Search
Asset 2

زلنسکی خواستار کمک «نامحدود» ناتو شد

نامحدود ما از این اتحاد می‌خواهیم که اعلام کند که به طور کامل به اوکراین کمک خواهد کرد تا در این جنگ پیروز شود، خاک ما را از اشغالگران پا
(Behrouz Mehri - Pool/Getty Images)

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین، در آستانه نشست ناتو، از این ائتلاف خواست تا حمایت «موثر و نامحدود» از اوکراین، از جمله هرگونه تسلیحاتی که این کشور برای جلوگیری از تهاجم روسیه به آن نیاز دارد، ارائه کند.

او اواخر چهارشنبه در جریان سخنرانی ویدئویی شبانه خود خطاب به ملت گفت: «ما از این اتحاد می‌خواهیم که اعلام کند که به طور کامل به اوکراین کمک خواهد کرد تا در این جنگ پیروز شود، خاک ما را از اشغالگران پاک کند و صلح را در اوکراین بازگرداند.»

دفتر رئیس جمهور اعلام کرد که زلنسکی از طریق ویدئو با نشست ناتو صحبت خواهد کرد.

او از کشورهای غربی خواست تا در مواجهه با آنچه که او می‌گوید تلاش‌های روسیه برای «لابی کردن منافع خود» با «برخی از شرکا» است تا آنها را به سمت خود بکشاند، متحد بمانند.

او در یک سخنرانی احساسی گفت: «ما خواهیم دید که چه کسی دوست است، چه کسی شریک است و چه کسی ما را فروخته و به ما خیانت کرده است. ما نباید با هم اجازه دهیم روسیه کسی در ناتو، اتحادیه اروپا یا G-7 را متقاعد کند، آنها را متقاعد کند و به سمت جنگ بکشاند.»

در عین حال بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس، از متحدان غربی خواست تا کمک‌های نظامی به اوکراین را افزایش دهند، و گفت که بریتانیا هزاران موشک دیگر را به دولت اوکراین خواهد فرستاد.

جانسون روز پنجشنبه برای گفتگو با ناتو و رهبران گروه هفت به بروکسل سفر می‌کند. انتظار می‌رود که او جزئیات بیشتری از کمک‌های جدید بریتانیا از جمله اهدای ۶۰۰۰ موشک دیگر شامل تسلیحات ضد تانک و انفجاری قوی را در این سفر ارائه کند.

بریتانیا تاکنون بیش از ۴۰۰۰ سلاح ضد تانک به اوکراین ارسال کرده است.

مطالب دیگر:

پمپئو: تایوان برای مقاومت در برابر رژیم چین به حمایت قوی نیاز دارد

چین در ماه فوریه دو برابر بیشتر از روسیه گاز طبیعی مایع خریداری کرد

زلنسکی: در حالی که غرب برای تحریم‌های بیشتر برنامه‌ریزی می‌کند، مذاکرات روسیه و اوکراین روبه جلو پیش می‌رود

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی