Search
Asset 2

معرفی برگزیدگان جایزه مهرگان علم و ادب

معرفی برگزیدگان جایزه مهرگان علم و ادب
معرفی برگزیدگان جایزه مهرگان علم و ادب

فرهنگسرای نیاوران عصر جمعه میزبان مراسم پایانی شانزدهمین دوره جایزه مهرگان ادب و یازدهمین دوره جایزه مهرگان علم در حوزه محیط زیست بود و طی این مراسم آثار برگزیده و شایسته تقدیر معرفی شدند.

به گزارش ایسنا، در این مراسم در بخش رمان کتاب «چیدن باد» نوشته محمد قاسم‌زاده از نشر «قطره» به عنوان اثر برگزیده لوح و تندیس جایزه مهرگان ادب را دریافت کرد و رمان‌ «خوف» نوشته شیوا ارسطویی از نشر روزنه به عنوان نخستین رمان تحسین‌شده جایزه مهرگان ادب اعلام شد.

طی این مراسم «کافور پوش» نوشته عالیه عطایی از نشر «ققنوس» هم دومین رمان تحسین‌شده معرفی شد. رمان «پایان خوش ناتمام» نوشته کاوه میرعباسی از نشر «ثالث» نیز رمان شایسته تقدیر معرفی شد.

در بخش مجموعه داستان کوتاه این جایزه مجموعه داستان «سرطان جن» نوشته رامبد خانلری از نشر «آگه» به عنوان برگزیده، لوح و تندیس این بخش را به خود اختصاص داد.

مجموعه داستان «غریبه‌ای زیر درخت نارنج» نوشته کرم‌رضا تاج‌مهر از نشر «ثالث» به عنوان اولین مجموعه داستان تحسین‌شده، و مجموعه داستان «پل‌ها» نوشته احمد ابوالفتحی از نشر «چرخ» به عنوان دومین اثر تحسین‌شده معرفی شدند.

مجموعه داستان‌های «دوربرگردان» نوشته میثم کیانی از نشر «زاوش» و مجموعه داستان «عکسهای دسته‌جمعی» نوشته حمید امجد از نشر «نیلا» آثار شایسته تقدیر این دوره از جایزه مهرگان ادب شناخته شدند.

جایزه مهرگان علم در حوزه محیط زیست نیز در دوره یازدهمین به سیدآهنگ کوثر اهدا شد. در این بخش همچنین از مدرسه طبیعت کابین گنج مشهد به مدیریت سیمین کاظمی،‌ کانون آشنایی حیات وحش با مدیریت دنا ضیایی، کانون سبز فارس با مدیریت بهمن ایزدی، و کانون خزنده شناسان فارس با مدیریت هانیه غفاری با تقدیر شد.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی