Search
Asset 2

 نگرانی خانواده قربانیان جرایم مهاجران غیرقانونی، از سیاست‌های مرزی بایدن

مهاجر غیرقانونی مادری از ایالت آریزونا که پسرش توسط یک مهاجر غیرقانونی کشته شده است می‌گوید که سیاست‌های مرزی دولت بایدن کاملاً قصد دارد
سخنرانی ماری آن مندوزا در سنا، کسی که فرزندش توسط یک مهاجر غیرقانونی کشته شده است. اکتبر ۲۰۱۹  (Charlotte Cuthbertson/The Epoch Times)

مادری از ایالت آریزونا که پسرش توسط یک مهاجر غیرقانونی کشته شده است می‌گوید که سیاست‌های مرزی دولت بایدن کاملاً قصد دارد «خانواده‌های فرشته» بیشتری ایجاد کند. خانواده‌های فرشته به بستگان کسانی گفته می‌شود که توسط یک مهاجر غیرقانونی کشته شده‌اند.

ماری آن مندوزا، روز هشتم فوریه به اپک‌تایمز گفت «این غم‌انگیزترین چیز برای من است، اکنون پنج سال و نیم است که در این مورد صحبت می‌کنم.»

پسر ماری، براندون، در تصادف با اتومبیل یک مهاجر غیرقانونی مست در سال ۲۰۱۴ کشته شد. براندون ۳۲ سال داشت و یک گروهبان پلیس بود.

ماری گفت: بایدن تصمیم می‌گیرد که مرزها را باز کند و زندگی همه ما در معرض خطر قرار می‌گیرد.

جو بایدن دستورات اجرایی برای متوقف ساختن پروژه دیوارهای مرزی را صادر کرده است. وی همچنین برنامه‌هایی نظیر «در مکزیک بمانید»، و اخراج مهاجران غیرقانونی را متوقف کرده است.

جن پساکی، سخنگوی کاخ سفید در جلسه مطبوعاتی ۸ فوریه گفت که اولویت اداره اعمال مهاجرت و گمرک زیرمجموعه وزارت امنیت میهن ایالات متحده آمریکا اخراج مهاجران غیرقانونی که متهم به رانندگی در شرایط مستی یا حمله به شهروندان هستند، نخواهد بود.

وی گفت «اولویت اجرای قوانین مهاجرتی در خصوص کسانی است که تهدیدی برای امنیت ملی هستند.» به گفته پساکی «هیچ کس نمی‌گوید که رانندگی در شرایط مستی یا تعرض رفتار قابل قبولی است. کسانی که به دلیل چنین اعمالی دستگیر شده‌اند باید توسط مقامات انتظامی محلی محاکمه و مجازات شوند. اما ما در مورد اولویت بندی افرادی که قرار است از کشور اخراج شوند صحبت می‌کنیم.»

در سال ۲۰۲۰، اداره مهاجرت و گمرک بیش از ۱۸۵ هزار مهاجر غیرقانونی را اخراج کرد، از این تعداد ۹۲ درصد آنها در شرایط محکومیت کیفری یا در انتظار رسیدگی به اتهامات جنایی بودند. شایع ترین جرم آنها رانندگی در شرایط مستی بود که شامل بیش از ۵۵ هزار مورد بود.

مندوزا گفت که به نظر او اقدامات دولت فعلی در این خصوص بیشتر با هدف از بین بردن آن چیزی است که ترامپ به جای گذاشته است، بدون اینکه فکری واقعی پشت آن باشد و به نتیجه آن برای کشور توجه شود.

مندوزا اظهار داشت که اقدامات اجرایی فعلی به معنای این است که مهاجران غیرقانونی بیشتری با دستمزد کمتر وارد بازار کار می‌شوند و کارگران آمریکایی را آواره می‌کنند. «ما در حال حاضر دارای یک رکورد بیکاری هستیم.»

وی پیش‌بینی می‌کند که در سال جاری بحران فزاینده‌ای در مرز رخ دهد، و خانواده‌ها و خردسالان بدون سرپرست برای پرداختن به کارتل‌ها و سازمان‌های قاچاق برای ورود آنها به ایالات متحده، پول پرداخت می‌کنند.

گمرک و حفاظت از مرز (CBP) در تاریخ ۹ فوریه اعلام کرد که به دلیل هجوم در آن سوی مرز، تجهیزات چادری خود را در تگزاس بازگشایی می‌کند.

در دوران ترامپ، مندوزا یک غرفه داشت، که درباره قربانیان جرایم مهاجران غیرقانونی فعالیت می‌کرد. وی می‌گوید «ترامپ واقعاً وقت می‌گذاشت و به صحبت‌های ما گوش می‌داد. او می‌دانست که برای ایجاد امنیت در کشور ما باید چه تغییراتی ایجاد شود.»

وی افزود «حالا، با بایدن، تقریباً پنج سال و نیم تلاش من از بین رفته است، و احساس می‌کنم همه چیز را از اول شروع کرده‌ام.»

اپک تایمز با کاخ سفید و اداره مهاجرت و گمرک (ICE) تماس گرفت تا بپرسد آیا فعالیت دفتر قربانیان جرایم مهاجران غیرقانونی (VOICE) تحت دولت بایدن همچنان ادامه دارد یا خیر. سخنگوی این اداره پاسخ داد که «ما هیچ اعلامیه جدیدی در مورد این دفتر دریافت نکرده‌ایم.»

مندوزا می‌گوید این ریاکارانه است که همزمان با ایجاد نرده‌ها در اطراف کنگره ، ساخت دیوارهای مرزی متوقف شود.

وی گفت اعضای کنگره از آنجا که احساس ترس کرده‌اند حصاری را در اطراف کنگره با سیم‌های خاردار ایجاد کرده و گارد ملی را در بیرون از آنجا برای محافظت گمارده‌اند. مندوزا افزود «آیا این اعضای کنگره از همه کسانی که در اینجا زندگی می‌کنند مهم‌ترند؟»

به گفته وی «پس از کشته شدن هر یک از اعضای خانواده فرشته‌ها، مانند کشته شدن گرنت رونبک، این دیدگاه ایجاد می‌شود که چگونه در کشور خود احساس امنیت می‌کنیم، آنها به هیچ وجه این را در نظر نمی‌گیرند.»

گرنت رونبک ۲۱ ساله، در سال ۲۰۱۵ در فروشگاهی در مترو فونیکس مشغول کار بود که به ضرب گلوله یک مهاجر غیر قانونی مکزیکی کشته شد.

مندوزا گفت «من واقعاً برای کشورم نگرانم و می‌ترسم.»

مطالب دیگر:

ویدئو: پرواز تا اوج

 چراغ سبز دولت بایدن به فعالیت مؤسسات چینی کنفسیوس در آمریکا

چهارده دادستان اظهار داشتند که لغو پروژه «کیستون» صدمات اقتصادی جبران‌ناپذیری به دنبال خواهد داشت و خبر از اقدامات قانونی مقتضی دادند

انتقاد از بایدن به خاطر سوءاستفاده تجاری برادرش از نام رئیس‌جمهور

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی