Search
Asset 2

آنچه در پشت نقشه‌های سوسیالیست‌ها پنهان است

مواد مخدر ترامپ به‌خاطر تلاش‌هایش برای افزایش فرصت‌های شغلی و رسیدگی به بیماری همه‌گیر یکی از بزرگترین رئیس‌جمهورها از زمان جورج واشنگتن
(AMY OSBORNE/AFP/GETTY IMAGES)

گفته‌ای وجود دارد که می‌گوید شما نمی‌توانید یک کتاب را براساس جلد آن قضاوت کنید. اما مردم اغلب این را فراموش می‌کنند. یک مثال آن جنبش سوسیالیستی در ایالات متحده است: پشت وعده‌های آزادی و ترقی‌خواهی، موضوعاتی مانند قانونی‌شدن ماریجوانا، سرویس‌های بهداشتی برای جنسیت‌های ترکیبی و غیره برنامه‌هایی است که هم هزینه‌های اخلاقی و هم اجتماعی دارد.

مصرف مواد مخدر و هرج و مرج

نامزد دموکرات، بایدن اعلام کرده است که جرم زدایی در استفاده از حشیش را می‌پذیرد، اما عواقب ناشی از آن جدی است. کن فین، سردبیر حشیش در پزشکی، در شماره دسامبر ۲۰۲۰ در بخش اخبار فوری پزشکی نوشت: «به‌عنوان مثال، در کالیفرنیا از سال ۱۹۹۶ ماریجوانای پزشکی مجاز بوده است، اما تعداد مرگ و میر در اثر مواد مخدر همچنان افزایش می‌یابد. کلرادو که نزدیک به ۲۰ سال مجاز به استفاده از ماریجوانای پزشکی بود… در سال ۲۰۱۹، رکورددار مرگ ناشی از مواد افیونی بوده است و اطلاعات اولیه ۲۰۲۰ نشان می‌دهد که همچنان رکورددار سال در مرگ ناشی از مواد مخدر است.»

روندهای مشابه در جاهای دیگر نیز مشاهده شد. براساس تحقیقاتی که در ژوئن ۲۰۱۹ در صفحه مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم (پی‌ان‌ای‌اس) منتشر شد، داده‌ها نشان می‌دهند که در ایالت‌های دارای ماریجوانای پزشکی، مرگ‌ومیر ناشی از مصرف بیش از حد مواد مخدر ۲۳درصد بیشتر است.

در تاریخ ۲اکتبر، اداره مبارزه با مواد مخدر ایالات متحده (دی‌ایی‌ای) طی تحقیقاتش، ۱۰۰۰ کیلوگرم مت‌آمفتامین را از یک سازمان قاچاق مواد مخدر در کالیفرنیا کشف و ضبط کرد. تیموتی جی شی، رئیس اداره مبارزه با مواد مخدر ایالات متحده، گفت که این داروها برای تأمین مصرف مت برای هر مرد، زن و کودک در ایالات متحده و مکزیک کافی است. او گفت که مصرف مواد مخدر همیشه با افزایش خشونت، سرقت و قتل ارتباط دارد.

مثال دیگر، پیشنهاد ۴۷ است، قانونی که جرایم غیرخشونت‌آمیز مانند جرایم مربوط به مواد مخدر و املاک و دارایی را به‌جای جرایم تبهکاری، در جرایم بزهکاری طبقه‌بندی می‌کند. مدافعان برای متقاعد‌کردن موفقیت‌آمیز رأی‌دهندگان برای تصویب این قانون در نوامبر۲۰۱۴، آن را تحت عنوان «قانون امنیت محله‌ها و مدارس» نامگذاری کردند، اما، همانطور که در افزایش میزان جرم و جنایت مانند سرقت از مغازه و سرقت‌های به‌زور واردشدن دیده می‌شود، اثر آن برخلاف آنچه انتظار می‌رفت بود.

پس از تصویب این قانون، میزان جرایم در لس آنجلس از کاهش به افزایش تغییر یافت. در سال ۲۰۱۵، سخنگو جورج گاسکون، وکیل دادگستری منطقه سانفرانسیسکو ، گفت که این قانون «اجتناب از برنامه‌های درمانی مجاز برای مجرمان مواد مخدر را آسان کرده است.»

نتیجه مشابهی در سن دیه‌گو مشاهده شد، جایی که از پیشنهاد ۴۷ برای ارتکاب جرم سوءاستفاده شد. واشنگتن پست در اکتبر۲۰۱۵ گزارش کرد که رئیس پلیس سن دیه‌گو، پیشنهاد ۴۷ را «کارت مجازی برای خارج‌شدن آزادانه از زندان» توصیف کرد. در یک مورد، فردی مجرم ماشین‌حساب به فروشگاه برد تا کالا‌هایی را به ارزش کمتر از ۹۵۰ دلار سرقت کند و سپس بیرون رفت. (براساس قانون جدید فرد در سرقت‌های مربوط به مبالغی کمتر از ۹۵۰ دلار به‌جای جرایم تبهکاری، در جرایم بزهکاری متهم خواهد شد.)

دل سیمور، بنیانگذار سازمان غیرانتفاعی کد تندرلیون، براساس وضعیتی که مشاهده کرده بود گفت: معتادان به مواد مخدر، که اغلب بی‌خانمان هستند، برای تأمین خودشان نیاز به پول دارند بنابراین وارد فروشگاه می‌شوند، کالایی را می‌دزدند، آن را به نصف قیمت می‌فروشند و از پول آن برای خرید مواد مخدر بیشتر استفاده می‌کنند.

آسیب به جامعه

مصرف مواد مخدر در میان بسیاری از موارد فقط یک نمونه است. هنگامی که ارزش‌های اخلاقی تضعیف شده و نظم اجتماعی برهم می‌خورد، عواقب آن ویرانگر است.

توماس پین، یکی از پدران بنیانگذار آمریکا، نوشت: «هیچ چیزی هرگز مهمتر از این اقدام نبوده است.» این کشور براساس ایمان تأسیس شده و نقش مهمی در حفاظت از ارزش‌های سنتی و مقابله با کمونیسم داشته است. به همین دلیل است که از نعمت ثروت و سعادت برخوردار شد.

در چند دهه گذشته، ایدئولوژی کمونیستی به‌تدریج به غرب ازجمله ایالات متحده نفوذ کرده است. گرچه مانند انقلاب اکتبر در اتحاد جماهیر شوروی با خونریزی و آدمکشی همراه نبوده است، اما این ایدئولوژی جامعۀ آمریکایی را به سمت دولتی بزرگ، ازجمله نیو دیل در دهه ۱۹۳۰ و جنگ علیه فقر در دهه ۱۹۶۰، سوق داده است.

پس از بازدید نیکسون از چین در طول انقلاب فرهنگی در سال ۱۹۷۲، جامعه ایالات متحده و به‌طور کلی جامعه غربی، شروع کردند از چین کمونیست حمایت کنند، با این امید که که یک چین ثروتمندتر به فضای سیاسی سالمی منجر خواهد شد. با نادیده‌گرفتن نقض مداوم حقوق بشر اعمال‌شده به دست رژیم چین، ازجمله قتل‌عام در میدان تیان‌آن‌من در سال ۱۹۸۹ و آزار و شکنجه فالون گونگ که از سال ۱۹۹۹ آغاز شد، کشورهای غربی از چین در سازمان تجارت جهانی استقبال و این کشور را به دومین اقتصاد بزرگ در جهان تبدیل کردند.

اما کمونیست‌ها با سوءاستفاده از آزادی غرب و خاک غنی از دموکراسی، برای تبلیغ جوهر فرهنگ خشونت، فریب و نفرت در سطح جهانی از جمله در سازمان ملل و سازمان بهداشت جهانی  هیچ وقتی را تلف نکردند.

رژیم کمونیستی در چین، که اکنون قدرتمند و مسلط است، با شیوع ویروس کرونا در اواخر سال ۲۰۱۹، اطلاعات داخلی را سانسور کرده و مردم خارج از کشور، ازجمله سازمان بهداشت جهانی را گمراه می‌کند. هیچ کشوری ازجمله ایالات متحده نتوانست در برابر چنین فاجعه‌ای مقاومت کند.

وقتی ترامپ وارد صحنه شد، شروع به مقابله با کمونیسم و بازیابی ارزش‌های سنتی کرد. او اقداماتی را برای جلوگیری از مصرف مواد مخدر، تشدید اجرای قوانین مهاجرتی انجام داد و طرفدار این بود که مردم باید کار کنند و سهم خودشان را از ثروت بدست آورند. به همین علت به‌شدت هدف رسانه‌های خبری و همچنین مقاماتی قرار گرفت که از دهه‌های گذشته ایدئولوژی کمونیستی را در پیش گرفته‌اند.

در جریان مباحثه ۲۲ اکتبر مربوط به ریاست‌جمهوری، بایدن گفت اگر قرار است رئیس‌جمهور شود، «ظرف ۱۰۰ روز» راهی برای ثبت شهروندی بیش از ۱۱میلیون مهاجر بدون مجوز، به کنگره ایالات متحده می‌فرستد. به‌علاوه، او از مرزهای باز، عدم اخراج، شهرهای پناهگاه و سایر اقدامات مشابه پشتیبانی می‌کند.

داستان واقعی کمونیسم

باک ساگس که در ویتنام جنوبی بزرگ شد، می‌دانست که کمونیسم با آنچه در تبلیغاتش ادعا کرده بود متفاوت است. ساگس گفت: «کمونیسم [در ویتنام] طرفدار سرکوب رأی‌دهندگان بود، با استفاده از رسانه‌ها دروغ می‌گفت یا شما را گمراه می‌کرد، به شما می‌گفت که ویتنام شمالی در طول تاریخ چه کاری انجام داده است. آنها روزنامه‌ها و همه رسانه‌های دیگر را کنترل می‌کردند. آنها همه‌جا می‌گشتند و سعی می‌کردند همه را وادار کنند تا از آنها حمایت کنند، در‌حالی‌که همه آنچه می‌گفتند دروغ بود.»

او گفت که تقلب در رأی‌گیری در انتخابات سراسری ایالات متحده تجربه کمونیسم در ویتنام را به یادش آورد. او در ادامه گفت: «می‌بینم که اینجا اتفاق می‌افتد، می‌توان آن را دید.»ساگس ضمن حمایت از رئیس جمهور دونالد ترامپ و کارهایش گفت: «جامعه ویتنامی ما آنچه را که ایالات متحده برای آن مقاومت می‌کند ارزش می‌گذارد. ما کشورمان را به خاطر کمونیسم از دست دادیم، بنابراین همه ما می‌دانیم که کمونیسم چه شکلی است و ما به دنبال آن نخواهیم رفت.»

لورا لوزانو زونیگا از شهر آستین، تگزاس، با این دیدگاه موافق است. او گفت که ملی‌کردن صنایع سوسیالیسم است. مکزیک، جایی که او از آنجا آمده بود، در دهه ۱۹۴۰ در مسیر سوسیالیسم بود. بیمه درمانی رایگان از نظر تئوری خوب به نظر می‌رسید اما در واقعیت کیفیت را پایین می‌آورد. طولی نکشید، پزشکان و وکلا به شغل راننده تاکسی ملحق شدند زیرا از این طریق درآمد بیشتری کسب می‌کردند.

زونیگا گفت که در این سال برای ترامپ کسب بسیاری از آرای اقلیت تعجب‌آور نبود. زیرا سوسیالیسم فقط به کمونیسم منجر می‌شود. زونیگا گفت که از ترامپ برای مخالفت با سوسیالیسم و کمونیسم حمایت می‌کند.

پل کراپر، همسایه محل زندگی بایدن در دلاویر، گفت که بایدن و خانواده‌اش را از کودکی می‌شناخت. او گفت که بایدن فرد صادق و درستکاری نیست و بسیاری از اعضای کلیسای بایدن از ترامپ حمایت کردند. کراپر گفت ترامپ به‌خاطر تلاش‌هایش برای حفاظت از اصول، افزایش فرصت‌های شغلی و رسیدگی به بیماری همه‌گیر یکی از بزرگترین رئیس‌جمهورها از زمان جورج واشنگتن تاکنون است. او گفت که اگر بایدن به‌عنوان رئیس‌جمهور بعدی انتخاب شود، همه اینها از بین خواهد رفت و آمریکا به یک جامعه سوسیالیستی تبدیل می‌شود که در آن دولت ضمن سرکوب آزادی بیان مردم، مسائلی مانند بیمه درمانی را کنترل می‌کند.

او گفت: «من درحال حاضر ۶۸ سال دارم و نمی‌دانم چند سال دیگر زنده خواهم بود، اما نمی‌خواهم ببینم آمریکا به این روند سوق داده شود.»

نوشته: مینگهویی

دیدگاه‌‌‌‌‏های این مطلب صرفا متعلق به نویسنده است و لزوما منعکس کننده دیدگاه اپک تایمز نیست.

مطالب دیگر:

کارشناسان: اتفاق در حال وقوع در انتخابات ایالات­ متحده شبیه همان اتفاقی است که در ونزوئلا روی داد

جیمز فانل: چین مشتاق پیروزی بایدن است تا سیاست شکست خورده کسینجر را احیا کند

ناظران انتخابات: مهلت‌های زمانی الکترال کالج قطعی نیستند

پاول: همچنان شواهدی مبنی بر ورود برگه‌های رأی تقلبی از چین و مکزیک به دست می‌رسد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی