CCP-Virus-coronavirus-700x420-1-590x354

نام درست ویروس کشنده‌‌ای که در تمام دنیا پخش شده، چیست؟

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۱/۰۳

نویسنده: اپک تایمز

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۱/۰۳

نویسنده: اپک تایمز

اشتراک‌گذاری مطلب:

پسری چینی در ایستگاه راه‌آهن، مادر خود را در آغوش گرفته است. ۲۱ ژانویه ۲۰۱۹. (Kevin Frayer/Getty Images)

 

برای ویروسی که اکنون تقریباً تمام دنیا را درگیر خود کرده است، نام‌های مختلفی گذاشته‌اند. حزب کمونیست چین آن را « ویروس جدید » می‌نامد. برخی دیگر آن را « ویروس ووهان »، یعنی شهر محل تولدش نام نهاده‌اند.

اما اِپُک تایمز، روی آن نام دقیق‌تری گذاشته است: « ویروس حزب کمونیست چین »، و از سایرین می‌خواهد آن را به این نام بخوانند.

دلیل این نامگذاری آن است که حزب کمونیست چین، گستاخانه و بدون هیچ اعتنایی به حیات بشر، جان تعداد بی‌شماری انسان‌ در سراسر دنیا را توسط یک بیماری همه‌گیر به خطر انداخته است و هم‌زمان از این طریق به اقتصاد جوامع درگیر این بیماری نیز آسیب جدی وارد کرده است.

از این گذشته، مقامات حزب کمونیست چین، در اوایل ماه دسامبر از شیوع ویروس در ووهان مطلع بودند، اما به مدت ۶ هفته، این اطلاعات را مخفی نگه داشتند و حتی کسانی را که سعی داشتند در مورد شیوع این ویروس هشدار دهند، دستگیر کردند و آنها را به انتشار شایعات متهم کردند و از سانسور شدید رژیم استفاده کردند تا از پوشش خبری رسانه‌ها جلوگیری کنند و هرگونه اشاره به آن را از رسانه‌های اجتماعی حذف کنند.

ویروس، در سکوت و به سرعت در سراسر چین گسترش پیدا می‌کرد و به این شکل بسیاری از افرادی که امکان حفظ جان خود را داشتند، قربانی شدند. تعداد قربانیان به مراتب بیش از آن چیزی بود که حزب کمونیست اعلام کرد.

در اواخر ژانویه، گزارش‌هایی وجود داشت مبنی بر اینکه در ووهان کوره‌های سوزاندن اجساد قربانیان به طور ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته در حال کار است. ( بیشتر بخوانید :  کوره‌های سوزاندن اجساد، از آلمان نازی تا چین کمونیست )

پرسنل یک بیمارستان در شهر رم ایتالیا، در حال انتقال یک بیمار تحت مراقبت‌های ویژه، – ۱۶ مارس ۲۰۲۰ (Andreas Solaro/AFP via Getty Images)

در همین حال، اقدامات انجام شده برای قرنطینه و شیوه درمان بیماران در ووهان کاملاً غیرانسانی بود. درب خروجی آپارتمان‌ها را جوش‌کاری می‌کردند و بیمارستان موقتی ایجاد شده برای بیماران کرونا، بیشتر به یک زندان شباهت داشت. بیماران بدون هیچگونه معالجه پزشکی و غذایی اندک در آنجا محبوس می‌شدند و متاسفانه تا زمان مرگ در آن جا گرفتار بودند. (بیشتر بخوانید : شباهت بیمارستان ویژه ویروس کرونا در چین با زندان )

حزب کمونیست چین، در روند دروغگویی در خصوص خطر ویروسی که چین را تهدید می‌کند، طبق رویه معمول خود عمل می‌کند و باز هم می‌گوید که حزب « بزرگ، باشکوه و برحق » است. همانطور که سال ۲۰۰۳ در خصوص ویروس سارس عمل کرد و اولین واکنشی که داشت «انکار» بود.

اما در خصوص این ویروس، انکار قابل قبول نیست. جهان باید مبدأ آن را بشناسد، ولی حزب کمونیست چین از همکاری خودداری می‌کند و به کارشناسان خارج از چین اجازه ورود به ووهان را نمی‌دهند.

نگرانی قابل توجهی درباره فعالیت‌های موسسه ویروس‌شناسی ووهان، که تنها آزمایشگاه P4 (درجه ۴) در چین است، وجود دارد. در این آزمایشگاه روی پاتوژن‌ها که عوامل بیماری‌زای کشنده و قابل انتقال هستند کار می‌شود، و سوالاتی جدی در خصوص این احتمال که منشأ ویروس حزب کمونیست چین، این آزمایشگاه باشد، مطرح شده است.

با این وجود، از آنجا که سوالات در مورد منشا ویروس هنوز بی‌پاسخ مانده است، حزب کمونیست چین، با گستاخی و فرصت‌طلبی، در خصوص منشأ ویروس شروع به متهم کردن ایالات متحده کرده است. اتهامی که دنیا به آن به دیده حیرت و البته تمسخر می‌نگرد. مواجهه رئیس جمهور آمریکا در مقابل چنین اتهامی، این بود که این ویروس را « ویروس چینی » بنامد.

هدف حزب کمونیست چین از متهم کردن آمریکا، سلب مسئولیت از خود در برابر مردم چین است. این در حالی است که حزب کمونیست، در شروع انتشار ویروس، با پنهان کردن این بیماری مردم چین را قربانی کرد، و حالا یک بار دیگر از طریق تلاش برای انداختن مسئولیت بر گردن دیگران، در حال قربانی کردن مردم چین است.

و این نشان می‌دهد که چرا باید این ویروس را « ویروس حزب کمونیست چین » نام نهاد. چرا که به این شکل قربانیان را از قربانی‌کننده می توان متمایز کرد. مردم ووهان و مردم چین، قربانی بی‌کفایتی و گستاخی حزب کمونیست چین هستند. این گستاخی و بی‌کفایتی در جریان این بیماری ویروسی نمایان شده است.

نام « ویروس حزب کمونیست چین »، همچنین یک هشدار است برای آن کشورها و افراد نزدیک به حزب کمونیست چین نظیر ایتالیا و ایران، که به خاطر این نزدیکی، بیشترین آسیب و عوارض را از این ویروس متحمل شده‌اند، در حالی که مناطقی مانند تایوان و هنگ کنگ، با وجود نزدیکی فیزیکی به چین، به دلیل تضادی که با حزب کمونیست دارند، از ویروس آسیب خیلی کمتری دیده‌اند.

(بیشتر بخوانید :  در هر منطقه‌‌‌‌‏ای که روابطش با چین کمونیست مستحکم‌تر است، شیوع کرونا ویروس بیشتر است )

سرانجام، ویروس حزب کمونیست چین، به مردم دنیا یادآوری می‌‌‌‏کند که منشأ این ویروس خود شیطان است. این ویروس کمونیستی است و اِپُک تایمز، با نامگذاری این ویروس تحت عنوان « ویروس حزب کمونیست چین »، درمان آن را نیز به مردم دنیا یادآوری می‌کند: پایان دادن به حزب کمونیست چین!

مطالب دیگر:

« همه‌اش جعلی است »- عصبانیت ساکنان ووهان از پنهان کردن موارد آلوده به ویروس کرونا از سوی چین

در هر منطقه‌‏ای که روابطش با چین کمونیست مستحکم‌تر است، شیوع کرونا ویروس بیشتر است

آیا درمانی طلایی و « نتیجه‌بخش » برای یک اپیدمی وجود دارد؟

تأمل و امید در میان اپیدمی ویروس کرونا