستانه انتخابات، این وزارت‌خانه پیش از این با بایدن تماس نگرفته است.

معاملات تجاری هانتر بایدن به یکی از موضوعات مهم و عمده کمپین ریاست جمهوری بدل شده است. طی آخرین کش و قوس‌های روند تحقیقاتی، یکی از شرکای تجاری سابق وی پیامک‌هایی را منتشر کرده که نشانگر ارتباط نزدیک هانتر بایدن با بیلیونری چینی است؛ در حالیکه برخی دیگر از پیام‌ها حاکی از این هستند که جو بایدن نیز از معاملات تجاری پسرش باخبر بوده است.

در یکی از این ایمیل‌ها، هانتر از تخصیص سهمی منصفانه برای «مرد بزرگ» صحبت کرده. بنابر سخنان شریک هانتر بایدن، تونی بوبولینسکی، «مرد بزرگ» به جو بایدن اشاره دارد.

اواخر روز چهارشنبه، رئیس جمهور دونالد ترامپ نقل قولی از مقاله نویس روزنامه نیویورک پست را توییت کرد که مدعی است «در صورتی‌که رای دهندگان از ماجرای هانتر بایدن باخبر بودند، رای ۱۰% از آنان تغییر می‌کرد».

سال پیش، مقاله‌ای در نیویورکر از باب هانتر بایدن، از جزئیات معاملات وی در چین، از جمله همراهی کردن پدرش در سفری در سال ۲۰۱۳ به پکن و ملاقات وی با شریک تجاری خود به چاپ رسید. در این مصاحبه، بایدن دریافت کردن الماسی از طرف سرمایه دار چینی علاقه‌مند به پروژه‌های گاز مایع طبیعی را تایید کرد. وی این نکته را که این هدیه می‌تواند بر سیاست خارجی پدرش تاثیرگذار باشد را رد کرد و بیان کرد که آن الماس را به یکی از شرکای خود داده است.

در جریان کنوانسیون ملی دموکرات‌ها، از هانتر بایدن نام برده شد و هنگامی‌که پدرش در کارزار انتخاباتی ریاست جمهوری اعلام پیروزی کرد، او نیز بر صحنه حاضر شد. رئیس جمهور دونالد ترامپ هنوز دست از رقابت برنداشته و به نتایج اعلام شده از چندین ایالت معترض است.

مطالب دیگر:

همان سبک و سیاق قدیمی: چگونه کمونیست‌های طرفدار پکن، انتخابات را کمابیش به نفع جو بایدن به سرقت بردند

وزارت امور خارجه برای بیست‌ویکمین بار چین را در لیست سیاه ناقضان آزادی مذهبی قرار داد

نفوذ رژیم چین در آمریکا با کمک سرمایه‌داران وال‌استریت

انتظار می‌رود که تعداد آن دسته از نمایندگان کنگره که می‌خواهند نتایج انتخابات را به چالش بکشند، افزایش یابد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی