Search
Asset 2

مقامات عالی‌رتبه آمریکا حزب کمونیست چین را محکوم می‌کنند، چراکه تهدیدی برای جهان آزاد محسوب می‌شود

مقامات عالی‌رتبه آمریكا حزب کمونیست چین را محکوم می‌کنند، چراکه تهدیدی برای جهان آزاد محسوب می‌شود مشاور سیاسی: پکن قابل‌اعتماد نیست خودکامگی
(Samira Bouaou/The Epoch Times)

ویروس کرونا در سراسر جهان بیش از ۳۳میلیون نفر را آلوده کرده و جان بیش از ۱میلیون نفر را گرفته است. ایالات متحده مانند بسیاری از کشورهای غربی، به اطلاعات نادرست و دروغ‌های منتشرشده از سوی حزب کمونیست چین پی برده است و مقامات عالی‌رتبه آمریکا حزب کمونیست چین را محکوم کرده‌اند و استراتژی خود را درخصوص چین تغییر داده‌اند.

مقامات از کاخ سفید گرفته تا وزارت امور خارجه و اِف‌بی‌ای، به‌تازگی به تفاوت بین مردم چین و حزب کمونیست چین تأکید داشته‌اند. بیانیه‌های آنها خواستار حفظ ارزش‌های غربی و محافظت از اعتقادات مذهبی است.

مشاور کاخ سفید: «آن ویروس محصول حزب کمونیست چین بود»
پیتر ناوارو، رئیس دفتر سیاست تجارت و صنایع تولید (minghui.org)

واشنگتن تایمز در مقاله‌ ۲۱ژوئن۲۰۲۰ خود به‌نقل از پیتر ناوارو، رئیس دفتر سیاست تجارت و صنایع تولید، گفت: «آن ویروس محصول حزب کمونیست چین بود و تا زمانی که درباره آنچه در آن آزمایشگاه‌ها یا آنچه در آن بازار محصولات دریایی رخ داده است، اطلاعات کسب کنیم، می‌دانیم که آن ویروس در چین تولید و تکثیر شد.»

ناوارو در مصاحبه ۱۳سپتامبر خود در فاکس نیوز یک بار دیگر موضع خود را اعلام کرد و گفت که سوءمدیریت حزب کمونیست چین درخصوص شیوع ویروس کرونا آسیب شدیدی به اقتصاد جهان وارد کرده است. مخصوصاً «حزب کمونیست چین به قوی‌ترین و انعطاف‌پذیرترین اقتصاد تاریخ که رئیس‌جمهور ترامپ آن را ساخته بود، ضربه زد، و ما به‌خاطر آن مجبوریم در قرنطینه باشیم.»

ایالات متحده پروازهای خود را از چین از ۳۱ ژانویه لغو کرد و این ممنوعیتِ سفر «جان صدهاهزار نفر را نجات داد.» پس از آن، از تجهیزات محافظتی، درمان‌، آزمایش‌ها و تولید واکسن برای مبارزه با این بیماری استفاده شد.

او اظهار داشت که دولت ایالات متحده و «آن چهار مسیر حمله امکان بازگشایی اقتصاد را به ما داده‌اند تا برای مقابله با ویروس حزب کمونیست چین آمادگی بسیار بیشتری داشته باشیم.»

او با توجه به انعطاف‌پذیری اقتصاد ایالات متحده ابراز امیدواری کرد این تلاش‌ها نه‌تنها «به مردم‌مان کمک کند از خودشان در برابر ویروس حزب کمونیست چین دفاع کنند،» منجر به بهبود اقتصاد نیز بشود.

وزیر امور خارجه: تکرارنکردن اشتباهات گذشته
مقامات عالی‌رتبه آمریکا حزب کمونیست چین را محکوم می‌کنند، چراکه تهدیدی برای جهان آزاد محسوب می‌شود مشاور سیاسی: پکن قابل‌اعتماد نیست خودکامگی
مایکل آر. پمپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده (minghui.org)

مایکل پمپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده، در ۲۳ژوئیه طی سخنرانی‌اش در کتابخانه و موزه ریاست‌جمهوری ریچارد نیکسون در لس آنجلس گفت که دولت‌های قبلی ایالات متحده تصور می‌کردند تعامل با چین موجب رونق خواهد شد. «امروز همه ما هنوز ماسک به صورت می‌زنیم و شاهد افزایش مرگ‌ومیرهای ناشی از این پاندمی هستیم، چراکه حزب کمونیست چین در وعده‌های خود به جهانیان شکست خورد. ما هر روز صبح عناوین جدیدی را درباره سرکوب در هنگ کنگ و شین‌جیانگ می‌خوانیم.»

وزیر پمپئو گفت اگرچه کشورهای غربی به حزب کمونیست چین کمک کردند اقتصاد خود را رشد دهد، این رژیم به‌نوبه خود از آن کمک‌ها سوءاستفاده کرد و به جهان آزاد آسیب رساند. آن علاوه بر نظارت و سانسور داخلی، ایدئولوژی کمونیستی خود را به کنفرانس‌های مطبوعاتی، مراکز تحقیقاتی، مدارس، رسانه‌های خبری و صنعت سرگرمی نیز سوق داده است.

وزیر امور خارجه بین مردم چین و ح‌کچ تفاوت قائل شد. «من در دوران جنگ سرد بزرگ شدم و در آن دوران در ارتش خدمت کردم، و اگر یک چیز آموخته باشم این است که کمونیست‌ها تقریباً همیشه دروغ می‌گویند. بزرگ‌ترین دروغی که می‌گویند این است که فکر کنید آنها از طرف ۱.۴میلیارد نفر صحبت می‌کنند که تحت نظارت قرار دارند، سرکوب شده‌اند و از صحبت علنی می‌ترسند. کاملاً برعکس، حزب کمونیست چین بیش از هر دشمنی، از عقاید صادقانه مردم چین می‌ترسد…»

 او در ادامه اظهار کرد: «و اگر اکنون اقدام نکنیم، در نهایت حزب کمونیست چین آزادی‌های‌مان را تضعیف کرده و نظم مبتنی بر قوانینی را که جوامع‌مان برای ساخت آن بسیار تلاش کرده‌اند، تباه می‌کند.»

وزیر پمپئو گفت که این مخصوصاً درخصوص آزادی مذهبی صدق می‌کند. او در ۱۸آوریل در مقاله چیزهای نخست نوشت: «واضح است که توافقنامه چین‌واتیکان از کاتولیک‌ها در برابر تهاجم‌ها و حملات این حزب محافظت نکرده است، چه رسد به رفتار وحشتناک حزب با مسیحیان، بودیست‌های تبتی، تمرین‌کنندگان فالون گونگ و سایر معتقدین مذهبی.» او تأکید کرد: «آنچه کلیسا درباره آزادی و همبستگی مذهبی به جهانیان می‌آموزد، اکنون واتیکان باید در مواجهه با تلاش‌های بی‌وقفه حزب کمونیست چین برای تسلیم‌کردن همه جوامع مذهبی در برابر اراده و برنامه دیکتاتوری‌اش، به‌زور و مصرانه منتقل کند.»

وزیر پمپئو از واتیکان خواست از آزادی مذهبی حمایت کند و گفت: «وزارت امور خارجه صدای قدرتمندی برای آزادی مذهبی در چین و سراسر جهان بوده و دست به اقداماتی زده است تا افرادی که با معتقدین به باورهای مختلف بدرفتاری می‌کنند، برای اعمال‌شان پاسخگو باشند. همچنان به این کار ادامه خواهیم داد.»

دیپلمات ارشد ایالات متحده برای شرق آسیا: حزب کمونیست چین یک قلدر بی‌قانون است
مقامات عالی‌رتبه آمریکا حزب کمونیست چین را محکوم می‌کنند، چراکه تهدیدی برای جهان آزاد محسوب می‌شود مشاور سیاسی: پکن قابل‌اعتماد نیست خودکامگی
دیوید استیلول، معاون وزیر امور خارجه ایالات متحده در امور شرق آسیا و اقیانوسیه (minghui.org)

دیوید استیلول، معاون وزیر امور خارجه ایالات متحده در امور شرق آسیا و اقیانوسیه، در ۱۷سپتامبر گفت که ایالات متحده از کشورهای دیگر نمی‌خواهد مقابل یکدیگر قرار گیرند، بلکه می‌خواهد در برابر رفتار «بدخواه» چین ایستادگی کرده و از حاکمیت و اقتصاد خود محافظت کنند.

او گفت طی چند ماه گذشته «نمونه‌های به‌طور خاص برجسته‌ای از رفتار پکن» وجود داشته است. بسیاری از مقامات ایالات متحده از اقدامات تهاجمی حزب کمونیست چین، از پاندمی گرفته تا درگیری با کشورهای همسایه، آگاه هستند.

آقای استیلول با استناد به نمونه‌های اخیر از کمپین‌های حزب کمونیست چین برای «ازبین‌بردن» فرهنگ مغولی و تبتی، گفت:«این اقداماتِ یک بازیگر جهانی مسئولیت‌پذیر نیست، اقدامات‌ یک قلدر بی‌قانون است.»

اِف‌بی‌آی: تحقیقات جدید مربوط به حزب کمونیست چین هر ۱۰ ساعت یک بار
مقامات عالی‌رتبه آمریکا حزب کمونیست چین را محکوم می‌کنند، چراکه تهدیدی برای جهان آزاد محسوب می‌شود مشاور سیاسی: پکن قابل‌اعتماد نیست خودکامگی
رئیس اِف‌بی‌آی کریستوفر رِی در ۱۷سپتامبر مقابل کنگره ایالات متحده درباره تهدیدهای حزب کمونیست چین شهادت می‌دهد. (minghui.org)

کریستوفر رِی، رئیس اِف‌بی‌آی، در ۷ ژوئیه در مؤسسه هادسون در واشنگتن دی‌سی صحبت کرد. او گفت: «این مردم ایالات متحده هستند که قربانی چیزی شده‌اند که سرقت چینی در مقیاسی بسیار گسترده محسوب می‌شود، سرقتی که نماینده یکی از بزرگ‌ترین انتقال ثروت‌ها در تاریخ بشر است.»

او در ۱۷سپتامبر نیز به کنگره ایالات متحده گفت که نفوذ رژیم کمونیستی چین گسترده و عمیق است. در واقع اِف‌بی‌آی بیش از ۲۰۰۰ تحقیق ضداطلاعات درباره چین دارد که «تاکنون بزرگ‌ترین بخش از کارهای ضداطلاعات ما را تشکیل می‌دهد.»

او به کمیته امنیت داخلی مجلس نمایندگان گفت: «ما هر ۱۰ ساعت یک بار یک تحقیقات جدید ضداطلاعاتی را درخصوص چین باز می‌کنیم.» ازآنجاکه تعداد زیادی تحقیق و مالکیت معنوی با بودجه عمومی در ارتباط است، حکومت کمونیستی چین با سرقت اطلاعات و هدردادن پول مالیات‌دهندگان، خود را پیشرفت می‌دهد.

آقای ری در ادامه گفت که بسیاری از مردم در غرب اکنون متوجه این تهدید شده‌اند: «واکنشی که هم از بخش خصوصی و مشخصاً بخش دانشگاهی دریافت کرده‌ایم، بسیار دلگرم‌کننده بوده است. به‌تازگی فکر می‌کنم مردم در این کشور کم‌کم به این تهدید آگاه می‌شوند و به‌طور داوطلبانه دست به اقدامات مناسب می زنند.»

مشاور سیاسی: پکن قابل‌اعتماد نیست

مایلز یو، متولد چین و مشاور اصلی وزیر امور خارجه ایالات متحده در سیاست و برنامه‌ریزی چین، در ۱۵ژوئن در مصاحبه با واشنگتن تایمز گفت: «سیستم چین را در واقع یک حزب کمونیست اداره می‌کند که مایل نیست تحت تأثیر جهان خارج باشد و مصمم است نظم جهانی خودش را ایجاد کند.»

او اظهار داشت: «این سیستم به یک رقیب استراتژیک شایسته و جدی تبدیل شده است که با ایدئولوژی مارکسیست‌لنینیست و ملی‌گرایی چین‌محور تقویت می‌شود. آن این امکان را به چین داده است که خود را به‌عنوان مرکز اخلاقی و سیاسی جهان قرار دهد، آن هم به قیمت دموکراسی و نظم لیبرال غربی.»

آقای یو در ۲۲سپتامبر طی بحثی آنلاین درباره هنگ کنگ به‌میزبانی اندیشکده کانادایی مؤسسه مک‌دونالدلوریر، درباره سرکوب دموکراسی از سوی حزب کمونیست چین صحبت‌های بیشتری کرد.

او گفت که «هنگ کنگ آزمایشی بود برای آزمودن صحت قابل‌اعتمادبودن حزب کمونیست چین که با شکست مواجه شد و به جهانیان نشان داد که نمی‌توانند به پکن اعتماد کنند.»

او اشاره کرد که پکن با «تلاش برای تحمیل کمونیسم و دیکتاتوری به مردم هنگ کنگ» عهد خود را برای حفظ «یک کشور، دو سیستم» به‌مدت ۵۰ سال، زیر پا گذاشت.

او افزود: «فکر می‌کنم مردم در هنگ کنگ سیستم آزادی و حاکمیت قانون را انتخاب کرده‌اند، نه سیستم خودکامگی کمونیستی را به نام وحدت طبیعی.»

نوشته: مینگهویی

مطالب دیگر:

ترامپ پس از تحصیل در «مدرسه کرونا»، قدرتمند‌‌‏تر از قبل باز خواهد گشت

شهر واتیکان: وزیر امور خارجه ایالات متحده از رهبران مذهبی می‌خواهد برای آزادی مذهبی با حزب کمونیست چین مقابله کنند

پایان دادن به حزب کمونیست چین، باید هدف شماره یک آمریکا باشد

تحریف روایت انجیل در کتاب آموزشی چینی: مسیح یک زن را به سنگسار محکوم کرد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی