Search
Asset 2

ترامپ: «ما در به‌چالش کشیدن نتایج انتخابات به موفقیت نزدیکتر و نزدیکتر می‌شویم»

نتایج انتخابات سیستم رأی‌گیری دومینیون به‌طور عمدی و هدفمند با خطاهای ذاتی طراحی شده است تا تقلب سیستمی ایجاد کند و بر نتایج انتخابات تأثیر
(Tasos Katopodis/Getty Images)

رئیس جمهور دونالد ترامپ روز یکشنبه با اشاره به چالش‌های حقوقی درجریان خود برای نتایج انتخابات در ایالات مهم میدان نبرد، ادعا کرد که «ما هر روز نزدیکتر می‌شویم»

ترامپ در رادیو WABC گفت: «ما نزدیکتر و نزدیکتر می شویم. و امیدوارم که به همه بگویید که ما واقعاً بسیار نزدیک هستیم.»

«اخبار جعلی این را به شما نمی‌گویند. آنها نمی‌خواهند در مورد آن صحبت کنند. آنها در تلاشند آن را سرکوب کنند. ما اصلاً آزادی مطبوعات نداریم. این اخبار سرکوب شده است. این اتفاق وحشتناکی است که در کشور ما افتاده است. این اتفاق مدت‌ها پیش شروع شده و تا امروز ادامه داشته است، اما اکنون به یک نقطه بدی رسیده است، این یک چیز وحشتناک است. این آزادی مطبوعات نیست و ما باید این مسئله را برگردانیم، زیرا مطبوعات بسیار سرکوب شده‌اند. خیلی متقلبانه است. من دیگر حتی آن را اخبار جعلی نمی‌نامم. آن را اخبار فاسد می نامم.»

هیچ یک از چالش‌های حقوقی کمپین ترامپ تاکنون منجر به تغییر در نتایج نشده است، اما پرونده حقوقی در جریان در میشیگان منجر به ارائه گزارشی پس از ممیزی قانونی از دستگاه‌ها و نرم افزارهای سیستم رای گیری دومینیون شد، که در این گزارش نتیجه گیری شده است «سیستم رأی‌گیری دومینیون به‌طور عمدی و هدفمند با خطاهای ذاتی طراحی شده است تا تقلب سیستمی ایجاد کند و بر نتایج انتخابات تأثیر بگذارد.»

ترامپ گفت تیم او و سایر افراد «تقلب رای‌دهندگان، بزرگترین تقلب رای‌دهندگان در تاریخ را کشف کرده‌اند.»

او گفت: «این فاسدترین انتخاباتی است که این کشور تاکنون داشته است.»

جولیانی آخر هفته ایالت‌های میدان نبرد را به چالش کشید و از آنها خواست تا به او و دیگران اجازه دهند دستگاه‌های رای گیری را بررسی کنند. او گفت، اگر آنها این کار را انجام می‌دادند، تقلب‌ها اثبات می‌شد.

ترامپ گفت: «این دستگاه‌های رای‌گیری و همچنین تأییدیه‌های امضا. بگذارید امضاها را در شهرستان فولتون در جورجیا و چند مکان دیگر ببینیم، اجازه دهید امضاها را ببینیم، متوجه می‌شوید که صدها هزار امضا یا وجود ندارند یا با کلاهبرداری درج شده‌اند.»

سخنگوی شهرستان فولتون در پاسخ به او، از طریق ایمیل به اپک تایمز گفت: «این نادرست است.»

جورجیا تلاش خود را برای تطبیق امضا در سطح ایالت آغاز کرده است، اما ترامپ گفت که آنها این کار را به درستی انجام نمی‌دهند.

ترامپ گفت: «آنها آن را در مناطق مناسب شروع نمی‌کنند. آنها آن را در مناطقی شروع می‌کنند که خیلی مشکل ندارند و هنوز هم چیزهای زیادی پیدا خواهند کرد، حتی در آن مناطق، اما باید به ما اجازه دهند امضاها را در محل‌های مناسب بررسی کنیم. و صدها هزار امضای جعلی، یا امضایی را که حتی وجود ندارند نیز خواهید دید.»

مطالب دیگر:

ادامه کارزار حقوقی کمپین ترامپ، علیه نتایج انتخابات پنسیلوانیا

ترامپ گفت که با سناتور منتخب، توبرویل، کسی که قرار است به آرای کالج الکترال اعتراض کند، صحبت کرده است

جولیانی: تیم ترامپ از «استراتژی‌های مختلف» در نشان دادن صحت عملکرد دستگاه‌های رای‌گیری استفاده خواهد کرد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی