Asset 2

چگونه حزب کمونیست چین رهبران سیاسی آمریکا را تحت نفوذ خود قرار داده است

معامله چگونه حزب کمونیست چین رهبران سیاسی آمریکا را تحت نفوذ خود قرار داده است من همین حالا و همینجا به مخاطبانم متعهد می‌شوم كه اجازه نمی‌د
اِلین چائو وزیر حمل و نقل (همسر چینی میچ مک کانل رهبر اکثریت سنا) با پنج پیشکسوت چینی-آمریکایی در 29 ژانویه 2019 در مراسمی در واشنگتن دی سی (Lynn Lin/The Epoch Times)

دیدگاه:

تخلف‌ها و تقلب‌های مربوط به انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ ایالات متحده شکاف‌های عمیق تباهی را در جامعه آمریکا برجسته کرد. در چند هفته گذشته، صدها شاهد مشکلات پیش‌آمده در شب ۳نوامبر، رأی‌گیری‌های پستی، ممانعت از نظارت ناظران و مشکلات مربوط به سیستم رأی‌گیری دومینیون را تأیید کرد.

پس از دهه‌ها نفوذ کمونیسم در جامعه آمریکا، ترامپ ظاهر شد و قول داد که «تخلیه باتلاق» را انجام دهد و ایمان را بازگرداند. با علم به اینکه چنین تلاش‌هایی به‌طور مؤثری باعث توقف برنامه‌های سوسیالیستی و کمونیستی خواهد شد، رسانه‌های ایالات متحده، مقامات دولتی و شرکت‌های بزرگ با هم متحد شدند تا در تلاش برای برکناری ترامپ از منصبش، بدنامش کنند. با گسترش این واقعیت، بسیاری از مردم جهان آزاد این چالش جدی را تشخیص داده‌اند.

این شامل پیتر شوایزر، نویسنده کتاب «امپراتوری‌های مخفی: چگونه طبقه سیاسی آمریکا فساد خانواده‌های ثروتمند و دوستان را  پنهان می‌کند» نیز می‌شود. وی در مصاحبه‌ای با مجری فاکس نیوز، ماریا بارتیرومو در “ساندی مورنینگ فیوچر” در ۲۰دسامبر، گفت که هم نامزد دموکرات جو بایدن و هم پسرش هانتر از تجارت با چین بهره‌مند شده‌اند.

شواهد نشان داد که شرکت‌های چینی اصرار داشتند که «آنها با هانتر بایدن معامله نمی‌کردند و با خانواده بایدن معامله می‌کردند.» این نشانگر نقش جو بایدن، معاون پیشین رئیس‌جمهور و نامزد کنونی ریاست جمهوری بود. علاوه بر این، هانتر شکایت کرد که مجبور شد نیمی از صورت‌حساب‌های خانواده بایدن را بپردازد، به این معنی که جو بایدن «ذینفع مستقیم معامله خارجی» است. نه‌تنها این مورد، شرکای تجاری هانتر شامل شرکت‌های چینی نیز هستند که روابط نزدیک با ارتش چین دارند.

علاوه بر خانواده بایدن، بسیاری از مقامات دیگر نیز روابط نزدیک با چین دارند. شوایزر با استناد به معاملات مشاغل خانوادگی میچ مک‌کانل، نانسی پلوسی و دیان فاینشتاین در چین گفت: «افراد زیادی در دی‌سی وجود دارند که می‌خواهند ماجرای هانتر بایدن از بین برود، زیرا این پیامدهای مستقیم احتمالی برای خودشان دارد. همه کاری که شما باید انجام دهید این است که به همان رأس نهاد قانونگذاری در ایالات متحده نگاه کنید.»

به‌عنوان مثال، رهبر مجلس سنا میچ مک‌کانل و همسرش، اِلین چائو، وزیر حمل و نقل. شوایزر ادامه داد: «خانواده اِلین چائو صاحب تجارت حمل و نقل هستند. برخلاف کار بایدن‌ها، این در واقع یک تجارت مشروع است. اما واقعیت این است که هزینه خرید کشتی‌های آن توسط دولت چین تأمین می‌شود، کشتی‌های آن توسط دولت چین ساخته می‌شود، خدمه آن توسط دولت چین تعیین می‌شوند و بیشتر قرارداد آن حمل کالا از شرکت‌های دولتی چین است. بنابراین اگر میچ مک‌کانل کاری را انجام می‌داد که چینی‌ها دوست نداشتند‌، آنها می‌توانستند آن مشاغل خانوادگی را از بین ببرند.»

این لیست ادامه دارد. به‌عنوان مثال، همسر نانسی پلوسی، رئیس مجلس، پل پلوسی: «مجموعه معاملاتی را در سرزمین اصلی چین انجام داده است… و بخشی از این واقعیت است که چینی‌ها سعی می‌کنند نظر سیاستمداران عالی رتبه در ایالات متحده را جلب کنند.»

شوایزر افزود: «شوهر دیان فاینشتاین ۲۵ سال در سرزمین اصلی چین معامله انجام داده است و از جلسات خصوصی که سناتور فاینشتاین با بالاترین سطوح داشته بهره‌مند شده است.»

به‌طور خلاصه، شوایزر گفت که دولت چین در تلاش است «با تبانی با اعضای خانواده طبقه سیاسی ما، رهبری سیاسی ما را گردن بزند… سؤال این است، آیا ما می‌خواهیم در این مورد کاری انجام دهیم یا اجازه می‌دهیم آن اتفاق بیفتد؟»

بارتیرومو پاسخ داد: «من همین حالا و همینجا به مخاطبانم متعهد می‌شوم که اجازه نمی‌دهیم که این رفتار مورد توجه قرار نگیرد و اجازه نمی‌دهیم حزب کمونیست چین آمریکا را تسخیر کند.»

نوشته: مینگهویی

نظرات بیان‌شده در این مقاله، نظرات این نویسنده بوده و لزوما منعکس کننده نظرات اپک تایمز نیست.

مطالب دیگر:

نامزد سابق مجلس سنا: ترامپ باید برای بررسی دخالت خارجی در انتخابات به دادگاه نظامی متوسل شود

نماینده منتخب کنگره: سوسیالیسم، نابودی و تباهی با خود به‌همراه می‌آورد

مو بروکس: ده‌ها نماینده مجلس از اعتراض به نتایج کالج الکترال حمایت می‌کنند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی