موج جدید شیوع کرونا در پکن کووید ۱۹ بیمارستان آزمایش پیشگیری محدودیت حزب کمونیست چین ویروس شیوع درمان اطلاعات ویروس مسافران
شهروندان در پکن برای انجام آزمایش دسته‌جمعی سوآب، برای تشخیص کووید۱۹، جمع شده‌اند. ۲۳ ژوئن ۲۰۲۰ (NOEL CELIS/AFP via Getty Images)

افزایش تختخواب‌های بیمارستان‌ها در پکن، برای مقابله با موج جدید شیوع کرونا

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۴/۰۵

نویسنده: اپک تایمز

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۴/۰۵

نویسنده: اپک تایمز

اشتراک‌گذاری مطلب:

براساس اسنادی دولتی که به دست اپک تایمز رسیده است، مقامات پکن با افزایش شیوع ویروس حزب کمونیست چین و موج جدید شیوع کرونا در پکن، اقدام به افزایش تختخواب‌ها در بیمارستان‌ها کرده‌اند.

مقامات محلی با توجه به اینکه این شهر موج دوم شیوع ویروس را تجربه می‌کند تأیید کردند ۲۵۶ نفر از ۱۱ ژوئن به این ویروس آلوده شده‌اند.

با وجودی که مسئولین بهداشتی پکن، ادعا می‌کنند که هم اکنون همه بیماران تشخیص داده شده در بیمارستان دیتان پکن تحت درمان قرار می‌گیرند، اما اسناد فاش شده نشان می‌‌‏دهد که این شهر در حال آماده سازی برای هجوم بیماران جدید کووید ۱۹در چندین بیمارستان دیگر است.

زنگ شیائوفان، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های پکن، در کنفرانس مطبوعاتی ۲۳ ژوئن اعلام کرد که یک مرد ۴۷ ساله که در یک سامانه محبوب سفارش غذا، پیک تحویل غذا بوده است، در ۲۱ ژوئن بیمار تشخیص داده شد.

وی افزود این مرد روزانه حدود ۵۰ سفارش را در منطقه‌ای حدود ۴۰ مایل مربع در پکن به دست مشتریان می‌رساند.

در ۲۳ ژوئن، آزماش سه نفر از کارکنان کارخانه تولیدی تراشه‌های پپسی واقع در پکن، مثبت بود که در مجموع تعداد مبتلایان این کارخانه ۱۲ نفر اعلام شده است.

این شرکت هم اکنون کارخانه را تعطیل کرده و ۴۸۰ کارمند را نیز قرنطینه کرده است. معلوم نیست چه اتفاقی برای سایر کارمندان که تقریباً ۳۸۰ نفر هستند افتاده است.

در ۱۹ ژوئن، دولت اعلام کرد که یک پرستار که در بخش اورژانس بیمارستان بین المللی دانشگاه پکینگ کار میکند ، مبتلا به کووید۱۹  تشخیص داده شده است. از آن تاریخ، بیمارستان پذیرش بیماران جدید را متوقف کرد.

در سند دیگری که به دست اپک‌تایمز رسید، در ۱۹ ژوئن کمیته بهداشت و درمان ناحیه داکسینگ (یکی از ۱۶ ناحیه در شهر) اخطاری اضطراری را منتشر کرد، که در آن به کلیه بیمارستان‌های منطقه دستور داده شد تا گزارش دهند که آیا بیمارانی را پذیرش کرده‌اند که قبلاً در بیمارستان بین المللی دانشگاه پکینگ حضور داشته‌اند. در صورت مثبت بودن جواب بیمارستان‌ها موظف شدند آن بیماران را از سایرین جدا کند.

یک سند دیگر، که شامل یک سری خلاصه جلسات روزانه برگزار شده توسط مقامات دولتی پینگ‌گو است، نشان می داد که در تاریخ ۲۱ ژوئن، یک مقام از کمیسیون بهداشت و درمان منطقه، به کلیه بیمارستان‌های منطقه پینگ‌گو دستور داد تا بررسی کنند آیا کارمندان یا بیمارانشان در ۱۴ روز گذشته به بیمارستان بین‌المللی دانشگاه پکن مراجعه کرده بودند یا خیر.

یک سند جدید ، که در ۱۳ ژوئن توسط کمیسیون بهداشت و درمان شهرداری پکن صادر شده است، به همین ترتیب تأکید می‌کند که هر دولت منطقه باید تمام اطلاعات مربوط به ویروس را مخفی نگه دارد و نمی تواند قبل از تأیید کمیسیون بهداشت، اطلاعات را منتشر کند.

در خلاصه جلسه دیگری در تاریخ ۲۰ ژوئن، مدیر کمیسیون بهداشت و درمان ناحیه پینگ‌گو، به بیمارستان پینگگو دستور داد که واحدهای پیش ساخته را برای درمان بیماران کووید ۱۹ اختصاص دهند، و برای آزمایشگاه‌های تشخیص نیز دستوراتی جدید داده شده است.

همچنین دستوراتی برای راه‌اندازی واحدهای موقتی در بیمارستان‌ها، و نیز خرید فوری تجهیزات تشخیص (سیتی‌اسکن) داده شده است.

یکی از ساکنین یک مجتمع نظامی در منطقه هایدیان پکن با نام مستعار ژانگ بو ، روز ۲۳ ژوئن به اپک‌تایمز چینی گفت که سه تن از ساکنین به تازگی به کووید۱۹ مبتلا شده‌اند.

رسانه‌های دولتی چین اخیراً به نقل از مقامات محلی ادعا کردند که شیوع بیماری در پکن اکنون تحت کنترل است.

اما گوآ یان‌هونگ، مشاور حقوق پزشکی کمیسیون بهداشت ملی چین، در کنفرانس مطبوعاتی ۲۴ ژوئن اعلام کرد که ۲۰ تیم پزشکی از ۱۲ استان برای کمک به انجام آزمایش اسید نوکلئیک بر روی ساکنان به پکن سفر کرده‌اند.

وی نگفت چند نفر در هر تیم پزشکی حضور دارند. اما گفت که استان هوبی سه تیم پزشکی را به پکن اعزام کرده است که دو گروه اول از ۴۱۶ کادر پزشکی تشکیل شده‌اند.

وزارت حمل و نقل چین همچنین اعلام کرد که محدودیت‌هایی را برای افرادی که از پکن خارج می‌شوند، تعیین می‌کند.

روز ۲۳ ژوئن سخنگوی این وزارتخانه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که همه افرادی که مایل به ترک پکن هستند باید کد سلامت سبز در برنامه تلفن همراه خود و نتیجه ازمایش نوکلئیک اسید منفی در هفت روز گذشته داشته باشند. این قانون در مورد همه مسافران اعم از مسافر هواپیما، قطار یا وسیله نقلیه شخصی اعمال می‌شود.

وی همچنین اعلام کرد که برای کلیه خدمات تاکسی و کرایه اتومبیل، در پکن و شهرهای همجوار امکان خروج یا ورود به پکن ممنوع است و مردم فقط برای مسافرت در داخل شهر می‌توانند تاکسی بگیرند.

موج جدید شیوع کرونا در پکن

مطالب دیگر:

اسناد جدید به دست آمده درباره اداره ۶۱۰، نشان‌دهنده تشدید آزار و شکنجه فالون‌گونگ است

داستانی از چین باستان: جمع کردن تقوا بهتر از جمع کردن ثروت‌ است

تبلیغات ده‌هاساله حزب کمونیست چین نسل بعدی «جنگجویان گرگ» را تربیت می‌کند

شبح کمونیسم در حال حکمرانی بر جهان ما: فصل ۱۱: هتک حرمت هنر