Asset 2

بیانیه کامل رئیس جمهور سابق، دونالد ترامپ، درباره میچ مک کانل

میچ مک کانل یک مزدور سیاسی لجباز، کج خلق، و عبوس است و اگر سناتورهای جمهوری خواه در کنار او بمانند، دیگر پیروز نخواهند شد دونالد ترامپ
(Saul Loeb/AFP via Getty Images)

رئیس جمهور سابق، دونالد ترامپ، روز سه شنبه بیانیه‌ای درباره میچ مک کانل صادر کرد.

بیانیه کامل را در ادامه بخوانید:

بیانیه دونالد ترامپ، چهل و پنجمین رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا

حزب جمهوری‌خواه با وجود “رهبران” سیاسی همچون سناتور میچ مک کانل در راس آن، دیگر هرگز نمی‌تواند قابل احترام و قدرتمند باشد. فعالیت معمول مک کانل در زمینه تجارت، سیاست‌های شرایط کنونی، و همچنین نداشتن بینش سیاسی، خرد، مهارت و شخصیت او، به سرعت وی را از رهبری برای اکثریت به رهبری برای اقلیت هدایت کرده و این شرایط روز به روز بدتر خواهد شد. دموکرات‌ها و چاک شومر، مک کانل را بازیچه خود قرار داده‌اند – هیچ وقت تا این حد شرایط بر وفق مرادشان نبوده است- و می‌خواهند شرایط را به همین شکل حفظ کنند! ما می‌دانیم که الگوی راهبردی ما یعنی «اول آمریکا» پیروز است، نه دستور کار «اول داخل کمربند» مک کانل، یا دستور کار «آمریکا در آخر» بایدن.

من در سال ۲۰۲۰، بیشترین رای را نسبت به تمام رئیس جمهورهای تاریخ، یعنی تقریبا ۷۵،۰۰۰،۰۰۰ کسب کردم. هر جمهوری خواه فعلی مجلس برای اولین بار در طی دهه‌های گذشته برنده شد و ما رای ۱۵ کرسی را به نفع خود تغییر دادیم، که تقریباً به ضرر موقعیت شغلی نانسی پلوسی بود. جمهوری خواهان در حداقل ۵۹ مورد از ۹۸ اتاق قانون گذاری حزبی، رای اکثریت را به دست آوردند اما دموکرات‌ها نتوانستند حتی یک اتاق قانون گذاری را از قرمز به آبی تغییر دهند. و در “سنای میچ”، طی دو دوره انتخابات گذشته، من به تنهایی حداقل ۱۲ کرسی سنا را حفظ کردم که بیش از ۸ کرسی فقط در دوره ۲۰۲۰ بود؛ اما بعداً فاجعه جورجیا رخ داد که در آن باید هر دو کرسی سنای آمریکا را به دست می آوردیم، اما مک کانل پیشنهاد برای افزایش چک حمایتی از ۶۰۰ دلار به ۲۰۰۰ دلار را رد کرد. نتیجه این امر تبلیغ گسترده دموکرات‌ها و برگ برنده‌ای بزرگ برای آن‌ها شد.

مک کانل با این کار، خود را به یکی از منفورترین سیاستمداران ایالات متحده در میان این تبلیغات تبدیل کرد. بسیاری از جمهوری خواهان در جورجیا به دلیل نارضایتی از فرماندار نالایق و ناکارآمد خود، برایان کمپ، وزیر دولت ایالت جورجیا، برد رفنسپرگر، و حزب جمهوری خواه، به دلیل انجام ندادن وظیفه خود در مورد تمامیت انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰، به دموکرات‌ها رأی دادند یا اصلا رأی ندادند.

این یک فاجعه کامل انتخاباتی در جورجیا و سایر ایالت‌های تعیین کننده بود. مک کانل هیچ کاری نکرد و در آینده هم هرگز اقدامی در جهت برگزاری انتخاباتی عادلانه و منصفانه انجام نخواهد داد. او شاستگی لازم را نداشته، ندارد، و هرگز نخواهد داشت.

تنها تأسف من این است که مک کانل قبل از بزرگان کنتاکی در انتخابات سال ۲۰۲۰ خواستار حمایت و پشتیبانی جدی من شد و من این کار را کردم. او از یک امتیاز به ۲۰ امتیاز رسید و پیروز شد. چقدر زود فراموش می‌کند. مک کانل بدون تأیید من ضرر می‌کرد و بد شکست می‌خورد. اکنون، محبوبیت وی کمتر از هر زمان دیگری است، او حزب جمهوری‌خواه سنا را به نابودی می‌کشاند و با این کار به شدت به کشورمان آسیب می‌زند.

به علاوه، مک کانل دارایی‌ و سهام قابل توجه خانوادگی در چین دارد و به همین دلیل، در زمینه‌ی امور مربوط به چین، هیچ اعتبار و اعتمادی به وی وجود ندارد. او برای مقابله با این تهدید اقتصادی و نظامی عظیم هیچ کاری نمی‌کند.

میچ یک مزدور سیاسی لجباز، کج خلق، و عبوس است و اگر سناتورهای جمهوری خواه در کنار او بمانند، دیگر پیروز نخواهند شد. او هرگز به وظایف خود در جهت منافع کشورمان عمل نخواهد کرد. من هر جا لازم باشد، از رقبای اصلی خود که حامی «با عظمت ساختن دوباره آمریکا» و همچنین حامی سیاست ما یعنی «اول آمریکا» هستند، حمایت می‌کنم. ما رهبری با استعداد، قوی، متفکر و دلسوز می‌خواهیم.

ما پیش از همه‌گیری کرونا، بیشترین پیشرفت اقتصادی و بالاترین میزان اشتغال‌زایی را در تاریخ کشور خود داشتیم و همینطور، بهبود شرایط اقتصادی ما پس از کووید، در بهترین وضعیت در سطح جهان بود. ما مالیات را کاهش دادیم، ارتش خود را بازسازی کردیم، از کهنه سربازان حمایت کردیم، از نظر انرژی مستقل شدیم، دیوارها را ساختیم و جلوی ورود غیرقانونی گسترده به کشورمان را گرفتیم و اقدامات متعدد دیگر انجام دادیم. و اکنون، با سیل ورود غیرقانونی مواجه خواهیم شد، خطوط لوله انتقال متوقف می‌شوند، مالیات‌ها افزایش می‌یابند و دیگر از نظر انرژی مستقل نخواهیم بود.

این لحظه بزرگی برای کشور ماست و نمی‌توانیم اجازه دهیم «رهبران درجه سه» آینده را به ما تحمیل کنند!

مطالب دیگر:

ترامپ: حزب جمهوری خواه با وجود سناتور مک‌کانل موفق نخواهد بود

پیامدهای منفی لغو پروژه کی‌استون برای شرکت‌های برق روستایی

ترامپ حامیان خود را در جشن روز رئیس جمهور غافلگیر کرد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی