logo_eet

 انصراف یک قاضی جمهوری‌خواه از پرونده ممیزی انتخابات ۲۰۲۰ در ایالت آریزونا

ممیزی قاضی ناظر بر یک چالش حقوقی مربوط به ممیزی آرای سنا در ایالت آریزونا، در مورد رأی‌گیری این ایالت در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال
(Courtney Pedroza/Getty Images)

قاضی ناظر بر یک چالش حقوقی مربوط به ممیزی آرای سنا در ایالت آریزونا، در مورد رأی‌گیری این ایالت در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰، کمتر از ۲۴ ساعت پیش از جلسه دادرسی تعیین شده صبح دوشنبه، خود را از این پرونده بیرون کشید.

کریستوفر کوری، قاضی دادگاه عالی شهرستان ماریکوپا، این اقدام را وقتی انجام داد که مطلع شد یک وکیل به نام کریس ویسکوویچ، که قبلاً با او رابطه کاری داشت، به پرونده پیوسته است.

ویسکوویچ اکنون به عنوان یک عضو کارشناس ارشد برای گروه حقوقی کولودین، در دادگاه حضور دارد. این گروه حقوقی نماینده شرکت امنیت سایبری نینجاز در دادگاه است. نیجاز، یکی از چهار شرکتی است که برای انجام ممیزی آرا توسط سنای ایالت استخدام شده است.

هنوز مشخص نیست که در این پرونده، چه کسی جایگزین کوری که یک جمهوری‌خواه است می‌شود.

طی این ممیزی که در بزرگترین شهرستان ایالت در ۱۹ آوریل آغاز شده است، شرکت‌های استخدام شده توسط سنای ایالت در حال بررسی ۲.۱ میلیون برگه رای هستند، و ماشین‌های رأی‌گیری را آزمایش می‌کنند.

احضاریه‌هایی که برای اجرای ممیزی مورد نیاز بود، در ۲۵ فوریه معتبر شناخته شدند.

دموکرات های آریزونا در ۲۲ آوریل درخواست اضطراری برای جلوگیری از ممیزی را ارائه دادند. روز بعد کوری این درخواست را تأیید کرد اما به شرط آنکه درخواست‌دهندگان یک تضمین یک میلیون دلاری ارسال کنند. دموکرات‌ها امتناع کردند، بنابراین ممیزی متوقف نشد.

در طی جلسه دادرسی، کوری گفت که او موقتاً حسابرسی را حداقل تا دوشنبه متوقف می‌کند تا بتواند درباره نگرانی‌های دموکرات‌ها در یک دادخواست اطلاعات بیشتری بشنود.

کوری در میان دموکرات‌ها شخصیت محبوبی نیست. آنها سال گذشته برای برکناری او به‌عنوان قاضی از یک دوره چهار ساله دیگر، به دلیل صدور یکی از احکامش تلاش کردند.

سایر شرکت‌هایی که برای انجام ممیزی توسط مجلس سنای ایالت با اکثریت جمهوریخواه استخدام شده‌اند شامل خدمات فناوری ویک، سایفیر، و دیجیتال دیسکاوری هستند.

انتظار می‌رود گزارشی از یافته‌های حسابرسی طی حدود دو ماه منتشر شود.

مطالب دیگر:

دیدگاه: دولت ضد آمریکایی

 سناتور پاول: «نمایش» ماسک زدن مقامات کاخ سفید، مردم را از واکسن زدن دلسرد می‌کند

پس از اینکه بایدن کشتار ارامنه را نسل‌کشی نامید، ترکیه سفیر ایالات متحده را احضار کرد

اخبار مرتبط