logo_eet

مقایسه اجاره مسکن در تورنتو با دیگر شهرهای بزرگ جهان

db778a9f0094906302a77946bfadad4ec86b1380

 

هزینه اجاره مسکن در تورنتو هر سال همچنان سیر صعودی دارد و بسیاری از شهروندان در جستجوی آپارتمان یا خانه‌‌‌‌‏ مناسبی برای اجاره کردن هستند.

آمارها می‌‌‌‌‏گوید، متوسط اجاره ماهانه در تورنتو به بالای ۲۰۰۰ دلار کانادا رسیده و ساکنان این کلان‌‌‌‌‏شهر حتی اگر اجاره‌‌‏نشین نباشند هم احتمالا از نرخ‌‌‌‌‏های سرسام‌‌‌‌‏آور اجاره‌‌‌‌‏ها که سالانه افزایش پیدا می‌‌‌‌‏کنند، مطلع هستند.

اما هزینه اجاره مسکن در دیگر شهرهای بزرگ دنیا در مقایسه با تورنتو چگونه است؟

اینجا به نرخ اجاره یک باب آپارتمان مسکونی تک‌‌‌‌‏خوابه در برخی از این شهرها اشاره می‌‏کنیم:

قیمت خانه در لندن، انگلستان

(Rightmove)
(Rightmove)

خیلی ها عاشق زندگی در اروپا هستند. جایی پرزرق و برق برای زندگی که فاصله میان شهرها و کشورهای آن بسیار کم است، به طور مثال تنها با سوار شدن به قطار در مدت کوتاهی می‌‌‌‌‏توان از پاریس به اسپانیا سفر کرد.

هزینه اجاره یک آپارتمان تک‌‌‌‌‏خوابه با یک حمام در لندن ۱۹۷۱ دلار کانادا در ماه است. البته این قیمت مربوط به اجاره آپارتمان در تورینگتون‌‌‌‌‏پارک در منطقه نورث فینچلی لندن است. اگر بخواهید در منطقه‌‌‌‌‏ای نزدیک‌‌‌‌‏تر به مرکز شهر آپارتمان اجاره کنید، بایستی اجاره بیشتری بپردازید.

باتوجه به این که نورث فینچلی حدود یک ساعت تا مرکز شهر لندن فاصله دارد، با این حال هنوز هم نرخی معادل اجاره بهای آپارتمانی نزدیک به مرکز شهر تورنتو را دارد.

مطلب دیگر: خبرهایی درباره شش ایستگاه تازه افتتاح شده متروی تورنتو

قیمت خانه در توکیو، ژاپن

(Toykoapartments.com)
(Toykoapartments.com)

نمی‌‌‌‌‏توان انکار کرد که توکیو شهری خاص با فرهنگی کاملا منحصر به فرد است. اگر تاکنون به این فکر افتاده‌‌‌‌‏اید که این شهر را برای زندگی انتخاب کنید، باید گفت که متاسفانه تفاوت شدید فرهنگی کمترین دغدغه شما خواهد بود.

با این که توکیو یکی از محبوب‌‌‌‌‏ترین شهرهای جهان است، اما نرخ اجاره خانه در این شهر به شکلی دیوانه‌‌‌‌‏وار بالا است.

برای مثال هزینه اجاره یک سوئیت کوچک در توکیو که همه امکاناتش داخل یک اتاق گنجانده شده، معادل ۱۹۹۴ دلار کانادا در ماه است؛ در حالی که با این رقم می‌‌‌‌‏توان در تورنتو آپارتمانی اجاره کرد که اتاق خواب و حمام مجزا دارد.

قیمت خانه در لس آنجلس، کالیفرنیا

(apartments.com)
(apartments.com)

 

لس آنجلس شهر هالیوود و ستارگانش است و وقتی از نقل مکان به این شهر سخن به میان می‌‌‌‌‏آید، معمولا در ذهن افراد خانه‌‌‌‌‏هایی باشکوه و پرتجمل تداعی می‌‌‌‌‏شود. در حالی‌‌‌‌‏که خانه‌‌‌‌‏های معمول و متوسط این شهر اصلا به این شکل نیستند.

هزینه اجاره این آپارتمان تک‌‌‌‌‏خوابه  کوچک و ساده با یک حمام در لس آنجلس حدود ۱۹۲۸ دلار کانادا در ماه است. اگر قصد سفر به این شهر را داردید باید بدانید که تقریبا به همان میزان که در تورنتو اجاره می‌‌‌‌‏پردازید، آنجا هم هزینه می‌‌‌‌‏کنید و تنها مزیت چنین آپارتمانی شاید منظره رو به علامت بزرگ هالیوود باشد.

مطلب دیگر: پیام تبریک شب یلدای دکتر رضا مریدی، نماینده مجلس استانی انتاریو در کانادا (ویدئو)

قیمت خانه در نیویورک

 

(streeteasy.com)
(streeteasy.com)

 

هزینه اجاره این آپارتمان تک‌‌‌‌‏خوابه با یک حمام در نیویورک ۱۹۰۲ دلار کانادا در ماه است. خانه‌‌‌‌‏ای که شکل و شمایل شیک و مدرنی ندارد و به نظر بسیار قدیمی به نظر می‌‌‌‌‏رسد.

اما اگر بخواهید آپارتمانی نوساز و به سبکی امروزی اجاره کنید، قطعا هزینه‌‌‌‌‏ بسیار بالاتر بایستی پرداخت کنید.

قیمت خانه در دالاس، تگزاس

 

 

به نظر می‌‌‌‌‏آید شهر دالاس در ایالت تگزاس قیمت‌‌‌‌‏های پایین‌‌‌‌‏تری دارد.

اجاره این آپارتمان تک‌‌‌‌‏خوابه زیبا و شیک با یک حمام در دالاس ۱۶۰۰ دلار کانادا در ماه است. اگر بخواهید چنین آپارتمانی را در تورنتو اجاره کنید، احتمالا به قیمت یک دست و یک پا برای‌‌‌‌‏تان تمام می‌‌‌‌‏شود! آپارتمانی که در کنارش استخری بزرگ، تخت‌‌‌‌‏هایی برای حمام آفتاب و مکان‌‌‌‌‏های تفریحی دیگر هم دارد.

اگر در شهر تورنتو با قیمت‌‏های بالای خانه‌‏اش زندگی می‌‏کنید و به فکر نقل مکان به جایی هستید که بتوانید در آن قدری پول پس‌‌‌‌‏انداز کنید و معامله‌‌‌‌‏ای خوب داشته باشید، احتمالا رفتن به تگزاس یکی از بهترین انتخاب‌‌‌‌‏ها است.

مطالب دیگر:

دانشگاهی در چین، جشن کریسمس را ممنوع کرد

جمع‌آوری بیش از ۲/۶ میلیون امضا برای محاکمه جیانگ‌ زِمین

اخبار مرتبط