Search
Asset 2

موفقیت سینمای ایران در شیکاگو و بوسان

موفقیت سینمای ایران در شیکاگو و بوسان

موفقیت سینمای ایران در شیکاگو و بوسان

فیلم سینمایی «سد معبر» از ایران موفق به کسب جایزه بهترین فیلم بخش رقابتی «جریان‌های نو» جشنواره فیلم بوسان کره جنوبی شد. سد معبر این جایزه را به طور مشترک با فیلم «پس از مرگم» از کره جنوبی دریافت کرد.

همچنین پنجاه و سومین دوره جشنواره فیلم شیکاگو، فیلم «بدون تاریخ بدون امضا» را به عنوان برنده جایزه بهترین فیلم انتخاب کرد و این اثر را شیاسته دریافت جایزه هوگوی طلا دانست.

به گزارش سینما خبر، سدمعبر داستان یک کارمند اداره سد معبر شهرداری را روایت می کند که در تلاش است وضعیت زندگی خود را بهبود ببخشد، اما در این راه با نرگس همسرش اختلافِ نظر دارد. حامدبهداد، باران کوثری از جمله بازیگرانی هستند که در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند.

 «آنسوی ابرها» جدیدترین ساخته مجیدی مجیدی، «بدون تاریخ بدون امضاء» به کارگردانی وحید جلیلوند، فیلم «لِرد» ساخته محمد رسول‌اُف، «جاده» ساخته آرش خیاطان و همچنین فیلم کوتاه «نگاه» از فرنوش صمدی دیگر فیلم‌های ایرانی حاضر در جشنواره فیلم بوسان بودند.

«بدون تاریخ، بدون امضا» نیز فیلمی به کارگردانی وحید جلیلوند،است که امیر آقایی، هدیه تهرانی و نوید محمدزاده بازیگران آن هستند.

 جشنواره فیلم شیکاگو که از ۱۲ اکتبر شروع شده تا ۲۶ اکتبر به کار خود ادامه می‌دهد و فیلم‌های متعددی را اکران می‌کند. منتخبی از فیلم‌های برنده جشنواره در بخش«بهترین‌های جشن» نیز به نمایش درمی‌آیند.

مطالب دیگر:

برداشت غیر قانونی اعضای بدن چیست؟

نگرانی‌‏های خودتان را با نوشتن رفع کنید

اژدهای بودایی در دل کوه‌های ایران

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی