logo_eet

دستگیری معلمی که نوجوانی را بدون رضایت والدینش واکسینه کرد

معلم علوم در یکی از مدارس دولتی نیویورک به جرم واکسیناسیون یک دانش‌آموز ۱۷ ساله، بدون رضایت والدینش، دستگیر شد قبل از تزریق واکسن، به این ن
(Patrick T. Fallon/AFP via Getty Images)

یک معلم علوم در یکی از مدارس دولتی نیویورک به جرم واکسیناسیون یک دانش‌آموز ۱۷ ساله، بدون رضایت والدینش، دستگیر شد.

پلیس شهرستان ناسائو در بیانیه‌ای خبری اعلام کرد ظاهراً لورا پارکر روسو، ۵۴ ساله، در خانه‌اش در سی‌کلیف، روستایی در لانگ‌آیلند، یک دوز واکسن کووید‌۱۹ به یک دانش‌آموز تزریق کرده است.

بر اساس اخبار، این نوجوان که نامش فاش نشده است، پس از بازگشت به خانه این موضوع را به اطلاع مادر خود رسانده و مادرش با پلیس تماس گرفته است.

پلیس گفت روسو در شب سال نو دستگیر شد زیرا این معلم دبیرستان هریکس در نیوهایدپارک مجوز تزریق واکسن را نداشته است.

اداره پلیس ناسائو در نیویورک گفت: «این مادر اجازه یا اختیار تزریق واکسن کووید را به پسرش نداده بود و با پلیس تماس گرفت.» هم‌چنین پس از تحقیقات کامل دریافتند که روسو «متخصص پزشکی نیست و اجازه تجویز واکسن را ندارد.»

فینو ام. سلانو، مدیر مدارس دولتی هریکس، در بیانیه‌ای اعلام کرد در آن زمان روسو از تدریس منع شد اما مجدداً به کار گرفته شده است.

سلانو به واشنگتن‌پست گفت: «فرد مورد نظر کارمند منطقه است که از کلاس درس اخراج شده بود اما تا زمان تکمیل تحقیقات، مجدداً به کارش بازگردانده شد.»

او افزود: «از آن‌جا که این موضوع درمورد کارمندان است، منطقه نمی‌تواند توضیحات بیشتری بدهد.»

پلیس گفت بر اساس قانون آموزشی ایالت نیویورک، روسو متهم به انجام بدون مجوز یک حرفه شده است. قرار است جلسه دادگاه این معلم زیست‌شناسی ۲۱ام ژانویه برگزار شود و در صورت محکومیت، احتمال دارد به چهار سال حبس محکوم شود.

بر اساس گزارشات، این نوجوان تمایل به تزریق واکسن کووید۱۹ داشته است اما نوجوانان زیر ۱۸ سال ایالت نیویورک برای انجام این کار به رضایت والدینشان نیاز دارد.

پلیس می‌گوید هنوز معلوم نیست روسو چگونه به این واکسن که ظاهراً واکسن کووید۱۹ بوده، دسترسی پیدا کرده است. هم‌چنین مشخص نیست کدام برند واکسن کووید۱۹ را به او تزریق کرده است.

در حال حاضر، واکسن فایزر-بیون‌تک تنها واکسن کووید۱۹ است که ایالت متحده مجوز تزریق آن را به نوجوانان زیر ۱۸ سال صادر کرده است.

در ویدئویی از این حادثه که از دبلیوان‌بی‌سی به دست آمده است، می‌توان صدای معلم را شنید که قبل از تزریق واکسن، به این نوجوان می‌گوید: «بفرمایید، واکسن در منزل.»

مطالب دیگر:

کارشناس: مردم نباید بگذارند آمریکا در دام یک «دیکتاتوری علمی» بیفتد

روش‌هایی که یکی از پزشکان خط مقدم برای درمان کووید۱۹ استفاده می‌کند

ویدئو: چگونه حزب کمونیست چین جای پای خود را در آفریقا مستحکم می کند؟

اخبار مرتبط