موج جدید شیوع ویروس حزب کمونیست چین در شهر دالیان در شمال شرقی چین، دستکم به شش شهر و سه شهرستان گسترش یافته است. این ویروس همچنین در استان‌های جیلین شیوع
(STR/AFP via Getty Images)

موج جدید شیوع ویروس در شمال شرق چین

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۵/۰۶

نویسنده: اپک تایمز

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۵/۰۶

نویسنده: اپک تایمز

اشتراک‌گذاری مطلب:

موج جدید شیوع ویروس حزب کمونیست چین در شهر دالیان در شمال شرقی چین، دستکم به شش شهر و سه شهرستان گسترش یافته است. مقامات اواخر هفته گذشته این شیوع جدید را تأیید کردند.

سنجش مقیاس واقعی شیوع در سه استان لیائونینگ، جایی که دالیان پایتخت است، و استان‌های هیلونگ‌جیانگ و جیلین، با توجه به پنهانکاری مقامات حزب کمونیست دشوار است.

مسئولین دالیان از اواخر ۲۵ ژوئیه ۱۳ مورد تأیید شده جدید را در لیائونینگ گزارش دادند. از میان این موارد جدید، ۱۲ مورد از افراد بدون علامت در دالیان و یک ناقل در تیلینگ، شهری واقع در ۴۰۰ کیلومتری در شمال شرقی دالیان بود. رژیم چین آنها را جدا از کسانی که علائم نشان می‌دهند، شمارش می‌‌‌‏کند.

اما سرعت اقدامات مسئولین در تصویب اقدامات جدی برای قرنطینه باعث شده است که افراد محلی گمان کنند که شیوع آن شدیدتر از آنچه که رسماً گزارش شده است، باشد.

دولت محلی ابتدا در جدیدترین شیوع بیماری در ۲۳ ژوئیه، یک مورد جدید ابتلا را اعلام کرد و گفت ۱۵ مورد بدون علامت جدید تا پایان آن روز تشخیص داده شده است.

مقامات دالیان همچنین اعلام کردند که برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس، این شهر حدود ۷ میلیون نفری در «وضعیت جنگی» قرار می‌گیرد.

در دالیان، در مترو لازم است که همه مسافران قبل از سوار شدن از نظر ابتلا بررسی شوند.

علیرغم این اقدامات سفت و سخت، ویروس در سراسر دالیان گسترش یافته است. در ۲۴ ژوئیه، مقامات شهر آنشان، واقع در ۱۷۰ مایلی شمال شرقی دالیان، از بیماری زنی تازه آلوده شده به نام گائو خبر دادند.

وی با افرادی آلوده در دالیان تماس داشته و در ۱۷ ژوئیه به آنشان بازگشت و در ۲۴ ژوئیه آزمایش او مثبت تایید شد.

در تاریخ ۲۶ ژوئیه، مقامات تیه‌لینگ، گزارش دادند که یک زن آلوده ۵۵ ساله به نام وانگ، که در یک شرکت پردازش مواد غذایی در دالیان کار می کرد، برای معالجه در یک بیمارستان محلی قرنطینه شده است.

این ویروس همچنین در استان‌های جیلین و هیلونگ‌جیانگ گسترش یافته است.

کمیسیون بهداشت و درمان استان هیلونگ‌جیانگ در تاریخ ۲۴ ژوئیه گزارش داد که دو ناقل بدون علامت در تماس با افراد آلوده در دالیان قرار داشته‌اند. یکی مردی ۴۸ ساله به نام سایی، و دیگری یک زن ۵۱ ساله به نام دینگ، که در ۱۶ ژوئیه دالیان را ترک کرد و در همان روز به شهر هیلون، در هیلونگ‌جیانگ بازگشت.

مقامات بهداشت و درمان محلی در جیلین از دو مورد ابتلای محلی گزارش کردند که از شیوع بیماری در دالیان ردیابی شده است. یک مورد مردی به نام ژونگ که به تازگی از دالیان به خانه خود در ییتونگ، بازگشت، و دیگری یک زن ناشناس که در شرکت غذاهای دریایی کالیانگ مستقر در دالیان کار می‌‌‌‏کرد و در تاریخ ۱۹ ژوئیه به خانه بازگشت.

مقامات دالیان ادعا کرده‌اند که شرکت غذاهای دریایی منشأ جدیدترین شیوع بیماری بوده و می‌گویند که این ویروس در بسته‌بندی غذاهای دریایی یخ زده در انبار سرد یافت شده است. هیچ مدرک در حال حاضر فعلی مبنی بر شیوع این ویروس از طریق غذای آلوده وجود ندارد.

چند تن از اهالی دالیان اخیراً در مورد محدودیت‌های جدید موجود از زمان اعلام این شیوع، با بخش چینی اپک‌تایمز صحبت کرده‌اند.

به گفته یک کارمند، بیماران ورودی به بیمارستان شماره ۲ دالیان فقط در صورتی که آزمایش ویروس‌شان منفی باشد، می‌‌‌‏توانند در بیمارستان بستری شوند.

یکی از صاحبان رستوران در دالیان می گوید بسیاری از فروشگاه‌ها در نزدیکی خلیج دالیان، که شرکت غذاهای دریایی در آن قرار دارد، بسته شده‌اند. او می‌‌‏گوید که نمی‌‌‌‏داند چه زمانی می‌‌‌‏تواند کسب و کارش را بازگشایی کند.

جیانگ ون (نام مستعار) که در نزدیکی ورزشگاه مرکز ورزشی دالیان هتلی را اداره می‌‌‌‏کند، گفت که چندین مرکز قرنطینه محلی، برای نگهداری مبتلایان در نظر گرفته شده است.

جیانگ گفت یکی از هتل‌های محلی که به اقامت بازیکنان لیگ چین اختصاص دارد، ورود یا خروج کارکنان خود را محدود کرده است تا اطمینان حاصل شود که قبل از ورود بازیکنان، آلودگی ایجاد نشود.

مطالب دیگر:

مروری بر تاریخچه فروپاشی دیکتاتوری‌ها

۶۰۶ قانونگذار از ۳۰ کشور خواستار پایان فوری آزار و شکنجه ۲۱ ساله فالون گونگ شدند

آمریکا کنسولگری چین را به دلیل فعالیت‌های جاسوسی تعطیل می‌کند