logo_eet

کشف مواد عجیب مستطیلی‌ و هرمی شکل در واکسن‌های mRNA تضعیف شده

تصویر SEM (میکروسکوپ الکترونی روبشی) از ویال‌های واکسن. (از دکتر دانیل ناگاسه)
تصویر SEM (میکروسکوپ الکترونی روبشی) از ویال‌های واکسن. (از دکتر دانیل ناگاسه)

دکتر دنیل ناگاس  یک میکروسکوپ الکترونی روبشی را جهت تجزیه و تحلیل واکسن‌های mRNA فایزر و مدرنا که برای هفته‌ها یا ماه‌ها در معرض دمای اتاق قرار گرفته‌ بودند، به کار برد و مواد عجیبی در آن‌ها یافت که به گفته چندین پزشک که با اپک تایمز مصاحبه داشتند، حتی پس از تجزیه‌ ویال‌ها نباید چنین موادی در آن‌ها یافت شود.

دکتر ناگاس از کریستال‌ها، کره‌ها، الیاف و از همه جالب‌تر «مستطیل‌ها و هرم‌های وارونه» عکس گرفت.

یکی از این تصاویر «ساختار کریستالی شش ضلعی را نشان می‌دهد که در بالای آن یک ساختار مستطیل شکل ۴ ضلعی با نقاط منظم به شکل شبکه وجود دارد.

ناگاس در مصاحبه با اپک تایمز گفت: «ساختارهای ۴ وجهی بالای سازه‌های ۶ وجهی به طور طبیعی دیده نمی‌شوند، نشان‌های شبکه‌ای هم همینطور.»

یک زیست شناس/ویروس شناس مولکولی که یافته‌های ناگاس را مورد بررسی قرار داده بود، به شرط ناشناس ماندن در گفتگو با اپک تایمز بیان کرد که نتایج میکروسکوپ الکترونی روبشی «محتوای غیرمنتظره‌ای را آشکار ساخته است.»

این دانشمند همچنین اظهار داشت: «قابل توجه ترین چیز، شکل مستطیلی متمایز است که عمدتاً از کربن و اکسیژن تشکیل شده است.»

تصویر SEM (میکروسکوپ الکترونی روبشی) از ویال فایزر، گروه مارس. (با مساعدت دکتر ناگاس)

«این شکل با خصوصیات مورفولوژیکی شناخته شده اجزای واکسن و ماده بیولوژیکی ناسازگار است. تحقیقات بیشتر در مورد ترکیب واکسن و تأیید مستقل در شرایط کنترل شده الزامی است.»

عدم مشاهده نیتروژن و فسفر در گروه اول

نگرانی اصلی ناگاس این است که این مواد تنها از کربن و اکسیژن تشکیل شده‌اند. او معتقد است که در مواد بیولوژیکی مانند RNA نشانه‌هایی از نیتروژن و فسفر وجود دارد، اما اولین گروه (مربوط به ماه مارس) اسکن میکروسکوپی ویال‌های فایزر و مدرنا، هیچ نشانی از این عناصر در دستگاه مشاهده نشد. در گروه آگوست فسفر شناسایی شد، «که به معنای وجود DNA یا RNA در نمونه است.»

میکروسکوپ الکترونی روبشی که دکتر ناگاس از آن استفاده می‌کند، می‌تواند نیتروژن را در اسکن‌های مختلف دیگری که به اپک تایمز نشان داده است – شناسایی کند.

او نمی‌خواست مارک دستگاه را فاش کند زیرا « از این طریق امکان شناسایی دستگاه وجود دارد.»

ناگاس یک پزشک اورژانس از کانادا است که از سال ۲۰۰۸ مشغول حرفه‌ پزشکی می‌باشد. در دانشگاه مک‌گیل به تحصیل در رشته فیزیولوژی و زیست شناسی سلولی پرداخت و همچنین دوره پزشکی را در دانشگاه دالهوسی گذراند.

نوع میکروسکوپی که ناگاس استفاده می‌کند قادر است یک پرتو الکترونی را از طریق میدان‌های الکترومغناطیسی و عدسی‌ها بتاباند و پرتو را به سمت جسم مورد تجزیه و تحلیل متمرکز کند، سپس پرتو با الکترون‌ها و اشعه ایکس به بیرون منعکس شده و نشان می‌دهد که ماده‌ موردنظر از چه عناصر شیمیایی تشکیل شده است.

دکتر ناگاس دو سری آنالیز روی واکسن‌های mRNA انجام داده است. آخرین مورد حدود چهار ماه پیش و مورد جدید در ماه آگوست. او تصویر جدیدی (هرم وارونه که در ابتدای این مقاله به آن اشاره شد) را از تحلیل اخیر خود برای اپک تایمز ارسال کرده و در حال حاضر در حال بررسی چندین گیگابایت داده از دسته جدید اسکن است.

ناگاس گفته است که هر دو دسته از واکسن‌ها را از «شهرهای مختلف» در غرب کانادا دریافت کرده است.

او ادعا می‌کند که تصاویر جدید «بسیار شبیه» به تحلیل اول هستند.

ناگاس در گفتگو با اپک تایمز بیان کرد که در اولین تحلیل خود «ساختارهای متشکل از کربن/اکسیژن را به شکل کریستال‌ها، کره‌ها، الیاف، مستطیل‌ها و اهرام معکوس» یافته است.

در تجزیه و تحلیل دوم، ناگاس «هیچ کره یا الیاف کربنی مشاهده نکرد.»

تصویر SEM (میکروسکوپ الکترونی روبشی) از ویال فایزر، گروه آگوست (با مساعدت دکتر دانیل ناگاس)

وی می‌گوید که ویال‌های فایزر که او برای تجزیه و تحلیل ماه مارس دریافت کرد حدود ۲ ماه و ویال‌های مدرنا حدود ۱ ماه در دمای اتاق نگهداری شده‌اند.

ویال‌های مربوط به تجزیه و تحلیل آگوست حدود دو هفته در دمای اتاق نگه‌داری شدند.

 عناصر، دما و زمان

دکتر لیزا موریچی  در دسامبر ۲۰۲۰ در صحبت با Health.com گفت که mRNA به سرعت تخریب می‌شود. همچنین آنزیم‌هایی در محیط و اطراف ما وجود دارند که mRNA را تجزیه می‌کنند و به همین علت لازم است واکسن‌ها در دمای بسیار پایین نگهداری شوند.

دکتر مایکل پالمر ، میکروبیولوژیست، به اپک تایمز گفت از آنجایی که نمونه‌های واکسن به مدت ۲ ماه در حالت مایع رها شدند، نمی‌توان متوجه شد که آیا هر یک از این اشکال عجیبی که در آن نمونه‌ها مشاهده شد، واقعاً در مواد اصلی هم وجود داشته است یا خیر.

پالمر: «اتفاقات زیادی می‌تواند در آن زمان رخ دهد و ما نمی‌دانیم که آیا هر یک از این اشکال عجیبی که در آن نمونه‌ها مشاهده شد، واقعاً در مواد اصلی هم وجود داشته است یا خیر.»

با این حال، او اظهار کرد که فقدان کامل فسفر و نیتروژن در طیف‌های پرتو ایکس «به طور بالقوه مهم است.»

پالمر ادامه می‌دهد: «هم mRNA و هم نانوذرات لیپیدی باید هر دوی این عناصر را داشته باشند و با وجود رخداد هر گونه تخریب شیمیایی ترکیبات موجود در این دو ماه، عناصر شیمیایی تشکیل دهنده‌ این ترکیبات باید حفظ می‌شد.»

تصویر SEM (میکروسکوپ الکترونی روبشی) از ویال فایزر، گروه مارس (با مساعدت دانیل ناگاس)

جمع‌بندی پالمر به این صورت بود: «با این حال، باید بدانیم دقیقاً چه مراحلی در آماده‌سازی آن نمونه‌ها برای میکروسکوپ الکترونی انجام شده است. آیا ممکن است لیپیدها و mRNA یا محصولات تجزیه آنها شسته شده و فقط اشکال غیرعادی باقی بماند؟

همچنین، تمام طیف‌ها از شکل‌های غیرعادی به دست آمده‌اند و نه از پس زمینه بین آن‌ها. بنابراین، بر اساس اطلاعات محدود موجود در ویدئو، فقدان mRNA و نانوذرات لیپیدی را به طور قطعی تایید نمی‌کنم.»

میکروبیولوژیست دیگر، دکتر سوچاریت باکدی   (بازنشسته)، «تا حدی اما نه کاملاً» با دیدگاه پالمر موافق بود.

باکدی خاطرنشان کرد: «واقعیت «انحصار» کربن و اکسیژن در همه تحلیل‌ها وجود دارد.»

او گفت: «این با اخبار بستۀ ویال‌های واکسن «خالی» مرتبط است.»

ایده «بستۀ بد» یا «بستۀ خالی» به این ادعا اشاره دارد که گروه‌های مختلف ویال‌های واکسن حاوی مواد متفاوتی هستند.

تصویر SEM (میکروسکوپ الکترونی روبشی) از ویال مدرنا، گروه مارس (با مساعدت دانیل ناگاس)

پالمر و باکدی اخیراً مطالعه‌ای در مورد تشخیص بیان پروتئین اسپایک حتی پس از ۹ ماه و همچنین التهاب اندام‌های مختلف به دلیل پاسخ خود ایمنی منتشر کردند.

ساشا لاتیپووا ، مدیر سابق داروسازی اظهار داشت: «با اینکه دکتر ناگاس نمونه‌های تازه‌ای در اختیار نداشت، چیزی که او پیدا کرد با آنچه که سایر افراد با نمونه‌های تازه یافتند، مطابقت داشت. بنابراین، اگرچه نمی‌توانیم درباره ماهیت این مواد نظری بدهیم، اما می‌دانیم که نشانگر کیفیت پایین محصولات تولید شده است.»

ناگاس ایده خود را در مورد مسئله دما بیان کرد: «نکته بررسی ویال‌ها در شرایط خارج یخچال، این است که ببینیم برای واکسن در شرایط مشابه با بدن انسان است چه اتفاقی می‌ا‌فتد.»

او معتقد است که «دمای تبرید هیچ معنایی ندارد.»

ناگاس گفت: «۴۰ – [درجه سانتیگراد] یک دمای بیولوژیکی نیست. ذخیره سازی DNA/RNA برای چند ماه تنها به ۲۰- نیاز دارد. تاریخ انقضای واکسن‌های mRNA همگی ۶ ماه یا کمتر است (از آنچه که براساس تاریخ تولید تخمین زدم).»

یکی از محقیقین بازنشسته میکروسکوپ الکترونی ییل در مصاحبه با اپک تایمز یافته‌های ناگاس را رد کرد و گفت از آنجایی که واکسن‌ها در شرایط نامناسب نگهداری شده‌اند، «هیچ پروتکلی» برای این تحقیق وجود نداشته است.

این دانشمند به صورت ناشناس اظهار داشت: «هیچ پروتکل علمی معتبری برای تجزیه و تحلیل محتویات واکسن‌ها با استفاده از این روش‌ وجود ندارد. علاوه بر این، آماده‌سازی نمونه‌ها برای میکروسکوپ الکترونی متأسفانه منجر به ایجاد آرتیفکت‌هایی می‌گردد (آسیب به یکپارچگی نمونه ناشی از تکنیک‌های آماده‌سازی ضعیف) که اغلب با بزرگنمایی بسیار بالا به اشتباه تفسیر می‌شوند.»

پاسخ ناگاس به این صورت بود: «هدف دانشجوی دکترا نوشتن یک مقاله تحقیقاتی است تا ثابت کند که از فرآیند تفکر تحلیلی لازم برای یافتن پاسخ یک امر ناشناخته برخوردار است. بنابراین کمیته دکتری کارآمد توانایی دانشجو را برای ایجاد یک پروتکل برای پاسخ به سؤالی که در آن پروتکل مشخصی وجود ندارد، ارزیابی می‌کند. عامل مهم در تعیین قابلیت‌های واقعی دانشجو، توانایی تولید دانش است؛ یعنی ایجاد دانش در جایی که قبلاً وجود نداشت.»

تصویر SEM (میکروسکوپ الکترونی روبشی) از ویال فایزر، گروه مارس. (با مساعدت دانیل ناگاس)

محقق سابق میکروسکوپ الکترونی، کار دکتر ناگاس را زیر سوال برد: «به عنوان مثال، دکتر ناگاس چیزی را می‌بیند که به نظر می‌رسد یک ریزتراشه (میکروچیپ) است – اگر چیزی را صدها هزار بار منفجر کنید، تفسیر چیزی که به آن می‌نگرید دشوار است. این به نوعی مشابه نگاه کردن به لکه جوهر است زیرا بسیاری از افراد تفسیرهای متفاوتی دارند. بعضی تصویر پرنده می‌بینند و برخی دیگر درخت.»

دکتر ناگاس به این صورت پاسخ داد: « بزرگنمایی عکس‌های تراشه ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ x است. روی عکس نیز نوشته شده است. یک میکروسکوپ الکترونی روبشی قادر به بزرگنمایی «صدها هزار برابر» نیست. این مقدار مربوط به حوزه میکروسکوپ الکترونی عبوری است و اگر ایشان واقعاً تجربه کار با میکروسکوپ الکترونی را داشته باشد، با توجه به ماهیت تصویر قادر به افتراق تصویر میکروسکوپ الکترونی روبشی و عبوری خواهد بود.»

سایر پزشکان

دکتر شری تنپنی پزشکی است که قریب به ۳۰ سال است درباره خطرات واکسن هشدار می‌دهد.

دکتر تنپنی در مصاحبه با اپک تایمز بیان کرد: « دکتر ناگاس یکی دیگر از محققانی است که محتویات غیرعادی داخل ویال واکسنی را کشف کرده است که قرار بوده در شرایط استریل ساخته شود.»

تنپنی همچنین اظهار کرد: «محققانی در اسپانیا، بریتانیا، آلمان، ژاپن و برزیل که چندین محلول واکسن را زیر میکروسکوپ با بزرگنمایی‌های مختلف مشاهده کرده‌اند، همگی ذراتی را یافته‌اند که نباید در هیچ واکسنی وجود داشته باشد.»

تصویر SEM (میکروسکوپ الکترونی روبشی) از ویال مدرنا، گروه مارس. (با مساعدت دکتر دانیل ناگاس)

طبق اظهارات تنپنی مقالات زیادی وجود دارد که یافته‌های آن‌ها را رد کرده است.

او گفت: «البته این بدان معناست که آن‌ها روی موضوع صحیحی تمرکز کرده‌اند.»

«مهم نیست که واکسن مربوط به چه شرکت یا تولیدکننده‌ای است، در چنین شرایطی نباید به بدن تزریق شود و چنین ذراتی احتمالاً منجر به بسیاری از عوارض جانبی منتسب به تزریق خواهد شد.

الزامات منبع بیولوژیکی

دکتر جیمز تورپ این مواد موجود در ویال‌ها را «عجیب» می‌داند و معتقد است «به طور قطع» قابل توجیه نیستند.

دکتر تورپ در صحبت‌های خود با اپک تایمز اشاره کرد: «به نظر بنده بسیار عجیب است که تمامی اسناد مربوط به بررسی میکروسکوپ الکترونی حاکی از آن است که هیچ یک از محتویات منشأ بیولوژیکی ندارند. هیچ عنصر نیتروژن یا فسفر در نمونه‌های میکروسکوپی الکترونی وجود نداشت. نیتروژن و فسفر هر دو از الزامات یک منبع بیولوژیکی هستند.»

«من انتظار ندارم که باقی ماندن نمونه واکسیناسیون در دمای اتاق برای چندین هفته، موجب منفی شدن این دو عنصر که تعریف کننده منبع بیولوژیکی است، گردد. البته، DNA یا RNA تجزیه خواهد شد، اما با توجه به مبانی رشته شیمی، انتظار حذف کامل نیتروژن و فسفر از این نمونه‌های قدیمی را ندارم.»

دکتر جانسی لیندسی ، سم‌شناس و زیست‌شناس مولکولی، در مصاحبه با اپک تایمز بیان کرد: «اظهارات دکتر ناگاس باید مورد توجه قرار گیرد. باید در نظر داشته باشیم که دانشمندان دیگری هم موارد مشابه «مواد آلوده‌کننده» را در داخل ویال‌ها پیدا کرده‌اند و لازم است مداخلات فوری برای شناسایی این مواد لحاظ گردد.»

«در همین حال، برنامه تلقیح باید متوقف گردد. اگر دولت‌های جهان واقعاً برای سلامت و ایمنی شهروندان خود اهمیت قائل باشند، پاسخ منطقی همین خواهد بود. ناکامی در انجام این کار گویای هدف واقعی این برنامه است.»

فایزر و مدرنا به درخواست اظهار نظر پاسخی ندادند.

تصویر SEM (میکروسکوپ الکترونی روبشی) از ویال مدرنا، گروه مارس. (با مساعدت دانیل ناگاسه)
تصویر SEM (میکروسکوپ الکترونی روبشی) از ویال مدرنا، گروه مارس. (با مساعدت دانیل ناگاسه)

مطالب دیگر:

یک مطالعه از «شواهد انکارناپذیر» آسیب واکسن‌‌‌‏های mRNA به اعضا و شریان‌‌‌‏های بدن خبر می‌‌‌‏دهد

۳۴۵ نفر از افراد واکسینه شده در انگلیس، در عرض یک سال بر اثر میوکاردیت جان خود را از دست داده‌اند

اخبار مرتبط