Asset 2

روسیه در جریان اعتراضات گسترده در حمایت از ناوالنی ۳۳۰۰ نفر را دستگیر کرد

ناوالنی مسکو - ده‌ها هزار نفر روز یکشنبه در سراسر روسیه پهناور به خیابان‌ها آمدند و با سر دادن شعارهایی علیه ولادیمیر پوتین، خواستار آزادی
(Photo by OLGA MALTSEVA/AFP via Getty Images)

مسکو – ده‌ها هزار نفر روز یکشنبه در سراسر روسیه پهناور به خیابان‌ها آمدند و با سر دادن شعارهایی علیه ولادیمیر پوتین، خواستار آزادی الکسی ناوالنی رهبر مخالف زندانی شدند و اعتراضات سراسری کرملین را ادامه دادند. به گفته یک گروه نظارتی، بیش از ۳۳۰۰ نفر توسط پلیس بازداشت شدند و تعدادی نیز مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

مقامات روسی پس از تجمع ده‌ها هزار نفر در سراسر کشور در آخر هفته گذشته در بزرگترین، گسترده‌ترین نمایش نارضایتی که روسیه طی سالها دیده است، تلاش گسترده‌ای برای جلوگیری از موج تظاهرات کردند. با وجود تهدید به مجازات زندان، هشدارها به گروه‌های رسانه های اجتماعی و محاصره شدید پلیس، این اعتراضات روز یکشنبه بار دیگر بسیاری از شهرها را در برگرفت.

در حالی که معترضین سعی می کنند به او کمک کنند ، یک پلیس بازداشت می شود

در طی اعتراض به زندانی شدن رهبر مخالف الکسی ناوالنی در سن پترزبورگ، در ۳۱ ژانویه ۲۰۲۱، یک پلیس مردی را بازداشت کرد در حالی که معترضان سعی در کمک به او داشتند.

ناوالنی ۴۴ ساله، محقق مبارزه با فساد اداری که مشهورترین منتقد پوتین است، در ۱۷ ژانویه هنگام بازگشت از آلمان دستگیر شد، جایی که وی ۵ ماه را برای بهبودی از مسمومیت عامل عصبی که مقصر آن کرملین بود، گذراند. مقامات روسی این اتهامات را رد کرده‌اند.

ایالات متحده از روسیه خواست که ناوالنی را آزاد کند و از سرکوب اعتراضات انتقاد کرد.

 آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده در توییتر گفت: «ایالات متحده استفاده مداوم از تاکتیک‌های خشن علیه معترضان صلح طلب و روزنامه نگاران توسط مقامات روسی را برای دومین هفته متوالی محکوم می‌کند.»

مطالب دیگر:

آغاز کمونیست و کمپین ضد راستگرایی در آمریکا (بخش دوم)

فلوریدا در حال بررسی قانونی بودن اقامت ترامپ در عمارت مارالاگو است

آغاز کمونیست و کمپین ضد راستگرایی در آمریکا (بخش اول)

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی