Search
Asset 2

مومیایی کروکودیل‌‌‌‌‏های مصر دوباره آزمایش شدند؛ نتیجه تحقیق داشنمندان را شگفت‌‏زده کرد

Aki-1186-640x359

دانشمندان و اعضای موزه ملی آثار باستانی در هلند، با تحقیقی مجدد بر روی مومیایی کروکودیل‌‌‌‌‏هایی که پیشتر در مصر کشف شده بود، به نتایج شگفت انگیزی دست یافتند.

این مومیایی‌‌‌‌‏ها اولین بار در سال ۱۹۹۶ با سی‌‌‌‌‏تی‌‌‌‌‏اسکن آزمایش شدند و نتایج نشان داد که داخل هر مومیایی دو کروکودیل بود.

چندی پیش یکی از مومیایی‌‌‌‌‏های سه متری کروکودیل با سی‌‌‌‌‏تی اسکن سه بعدی جدیدی مورد آزمایش قرار گرفت و نتایج نشان داد که علاوه بر دو کروکودیل، ۴۷ بچه کروکودیل هم داخل مومیایی پیچیده شده‌‌‌‌‏اند.

این کشف تازه به دانشمندان دید تازه‌‌‌‌‏ای از روش‌‌‌‌‏های مومیایی کردن کروکودیل‌‌‌‌‏ها داده است. همچنین یک سنگ طلسم هم داخل پارچه کتانی مومیایی یافت شد.

این موزه در گزارشی نوشت: «انتظار نداشتیم با سی‌‌‌‌‏تی اسکن سه بعدی به کشف جدیدی دست پیدا کنیم. خیلی عجیب بود که تعداد زیادی بچه کروکودیل را داخل مومیایی دیدیم.»

مصر شناسان این موزه اعلام کردند که مومیایی کردن این کروکودیل‌‌‌‌‏ها با هم، به منظور ادای احترام به «سوبک»، خدای رودخانه نیل بوده است. مصریان باستان از کروکودیل‌‌‌‌‏ها در استخر و معابد نگهداری کرده و آنها را به احترام سوبک، با جواهرات آذین می‌‌‌‌‏کردند.

در اساطیر مصر، خدای رودخانه نیل، سری با شکل کروکودیل داشت. مصریان با مومیایی کردن کروکودیل‌‌‌‌‏ها از وی خواستار حفاظت از خود می‌‌‌‌‏شدند.

مطالب دیگر:

سگ در کنار نرده‌‏ها شروع به ناله می‌‏کند؛ صدایی که پس از آن شنیده می‌‏شود صاحبش را شوکه می‌‏کند

آیا می‌‌‏دانید معنی X در این پیامک چیست؟

چگونه راهب دیوانه، مقام فاسد و زنش را با جارو از معبد بیرون انداخت

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی