Search
Asset 2

اقدامات قانونی ایالات آریزونا و مونتانا علیه سیاست‌های مهاجرتی بایدن

مهاجرتی قوانین جدید، توانایی اداره مهاجرت و گمرک ایالات متحده در بازداشت برخی از مهاجران غیرقانونی را محدود می‌کند، مگر اینکه آنها تهدیدی
افسران عملیات اجرا و حذف اداره گمرک و مهاجرت یک بیگانه جنایتکار را در 11 آگوست سال 2020 در شمال ویرجینیا دستگیر می‌کنند. (ICE)

ایالت‌های آریزونا و مونتانا در حال پیش برد اقدامات قانونی برای جلوگیری از اجرای مقررات جدید مهاجرتی دولت بایدن هستند و می‌گویند این مقررات عواقبی منفی برای ایالت‌ها به دنبال خواهد داشت.

قوانین جدید، توانایی اداره مهاجرت و گمرک ایالات متحده در بازداشت برخی از مهاجران غیرقانونی را محدود می‌کند، مگر اینکه آنها تهدیدی برای امنیت ملی باشند، یا جنایات سنگین انجام داده باشند.

دولت بایدن می‌گوید که این قوانین دستگیری یا اخراج افراد را مختل نمی‌کند، اما افسران این حوزه برای دستگیری افراد خارج از موارد فوق نیاز به اجازه از مافوق خود دارند.

مارک برنوویچ، دادستان کل آریزونا در بیانیه‌ای گفت «آزادی کورکورانه هزاران نفر، از جمله مجرمان محکوم و افرادی که ممکن است کووید۱۹ را به ایالت ما منتقل کنند، هم غیرمنطقی است و هم نقض قانون فدرال است. اکنون باید این امر متوقف شود تا از بروز بحران انسانی خطرناک برای مهاجران و مردم آریزونا جلوگیری شود.»

آستین نودسن، دادستان کل مونتانا، به دادخواست برنوویچ پیوسته است و هر دو مقام با هدف جلوگیری از لازم‌الاجرا شدن مقررات، دستور منع موقت را صادر کرده‌اند.

او می‌گوید «مخدر مت آمفتامین، که توسط کارتل‌های مواد مخدر مکزیکی به مونتانا قاچاق می‌شود، ایالت ما را نابود کرده است. اگر دولت بایدن اجازه دهد مجرمان در ایالت بمانند این مشکل فقط بدتر خواهد شد. اجرای قوانین مهاجرتی و کمک به حفظ امنیت آمریکایی‌ها یکی از مهمترین عملکردهای دولت فدرال است. دولت بایدن در انجام مسئولیت اصلی خود در قبال آمریکایی‌ها کوتاهی می‌کند.»

ماه گذشته متیو توماس، رئیس پلیس شهر پاینال، گفت که وضعیت بحران مرزی از اواخر سال ۲۰۲۰ آغاز گردید، زیرا کارتل‌های قاچاق انسان و مواد مخدر انتظار داشتند دولت بایدن اقدامات امنیتی مرزی را به حالت «تعلیق» درآورد.

او گفت وقتی ترامپ در قدرت بود، کارتل‌ها هیچ حرکتی نمی‌کردند و هیچ کس قاچاق نمی‌کرد زیرا می‌دانستند که ترامپ آنها را رهگیری و با آنها برخورد می‌کند.

توماس گفت که از آنجا که بایدن دستور توقف ساخت دیوار مرزی جنوبی را داده است، از آنجا که موانع فیزیکی دیگر وجود ندارد، ترویج جرایم، رسیدن مجرمان به بزرگراه و سپس حمل مواد مخدر یا قاچاق انسان به سراسر کشور،  همگی مشکلات بیشتری برای شهرستان پینال ایجاد کرده است.

او افزود که به محض ورود برای قاچاق افراد یا مواد مخدر، آنها می‌توانند به هر نقطه از داخل ایالات متحده، و گاهی اوقات تا کانادا بروند.

به گفته این مقام مسئول «این افراد و این مواد مخدر برای ماندن در اینجا به شهرستان پینال نمی‌آیند. اینجا مکان حمل و نقل است. این نقطه‌ای است که آنها برای رسیدن به مقصد نهایی خود از آن استفاده می‌کنند و به سراسر کشور اعزام می‌شوند.»

مطالب دیگر:

دستور نخست وزیر چین به ارتش: برای جنگ آماده باشید

شکایت دوازده ایالت از بایدن، به خاطر فرمان اجرایی مربوط به تغییرات اقلیمی

چین خطاب به بایدن: اقدامات ترامپ در حمایت از تایوان را معکوس کنید

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی