Search
Asset 2

پاسخ کاخ سفید به ترامپ: «ما نیازی به توصیه‌های رئیس جمهور سابق در مورد سیاست مهاجرت نداریم»

مهاجرت پاسخ کاخ سفید به ترامپ: «ما نیازی به توصیه‌های رئیس جمهور سابق در مورد سیاست مهاجرت نداریم» یك حمله جمعی توسط افرادی كه نباید در این
جن پساکی، دبیر مطبوعاتی کاخ سفید (MANDEL NGAN/AFP via Getty Images)

جن پساکی، دبیر مطبوعاتی کاخ سفید، به بیانیه انتقادی دونالد ترامپ،  رئیس جمهور پیشین درباره افزایش مهاجرت غیرقانونی در مرزهای جنوبی پاسخ داد.

پساکی روز جمعه به خبرنگاران گفت: «ما نیازی به توصیه و مشاوره رئیس جمهور سابق ترامپ در مورد سیاست مهاجرت نداریم.»

او گفت: «ما می‌خواهیم مسیر خود را به جلو ترسیم کنیم و این شامل رفتار انسانی و احترام‌آمیز با کودکان است.»

پساکی اشاره کرد پس از صدور دستورات اجرایی بایدن که تعدادی از سیاست‌های ترامپ، از جمله ساخت دیوار مرزی و «باقی ماندن در مکزیک» را لغو کرد، به نظر می‌رسد که تعداد بیشتری از کودکان مهاجر به مرز ایالات متحده و مکزیک خواهند آمد.

«بدیهی است که ازآنجاکه اجازه داده‌ایم افراد زیر سن قانونی بدون همراه باقی بمانند، در سراسر کشور بچه‌های بیشتری خواهیم داشت. و دولت قبلی آنها را با بی‌اخلاقی بیرون کرد.» وقتی از او سؤال شد که آیا دولت جدید برخی از سیاست‌های ترامپ را معکوس می‌کند یا خیر، او پاسخ داد: «نه»

به گفته دبیر مطبوعاتی، برخی از کودکان سرانجام به کشور مبدا بازگردانده می‌شوند.

اما ترامپ روز جمعه به برنامه نجات آمریکا گفت که بایدن برای وارونه کردن چندین سیاست او دست‌بکار شده است و این همان چیزی است که موجب جریان فعلی شده و باعث ایجاد یک بحران انسانی شده است.

ترامپ در بیانیه‌ای گفت: «سونامی مارپیچ در مرزها، جوامع محلی را غرق می‌کند، بودجه‌ها را تهی می‌کند، بیمارستان‌ها را شلوغ می‌سازد و مشاغل را از کارگران قانونی آمریکا می‌گیرد.«وقتی من دفتر را ترک کردم، ما به امن‌ترین مرز در تاریخ کشورمان رسیده بودیم. در زمان بایدن، به زودی وضعیت بدتر، خطرناک‌تر و از کنترل خارج خواهد شد. او سوگند رسمی خود را برای حفظ قانون اساسی ما و اجرای قوانین ما نقض کرده است.»

ترامپ با اشاره به سازمان اجرای امور مهاجرت و گمرک افزود: «ماموران بزرگ مرزبانی و ICE توسط دولت بایدن مورد بی‌احترامی، تحقیر و تمسخر قرار گرفته‌اند.»

او افزود: «یک حمله جمعی توسط افرادی که نباید در این کشور باشند به کشور در حال وقوع است و هر لحظه بدتر می‌شود. بسیاری از آنها دارای سوابق کیفری هستند و بسیاری دیگر مبتلا به کووید۱۹ و در حال انتشار آن هستند.»

مطالب دیگر:

بایدن فرمان وضعیت اضطراری ملی در رابطه با ایران را تمدید می‌کند

مهاجرین در مرز مکزیک-آمریکا: «بایدن! لطفا بگذار وارد شویم»

پمپئو: شاید در سال ۲۰۲۴ نامزد شوم، همیشه آماده مبارزه‌ هستم

کارشناس سیاست خارجی: رویکرد دولت بایدن به چین از همان نوع لفاظی‌های توخالی قدیمی است

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی