logo_eet

می‌‌‏خواهم با انتشار عکس‌‌‏های فرزندم ثابت کنم که سقط جنین، قتل است

سقط جنین
©Facebook | Felicia Cash
سقط جنین
©Facebook | Felicia Cash

 

عکس‌‌‏های جنینی که در هفته چهاردهم بارداری به‌‌‏طور ناخواسته سقط شد، احساسات هر بیننده‌‌‏ای را جریحه‌‌‏دار می‌‌‏کند. مادر غمگین، با به اشتراک گذاشتن عکس‌‌‏های فرزند سقط شده‌‌‏اش در فیس‌‌‏بوک می گوید که قصد دارد به همه مادران این پیام را بدهد که سقط جنین قتل است!

«فیلیسیا کَش» می‌‌‏خواهد توجه عموم را به این مسئله‌‌‏ مهم جلب کند که برای هر زن بارداری که کودکی را در رحم خود حمل می‌‌‏کند، صرف نظر از این‌‌‏که جنین چقدر کوچک باشد، هنوز هم یک زندگی گرانبها است، زندگی‌‌‏ای که باید گرامی داشته شود.

خانم کش و همسرش ۱۳ سال با ناباروری مبارزه کردند تا این‌‌‏که صاحب سه فرزند دختر شدند. کش چند سال پس‌‌‏از آن، دو پسر به‌‌‏دنیا آورد. بهار امسال هم او بار دیگر دوقلو باردار شد، اما در اوایل دوران بارداری با مشکلاتی مواجه شد.

سقط جنین
©Facebook | Felicia Cash

او به خبرگزاری اکشن گفت: «با شروع هفته ششم، عوارض حاملگی متعددی به سراغم آمد. دچار خونریزی شدم و از ترس سقط جنین به بیمارستان رفتم. آنها سونوگرافی انجام دادند و به ما گفتند که یکی از دو کودک را از دست داده‌‌‏ایم، اما کودک دوم سالم و قوی است.»

خانم کش ادامه داد: «متاسفانه پزشکان اشتباه کردند. صبح روز دوشنبه، خونریزی شدید و بعداز آن درد داشتم. خیلی ناگهانی اتفاق افتاد. به همسرم گفتم که از محل کارش به خانه بیاید. ۲۰ دقیقه بایستی رانندگی می‌‌‏کرد تا برسد. اما پیش‌‌‏از آن که او به خانه برسد، کیسه آبم پاره شد و ظرف ده دقیقه پسر کوچولویم در دستانم افتاد.»

«جاپت پییِس» کوچک در حالی که عمر جنینی‌‌‏اش تنها ۱۴ هفته و ۶ روز بود، سقط شد.

چگونه افکار خودکشی‌‌‌‏ و افسردگی‌‌‌‏ام به امیدواری و شادی تبدیل شد

چطور می توانیم آدم خوش بینی شویم؟

سقط جنین
©Facebook | Felicia Cash

کش عکس‌‌‏های نوزاد مرده را در فیس بوک به اشتراک گذاشت تا به همه نشان دهد که جنین حتی در سه و نیم ماهگی هم فقط «تجمعی از سلول‌‌‏ها»، «یک توده بافت» و یا «قطعه گوشت بی‌‌‏شکل» نیست.

خانم کش زیر پست فیس‌‌‏بوکش نوشت: «عمر جاپت پییِس زیبای ما، ۲۴ ژوئیه، در هفته چهاردهم و روز ششم دوران جنینی‌‌‏اش، پایان یافت. او کاملا زیبا و حیرت‌‌‏آور شکل گرفته بود. انگشتان کوچک و شگفت‌‌‏انگیز دست و پایش از کار افتاده بود.»

او افزوده: «حتی ناخن‌‌‏هایش شکل گرفته و قابل مشاهده‌‌‏اند. رگ‎‌‌‏های کوچکش که خون را به بدن ارزشمند انسان می‌‌‏رسانند، از پشت پوست ظریفش دیده می‌‌‏شوند، حتی عضلات فرم گرفته شگفت‌‌‏انگیزش قابل مشاهده است.»

سقط جنین
©Facebook | Felicia Cash

کش صادقانه امیدوار است که پستش بتواند به زنان بارداری که در فکر سقط جنین هستند کمک کند تا در مورد این کار تجدید نظر کنند و درک کنند که سقط جنین در واقع کشتن فرزندشان است.

کش گفت: «درخواست می‌‌‏کنم، اگر در فکر سقط جنین هستید، لطفا زمانی را برای دریافتن حقیقت و بازنگری در تصمیمتان اختصاص دهید. به هیچ وجه قصد شرمنده کردن، تحقیر کردن و یا محکوم کردن کسی را ندارم. این فقط تقاضای زنی است که فرزند خود را از دست داده است و خواهش می‌‌‏کند گزینه‌‌‏های دیگری را درنظر بگیرید.»

خانم کش به خبرگزاری اکشن گفت: «می‌‌‏دانم بسیاری از زنان احساس می‌‌‏کنند که انتخاب دیگری ندارند، اما پس‌‌‏از سقط جنین، از تصمیمی که گرفته‌‌‏اند پشیمان می‌‌‏شوند.»

او افزود: «اگرچه از این اتفاق غمگین و ناراحت هستم، اما درعین حال خدا را شکرگذارم که توانسته‌‌‏ام داستان زندگی ارزشمند جاپت را برای همه به اشتراک بگذارم.»

سیاست تک‌‌‏فرزندی چین و سقط اجباری مادر باردار

سقط جنین
©Facebook | Felicia Cash

 

 

گیاه‌‌‌‌‏خوار هستید؟ منابع آهن مناسب برای رژیم غذایی‌‌‌‌‏تان را می‌‌‌‌‏شناسید؟

چگونگی رهایی از افکار پریشان و در لحظه حال بودن

اخبار مرتبط