logo_eet

 کارشناس تحلیل داده از ناهنجاری‌های متعدد نتایج انتخابات آمریکا می‌گوید

نتایج انتخابات آمریکا در ایالت‌های کلیدی دارای «ناهنجاری‌های» متعددی است که در نتیجه باعث تغییرات قابل توجهی در نتایج به سمت جو بایدن شده است
 یک دستگاه رأی‌گیری در شیکاگو (Kamil Krzaczynski/AFP via Getty Images)

یک کارشناس داده گفت که داده‌های به دست آمده از شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، در ایالت‌های کلیدی دارای «ناهنجاری‌های» متعددی است که در نتیجه باعث تغییرات قابل توجهی در نتایج انتخابات آمریکا به سمت نامزد دموکرات‌ها، یعنی جو بایدن شده است.

جاستین هارت، که پیش از این، در سال ۲۰۱۲ در کمپین انتخابات میت رامنی، نامزد ریاست جمهوری جمهوری‌خواه فعالیت می‌کرد، گفت که یک محاسبه بر اساس تجزیه و تحلیل او از ورودی‌های شمارش‌ آرا، که از نیویورک‌تایمز در زمان‌هایی مشخص در روز انتخابات، به دست آمده است، نشان می‌دهد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، ناچار به از دست دادن آرای خود شده است.

 شرکت سیستم‌های رأی‌گیری دومینیون، که متولی تأمین دستگاه‌های رأی‌گیری در انتخابات اخیر ایالات متحده بوده است، مدعی است که هیچ مشکلی در مورد دستگاه‌های این شرکت در تاریخ ۳ نوامبر وجود ندارد، و سخنگوی آن گفته است که تغییر رای از بایدن به ترامپ امکان پذیر نیست.

این شرکت همچنین ادعاهای دیگر در مورد ارتباط با شرکت اسمارت‌متیک، که یکی دیگر از شرکتهای تأمین نرم‌افزارهای رای‌دهی است، و همچنین ارتباط این شرکت با دولتهای خارجی را رد کرده است.

این درحالی است که سیدنی پاول، از وکلای کمپین دونالد ترامپ، در دادخواست‌های ارائه شده به قضات این کشور، مدارکی را مبنی بر ارتباط این شرکت با دولت‌های خارجی مخالف آمریکا، نظیر ونزوئلا و چین ارائه داده است.

هارت، در مصاحبه‌ای با «جاست دِ نیوز» گفت که داده‌ها دارای «بسیاری از ناهنجاری‌ها» است، به طوری که دیده شده است دسته‌های بزرگی از آرا به صورت خالص به جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها تعلق داشته است.

هارت در توئیتر خود به ایالت ویسکانسین نیز اشاره کرد که یکی دیگر از ایالت‌های میدان نبرد بود. به طوری که در یک مورد، ۴۹ هزار نفر به یک نامزد مجلس جمهوری خواه رای دادند اما به ترامپ رای ندادند، و در همین حال، ۶۴ هزار نفر به بایدن رأی دادند و به کاندیدای مجلس دموکرات رأی ندادند.

هارت افزود که تجزیه و تحلیل او بر اساس درصدی از تغییر بود که لازم بود برای جابجایی برتری نامزدها اتفاق بیفتد، زیرا نیویورک تایمز اعداد را ارائه نکرد.

وی به اتفاقات غیرمعمول تر در ایالت جورجیا نیز اشاره کرد. به طوری که در ساعت ۱:۳۴ صبح بایدن با بدست آوردن ۸۲.۴٪  ناگهان برتری می‌یابد، و مشابه این اتفاقات در میشیگان و ویسکانسین نیز دیده شد که در واقع یک الگوی رای گیری نامنظم بوده است.

هارت تصریح کرد که بیشترین نگرانی او درباره شفافیت کل روند رای گیری است، این در حالی است که مسئولین ایالات ویسکانسین، پنسیلوانیا و جورجیا اتهامات مربوط به تقلب در رای دهندگان یا بی نظمی را که می‌تواند نتیجه انتخابات را تغییر دهد رد کرده‌اند.

مطالب دیگر:

گتیزبرگ، پنسیلوانیا: جلسه دادرسی مجلس سنا مدارکِ دال بر تقلب گسترده در انتخابات را افشا می‌کند

ستاد انتخاباتی: مچ پای جو بایدن در حال بازی با سگش آسیب دید

دادخواهی در میشیگان: شمارش آرا «غیرعادی» است

تلاش مجلس آمریکا برای جلوگیری از جنایات برداشت اعضای بدن در چین

اخبار مرتبط