Asset 2

پمپئو: شاید در سال ۲۰۲۴ نامزد شوم، همیشه آماده مبارزه‌ هستم

نامزدی پمپئو: شاید در سال ۲۰۲۴ نامزد شوم، همیشه آماده مبارزه‌ هستم من عمیقا به آمریکا اهمیت می‌دهم. من و شما مدتهاست که بخشی از جنبش محافظه
مایک پمپئو وزیر امور خارجه سابق آمریکا (Joe Raedle/Getty Images)

مایک پمپئو وزیر خارجه سابق آمریکا نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ را در صورت عدم تصمیم دونالد ترامپ برای نامزدی، محتمل دانست و گفت «من همیشه برای یک مبارزه خوب آماده هستم.»

وی روز چهارشنبه در گفتگو با فاکس نیوز افزود «من عمیقا به آمریکا اهمیت می‌دهم. من و شما مدتهاست که بخشی از جنبش محافظه کارانه هستیم و من قصد دارم این کار را ادامه دهم.»

پمپئو، ۵۷ ساله، به عنوان مدیر سیا و وزیر امور خارجه در دولت ترامپ فعالیت می‌کرد. پیش از آن نماینده کنگره در منطقه کانزاس بود. پمپئو همچنین به عنوان یک افسر در ارتش ایالات متحده خدمت کرده است.

کاندیداهای احتمالی جمهوری خواه ۲۰۲۴ عمدتاً منتظرند ببینند که ترامپ پس از پیروزی در سال ۲۰۱۶ و ازدست دادن سال ۲۰۲۰ برای سومین بار نامزد خواهد شد یا خیر.

ترامپ ۷۴ ساله آخر هفته در کنفرانس اقدام سیاسی محافظه کاران در فلوریدا گفت که در حال بررسی این است که آیا نامزد ریاست جمهوری خواهد شد یا خیر.

او گفت: «دموکرات‌ها باید در میان‌مدت ضعیف شوند و در نهایت قاطعانه کاخ سفید را چهار سال دیگر از دست بدهند… من ممکن است تصمیم بگیرم که آنها را برای سومین بار شکست دهم.»

ترامپ همچنین ایجاد حزب سوم را رد کرد و به هواداران گفت «می‌خواهم به مبارزه درست در کنار شما ادامه دهم.»

در همین حال، پمپئو، طرفدار سرسخت ترامپ، روز چهارشنبه گفت که او نگران نگرشی است رهبران جهان نسبت به رئیس‌جمهور فعلی آمریکا دارند و افزود که هر حرکت او توسط دنیا دیده و قضاوت می‌شود.

پمپئو افزود «وقتی ایالات متحده ضعفی از خود نشان می‌دهد، خطر واقعی برای سربازان، ملوانان، هواپیماها و تفنگداران دریایی ما در سراسر جهان ایجاد می‌کند. ضعف، جنگ را به وجود می آورد و قدرت تعیین می‌کند که یک دشمن از پیش‌روی خودداری کند، و تعیین می‌کند که متحدان ما، در شرایط سخت کنار ما هستند یا خیر.»

مطالب دیگر:

کارشناس سیاست خارجی: رویکرد دولت بایدن به چین از همان نوع لفاظی‌های توخالی قدیمی است

 فرماندار نیویورک: قصد استعفا ندارم

مشاور سابق امنیت ملی: چین پس از سرکوب هنگ‌کنگ و شین جیانگ، حالا تایوان را «جایزه بزرگ بعدی» خود می‌داند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی