Search
Asset 2

موارد جدید ابتلا به کووید۱۹ در شهری در شمال چین

مقامات بهداشتی چین موارد جدید ابتلا به کووید۱۹ در شهری در شمال چین مایحتاج اولیه خود برای دوران حصر را ذخیره کرده‌اند
تصویری از یک واگن مترو در پکن (Noel Celis/AFP via Getty Images)

پس از اعلام مقامات بهداشتی چین در خصوص رویت دو مورد آلوده به بیماری کووید۱۹، در شهری در مغولستان داخلی چین، محدودیت‌ها و قرنطینه در این شهر اعمال شد.

طبق گفته کمیسیون بهداشت مغولستان داخلی در ۲۱ نوامبر، این موارد در شهر منژولی، که با روسیه همسایه است، ظاهر شده است.

پس از این گزارش مقامات بهداشتی چین اقدامات زیادی را انجام دادند. طبق رسانه‌های دولتی، مسئولین محلی اقدام به «مدیریت مهر و موم محل» کرده و آزمایش همه شهروندان برای ابتلا به کووید ۱۹ را در دستور کار قرار دادند. همچنین کلاس‌های مدارس و مهد کودک‌ها به حالت تعلیق درآمد.

بر اساس گزارش رسانه‌های دولتی چین، مردم از برگزاری اجتماعات گسترده‌‌‌‏ای مانند مهمانی‌ها و ضیافت منع شده‌اند  و مکان‌های برگزاری مراسم عمومی قرار است فعالیت خود را متوقف کنند. خدمات قطار و فرودگاهی نیز تا اطلاع بعدی متوقف شد.

کووید-۱۹ نام بیماری ناشی از ویروس حزب کمونیست چین است که معمولاً به عنوان ویروس جدید کرونا شناخته می‌شود. این ویروس اولین بار در اواخر سال ۲۰۱۹ در ووهان، مرکز استان مرکزی هوبی چین ظاهر شد.

آقای شین، از ساکنین این شهر، روز شنبه با نسخه چینی زبان اپک تایمز گفتگو کرد و تأیید کرد که این شهر در حصر است. وی گفت که مجتمع مسکونی که در آن زندگی می‌‌‌‏کرد تحت «مدیریت مهر و موم» بوده و سایر مجتمع‌های مجاور نیز همین طور هستند.

شین گفت که دو فرد آلودۀ گزارش شده توسط مقامات بهداشتی زن و شوهر بودند. آنها و سه فرزندشان در میان ۱۳ نفری بودند که در قرنطینه قرار گرفتند.

به گفته وی، در میان این ۱۳ نفر، یکی از آنها اخیراً به اولانهوت، یک شهر دیگر در مغولستان داخلی واقع شده، سفر داشته است.

شین گفت که از یک اعلامیه محلی مطلع شد که ویروس از برخی بسته‌های آرد که از روسیه حمل می‌‌‌‏شود نشات گرفته است.

یک زوج متاهل ساکن منژولی نیز به اپک تایمز گفتند که از یک اعلامیه محلی مطلع شدند که نخست شوهر زوج آلوده پس از دست زدن به برخی بسته‌ها در منطقه تجاری شهر به ویروس مبتلا شده است. شوهر به عنوان نظافتچی کار می‌کرده، در حالی که همسرش پرستار کودک بوده است.

آنها افزودند که مقامات محلی لیستی از اسامی افرادی را که باید قرنطینه شوند، منتشر کرده‌اند.

زوجی که با اپک تایمز گفتگو کردند، اظهار داشتند که مایحتاج اولیه خود برای دوران حصر را ذخیره کرده‌اند. در همین حال، قفسه‌های خرید در بازارهای محلی خالی شده است. آنها همچنین فهمیدند که یک تیم بیمارستانی برای کمک به آزمایش افراد از نظر ویروس به این شهر آمده‌اند.

این زوج با اشاره به اینکه سرویس‌دهی اتوبوس‌ها متوقف شده است و رانندگی با وسایل نقلیه شخصی نیز ممنوع است، گفت برخی از جاده‌ها نیز مسدود شده است. آنها افزودند که انتظار دارند شیوع ویروس در روزهای آینده بدتر شود.

مطالب دیگر:

 مبارزه گروهی از نمایندگان، با گرایش‌های سوسیالیستی در کنگره آمریکا

سیدنی پاول: پول کشور‌‌‌‌‌‌‏های کمونیستی نتیجه انتخابات را برعکس کرده است

سیستم‌های رأی‌گیری مورد استفاده در انتخابات ایالات متحده دارای ارتباطاتی با چین کمونیست و ونزوئلا هستند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی