Search
Asset 2

شکایت یک گروه غیرانتفاعی در آمریکا از سی‌دی‌سی به‌دلیل عدم انتشار داده‌های واکسن‌های کووید۱۹

سویه‌های جدید پیشگیری از بیماری‌ها اکنون به هر دو درخواست پاسخ داده و گفته است که پس از تحقیق و جستجو، «هیچ مدرکی برای پاسخگویی» به آن
دفتر مرکزی مراکز کنترل بیماری (CDC) در آتلانتا، جورجیا (Tami Chappell/Getty Images)

شبکه اقدام موافقت آگاهانه (ICAN)، از مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات‌متحده شکایت کرده و مدعی است این نهاد داده‌های نرم‌افزار وی‌سیف در مورد کووید۱۹‌ را به‌طرز نامناسبی از مردم آمریکا پنهان می‌کند.

این گروه غیرانتفاعی در بیانیه‌ای در ۲۹ دسامبر اعلام کرد شکایتی علیه نهاد بهداشت عمومی و وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات‌متحده تنظیم کرده است تا آن‌ها را مجبور کند داده‌های سیستم وی‌سیف مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها درباره واکسن‌های مجوزدار کووید۱۹ را بدون افشای اطلاعات شخصی افراد، منتشر کنند.

بر اساس گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها، وی‌سیف «یک برنامه مراقبتی فعال برای نظارت بر ایمنی واکسن‌های کووید۱۹ در طی دوره‌ای است که واکسن‌ها تحت مجوز اضطراری سازمان غذا و دارو هستند یا احتمالاً مراحل اولیه پس از صدور مجوز را طی می‌کنند.»

دریافت‌کنندگان واکسن می‌توانند از طریق این برنامه کاربردی، هر گونه عوارض جانبی را که پس از تزریق واکسن کووید۱۹ مشاهده کرده‌اند، به این نهاد اطلاع دهند.

در حال حاضر، مرکز پیشگری و کنترل بیماری‌ها داده‌های سیستم وی‌سیف را با حذف اطلاعات شخصی کاربران، در اختیار شرکت اوراکل قرار داده که یک شرکت خصوصی فناوری رایانه‌ای است.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها می‌گوید: «اوراکل این داده‌ها را جمع‌آوری و مدیریت می‌کند و در یک سرور امن نگه می‌دارد». بر اساس گفته وزارت بهداشت و خدمات انسانی، اوراکل به همه نهادهای مرتبط با کووید۱۹ خدمات فناوری اطلاعات ارائه کرده است… همه داده‌ها طبق قانون مدرن‌سازی امنیت اطلاعات فدرال و استانداردهای اِن‌آی‌اس‌تی ذخیره، پردازش و منتقل خواهند شد.

با این حال، شبکه اقدام موافقت آگاهانه از مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها می‌خواهد که همان داده‌ها را بدون افشای اطلاعات شخصی کاربران، در اختیار عموم قرار دهد تا مردم از ادعاهای این مرکز و دولت بایدن مبنی بر «ایمن و مؤثر بودن واکسن‌های کووید۱۹» اطمینان حاصل کند.

سازمان غذا و دارو از قاضی ۷۵ سال مهلت خواسته است تا اطلاعات مربوط به واکسن‌ شرکت‌های فایزر و بیون‌تک را تدوین کند، قبلاً برای انتشار کامل اسناد تا سال ۲۰۷۶ مهلت خواسته بود.

شبکه اقدام موافقت آگاهانه می‌گوید: «همان‌طور که همه می‌دانند، سازمان غذا و دارو از یک قاضی فدرال حداقل ۷۵ سال مهلت خواسته است تا اطلاعات ایمنی پیش از مجوز واکسن‌ها را تدوین کند. و ما اکنون با اطمینان می‌دانیم که مقامات بهداشتی فدرال می‌خواهند به همین ترتیب داده‌های ایمنی پس از صدور مجوز را نیز مخفی کنند.»

شبکه اقدام موافقت آگاهانه می‌گوید: «بر اساس اسناد خود مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها، داده‌هایی که برای نرم‌افزار وی‌سیف فرستاده شده‌اند، در حال حاضر به شکل غیرقابل شناسایی (بدون اطلاعات شخصی سلامت افراد) در دسترس است و می‌توانند فوراً در اختیار عموم قرار گیرند.»

شبکه اقدام موافقت آگاهانه معتقد است مردم باید «فوراً به همه داده‌های غیرقابل شناسایی وی‌سیف دسترسی داشته باشند»، به ویژه با توجه به این واقعیت که دولت بایدن واکسن را برای میلیون‌ها آمریکایی اجباری می‌کند.

این نهاد غیرانتفاعی می‌گوید: «علی‌رغم این واقعیت که این داده‌های غیرقابل شناسایی در دسترسی هستند و اکنون در اختیار یک شرکت خصوصی قرار دارند و مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها هرگز با تولید آن مخالفت نکرده است، این مرکز این داده‌ها را در اختیار شبکه اقدام موافقت آگاهانه یا مردم آمریکا قرار نداده است، همان مردمی که مجبور به استفاده از این محصول هستند که هیچ مسئولیتی بر عهده‌اش نیست.»

اپک تایمز با مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها  و وزارت بهداشت و خدمات انسانی تماس گرفته است تا در این رابطه اظهارنظر کنند.

مطالب دیگر:

دیدگاه: چین، سلاح‌های کنترل ذهن، و آینده جنگ‌

بایدن در تماس تلفنی با پوتین خواستار کاهش تنش با اوکراین شد

میشل لیان، رقصنده‌‌‌‌‏ای با حرکاتی معجزه‌‌‌‌‏آسا

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی