ممیزی ترامپ در سخنرانی خود در رویدادی در فونیکس با عنوان «تجمع برای درستی انتخابات»، گفت که سنای ایالت متحده با صدور اجازه بازرسی از آرای
(Brandon Bell/Getty Images)

استقبال ترامپ از اقدام سنای ایالت آریزونا در ممیزی آرای انتخابات ریاست جمهوری

تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۵/۰۴

نویسنده: اپک تایمز

تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۵/۰۴

نویسنده: اپک تایمز

اشتراک‌گذاری مطلب:

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده، روز ۲۴ جولای از سنای ایالت آریزونا برای انجام ممیزی چند ماهه در خصوص ۲.۱ میلیون برگه رای‌ و تجهیزات انتخاباتی شهرستان ماری‌کوپا، تمجید کرد و از دادستان کل آریزونا خواست تا یافته‌های حسابرسی را بررسی کند.

ترامپ در سخنرانی خود در رویدادی در فونیکس با عنوان «تجمع برای درستی انتخابات»، گفت که سنای ایالت متحده با صدور اجازه بازرسی از آرای این شهر، کار درستی انجام داد و این روندی است که هنوز ادامه دارد.

او افزود «ما برای حقیقت، شفافیت و پاسخگویی خواهیم جنگید، ما متوقف نخواهیم شد تا زمانی که حق مادرزادی آمریکایی خود را که انتخابات صادقانه، آزاد و عادلانه است، احیا کنیم.»

او در سخنرانی خود گفت «ما در اینجا، در فونیکس جمع شده‌ایم تا از درستی انتخابات و از مبارزان محافظه‌کار شجاع و تسلیم‌ناپذیر در سنای ایالت آریزونا حمایت کنیم.»

ترامپ، آقای کلی وارد، رئیس حزب جمهوری خواه آریزونا، که از نوامبر گذشته بارها و بارها در مورد ادعای تقلب در انتخابات نوشته است، تقدیر کرد و او را به عنوان «یک مبارز واقعی» توصیف کرد.

او گفت «من اخیراً کلی را فراخواندم و گفتم چرا فرماندار ممیزی نمی‌خواهد؟ شاید همه چیز درست باشد، که البته می‌دانیم این اتفاق نخواهد افتاد.» ترامپ با اشاره به داگ دوسی فرماندار آریزونا اظهار داشت «چرا کسی خواستار صداقت در انتخابات نیست؟ چرا آنها نمی‌خواهند بدانند؟ من بسیار خوشحال خواهم شد اگر آنها این کار را انجام دهند و همه چیز عالی باشد، بسیار خوشحال خواهم شد، اما این اتفاق نمی‌افتد. شما نمی خواهید آن را پیدا کنید.»

ترامپ که در گذشته با فرماندار آریزونا مجادله داشت، اظهار داشت که در آینده از دوسی حمایت نخواهد کرد مورد تأیید وی نخواهد بود.

در این سخنرانی ترامپ دادستان کل آریزونا، مارک برنوویچ، را تحت فشار بیشتری قرار داد. او برای یکی از کرسی‌های سنای آمریکا در آریزونا نامزد شده است.

ترامپ با اشاره به برنوویچ گفت «امیدوارم که او کاری را انجام دهد که همه می‌دانند باید انجام شود.» وب سایت خبری محلی ای‌زد سنترال گزارش داد، دادستان کل به دلیل مسائل خانوادگی در رویداد آریزونا شرکت نکرد.

برنوویچ و کتی هابز، وزیر امور داخلی آریزونا که یک دموکرات است، در حال حاضر در مجادله در خصوص ادعای تقلب در انتخابات این ایالت هستند که رأی‌گیری در این ایالت را مورد تحقیق و پیگرد قرار می‌دهد. پس از آنکه برنوویچ درخواستی را به دفتر هابز صادر کرد، او در جواب گفت که دادستان کل باید از مارک فینچم نماینده جمهوری‌خواه ایالت تحقیق کند.

جو بایدن با پیروزی بر ترامپ با کمتر از ۱ درصد برتری، اولین نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری بود که از سال ۱۹۹۶ به عنوان برنده انتخابات آریزونا شناخته شد. بایدن همچنین ترامپ را در شهر ماریکوپا پرجمعیت ترین شهرستان این ایالت، با حدود ۲ درصد شکست داد.

دفتر برنوویچ به تقاضای اپک‌تایمز برای ارائه نظر پاسخی نداد.

مطالب دیگر:

پمپئو: آمریکا باید برای پایان دادن به آزار و شکنجه علیه پیروان فالون گونگ در جهان پیشرو باشد

شعله‌ور شدن اعتراضات در سراسر اروپا در پی صدور دستور واکسیناسیون و قرنطینه

چرا مطالعه تاریخ توصیه می‌شود؟