Search
Asset 2

مقام سابق اطلاعاتی آمریکا: ترامپ «موقعیت خوبی» در جلسه ششم ژانویه دارد

تصویب «ما معتقدیم که تقلب قابل توجه در انتخابات در مناطق کلیدی کلان‌شهرها به‌طور قابل توجهی بر نتایج پنج ایالت کلیدی به نفع جوزف رابینت باید
(Chris Graythen/Getty Images; Andrew Caballero-Reynolds/AFP via Getty Images)

معاون سابق اداره اطلاعات ملی آمریکا، ریک گرنل، گفت که ترامپ در «موقعیت خوبی» برای چالش روز چهارشنبه در کنگره قرار دارد.

گرنل به نیوزمکس گفت «تمرکز فعلی دموکرات‌ها این است که تقلب کافی برای لغو انتخابات وجود ندارد، در حالی که همه ‌می‌دانند که این انتخابات پر از کلاهبرداری است.»

حدود دوازده سناتور به رهبری جاش هالی و تد کروز آرای انتخاباتی ایالت‌ها را به چالش می‌کشند. بیش از ۴۰ قانونگذار مجلس نیز قرار است در ششم ژانویه هنگام نشست جلسات مشترک کنگره به نتایج اعتراض کنند.

ریک گرنل که به رهبری چالش‌های حقوقی ترامپ در نوادا کمک کرد، گفت «هر بار سعی در ارائه این موضوع به دادگاه‌ها داشتیم، می‌دانید که واکنش آنها تا حد زیادی انزجارآمیز بوده است. روز چهارشنبه ما باید این موضوع را به سیاستمداران نشان دهیم.»

گرنل همچنین از کروز که خواستار «ممیزی اضطراری» نتایج انتخابات شد، ستایش کرد.

گرنل گفت «او سعی دارد تا تلاش قانونی خود را برای شفاف سازی این تقلب انجام دهد، بنابراین باید افرادی داشته باشیم که مایل به گوش دادن باشند.»

روز یکشنبه، کروز در گفتگو با فاکس بیزینس در مورد چالش بالقوه توضیحاتی ارائه داد.

«من فکر می‌کنم ما در کنگره موظف به انجام کاری در این زمینه هستیم. ما موظفیم از یکپارچگی سیستم دموکراتیک محافظت کنیم.» این سناتور جمهوری خواه یادآور شد که بسیاری از آمریکایی‌ها اعتقاد ندارند که نتایج انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر معتبر است. ترامپ و تیم او از دادگاه‌ها و مجالس قانونگذاری ایالتی لغو نتایج انتخاباتی ایالت‌های مورد مناقشه را درخواست کرده‌اند.

وی روز یکشنبه گفت «ما نسبت به رای دهندگان تعهدی داریم، سناتورها در برابر قانون اساسی تعهد دارند که از قانونی بودن این انتخابات اطمینان حاصل کنند.»

یک سناتور و یک نماینده برای به چالش کشیدن آرا ی انتخاباتی ایالت‌ها لازم است. سپس، قبل از رای گیری در مورد حفظ یا لغو رأی انتخاباتی ایالت‌ها، یک بحث دو ساعته در مورد هر ایالت برگزار خواهد شد، اگرچه برخی از کارشناسان حقوقی گمان می‌کنند که مایک پنس، معاون رئیس جمهور، که رئیس سنا در جلسات مشترک است، می تواند نتایج را رد کند.

نماینده جمهوری خواه بروکس، در ماه نوامبر به اپک تایمز گفت در مجلس تلاش می‌کند آرای الکترال ایالت‌ها را به چالش بکشد.

چندین سناتور جمهوری خواه، از جمله میت رامنی، پت تومی و لیزا مورکوفسکی، گفته اند که آنها به این چالش نخواهند پیوست.

مطالب دیگر:

وی‌چت و تیک‌تاک به حزب کمونیست چین در کنترل افکار مردم در خارج از چین کمک می‌کنند

بیش از ۴۰۰ افسر سابق اطلاعاتی به بررسی موارد مشکوک انتخاباتی می‌پردازند

گروهی شش نفره، صدها سناتور ایالتی را در مورد بی‌نظمی‌های انتخابات توجیه کردند

مارک میدوز: بیش از ۱۰۰ تن از اعضای مجلس نمایندگان قصد دارند با آرای کالج الکترال مخالفت کنند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی